Archief Seizoen 2015-2016 Provinciaal 1e provinciale Kwalificaties Dames
Laatste update: 28/05/2016 om 17:36u
Het seizoen 2015-2016 is een overgangsseizoen in de damesreeksen van 1e provinciale. De eerste in de eindstand promoveert NIET rechtstreeks, maar neemt samen met een aantal ploegen uit 3e nationale A en B
deel aan de kwalificatieronde voor promotie naar de vrouwenreeksen van 2e Nationale.
Vanaf 2016-2017 zullen er immers nog slechts vier nationale damesreeksen zijn: de Super League, 1e Nationale, 2e Nationale A en 2e Nationale B. De damesreeks 3e nationale verdwijnt.
Er werden
zes poules van 3 of 2 ploegen geloot, die respectievelijk een minicompetitie of testwedstrijden spelen. Dat geeft uiteindelijk
zes winnaars die naar 2e nationale promoveren.
De kampioen in 1e provinciale van onze provincie,
Loenhout SK, komt uit in
Poule 4.
De volledige regeling van deze kwalificatierondes ziet u verder op deze pagina. Klik
hier.
°° De ploegen met een * en in bold spelen volgend seizoen in 2e nationale.
Poule 1: Fémina Sp. de Charleroi, * Montroeul-Dergneau A en RFC Knokke.
Poule 2: SK Staden, Ladies Oudenburg en * Olsa Brakel.
Poule 3: * FC Merchtem 2000, FC Esperanza Pelt en Jong Aarlen.
Poule 4: * SG. Tertre-Hautrage B, Etoile Rouge Belgrade en Loenhout SK.
Poule 5: * KFC Merelbeke, Bokrijk Sport en RFC Raeren.
Poule 6: twee ploegen: * KSK Beveren en Strijland Gooik.
Zat. 7 mei | 19:00u | FEM. SP. CHARLEROI | - | MONTR-DERGNEAU A | 1 - 7 | - |
Zat. 14 mei | 16:00u | MONTR-DERGNEAU A | - | RFC KNOKKE (ff) | 5 - 0 | - |
Zat. 21 mei | 16:00u | RFC KNOKKE (ff) | - | FEM. SP. CHARLEROI | 0 - 5 | - |
| | | | | | |
1. |
MONTR. DERGNEAU A |
2 |
2 |
0 |
0 |
12 |
1 |
6 |
2. |
FEM. SP. CHARLEROI |
2 |
1 |
1 |
0 |
6 |
7 |
3 |
3. |
RFC KNOKKE |
2 |
0 |
2 |
0 |
0 |
10 |
0 |
| | | | | | | | | | |
Legende :
- A = Aantal gespeelde wedstrijden
- W = Aantal gewonnen wedstrijden
- V = Aantal verloren wedstrijden
- G = Aantal gelijke spelen
- Dp+ = Aantal doelpunten gescoord
- Dp- = Aantal doelpunten tegen
- P + = Penalty's voor
- P - = Penalty's tegen
- Ptn = Punten
- ** = gelijke klassering (alfabetisch)
Zat. 7 mei | 15:00u | SK STADEN | - | LADIES OUDENBURG | 7 - 0 | n - g |
Zat. 14 mei | 15:00u | LADIES OUDENBURG | - | OLSA BRAKEL | 1 - 5 | n - g |
Zat. 21 mei | 15:00u | OLSA BRAKEL | - | SK STADEN | 4 - 3 | n - g |
| | | | | | |
1. |
OLSA BRAKEL |
2 |
2 |
0 |
0 |
9 |
4 |
6 |
2. |
SK STADEN |
2 |
1 |
1 |
0 |
10 |
4 |
3 |
3. |
LADIES OUDENBURG |
2 |
0 |
2 |
0 |
1 |
12 |
0 |
| | | | | | | | | | |
Legende :
- A = Aantal gespeelde wedstrijden
- W = Aantal gewonnen wedstrijden
- V = Aantal verloren wedstrijden
- G = Aantal gelijke spelen
- Dp+ = Aantal doelpunten gescoord
- Dp- = Aantal doelpunten tegen
- P + = Penalty's voor
- P - = Penalty's tegen
- Ptn = Punten
- ** = gelijke klassering (alfabetisch)
Zat. 14 mei | 15:00u | ESPERANZA PELT | - | JONG AARLEN | 0 - 1 | 4 - 2 |
Zat. 21 mei | 15:00u | JONG AARLEN | - | FC MERCHTEM 2000 | 0 - 1 | 5 - 4 |
Zat. 28 mei | 15:00u | FC MERCHTEM 2000 | - | ESPERANZA PELT | 9 - 1 | n - g |
| | | | | | |
1. |
FC MERCHTEM 2000 |
2 |
2 |
0 |
0 |
10 |
1 |
4 |
5 |
6 |
2. |
JONG AARLEN |
2 |
1 |
1 |
0 |
1 |
1 |
7 |
8 |
3 |
3. |
ESPERANZA PELT |
2 |
0 |
2 |
0 |
1 |
10 |
4 |
2 |
0 |
| | | | | | | | | | |
Legende :
- A = Aantal gespeelde wedstrijden
- W = Aantal gewonnen wedstrijden
- V = Aantal verloren wedstrijden
- G = Aantal gelijke spelen
- Dp+ = Aantal doelpunten gescoord
- Dp- = Aantal doelpunten tegen
- P + = Penalty's voor
- P - = Penalty's tegen
- Ptn = Punten
- ** = gelijke klassering (alfabetisch)
Zat. 7 mei | 15:00u | TERTRE-HAUTRAGE B | - | ET. ROUGE BELGRADE | 12 - 0 | 4 - 2 |
Zat. 14 mei | 15:00u | ET. ROUGE BELGRADE | - | LOENHOUT SK | 1 - 8 | 5 - 4 |
Zat. 21 mei | 15:00u | LOENHOUT SK | - | TERTRE-HAUTRAGE B | 3 - 7 | n - g |
| | | | | | |
1. |
SG TERTRE HAUTR. B |
2 |
2 |
0 |
0 |
19 |
3 |
4 |
2 |
6 |
2. |
LOENHOUT SK |
2 |
1 |
1 |
0 |
11 |
8 |
4 |
5 |
3 |
3. |
ET. ROUGE BELGRADE |
2 |
0 |
2 |
0 |
1 |
20 |
7 |
8 |
0 |
| | | | | | | | | | |
Legende :
- A = Aantal gespeelde wedstrijden
- W = Aantal gewonnen wedstrijden
- V = Aantal verloren wedstrijden
- G = Aantal gelijke spelen
- Dp+ = Aantal doelpunten gescoord
- Dp- = Aantal doelpunten tegen
- P + = Penalty's voor
- P - = Penalty's tegen
- Ptn = Punten
- ** = gelijke klassering (alfabetisch)
Zat. 7 mei | 15:00u | KFC MERELBEKE | - | BOKRIJK SPORT | 13 - 3 | 5 - 4 |
Zat. 14 mei | 15:00u | BOKRIJK SPORT | - | RFC RAEREN | 4 - 2 | 4 - 3 |
Zat. 21 mei | 19:00u | RFC RAEREN | - | KFC MERELBEKE | 0 - 3 | 3 - 4 |
| | | | | | |
1. |
KFC MERELBEKE |
2 |
2 |
0 |
0 |
16 |
3 |
9 |
7 |
6 |
2. |
BOKRIJK SPORT |
2 |
1 |
1 |
0 |
7 |
15 |
8 |
8 |
3 |
3. |
RFC RAEREN |
2 |
0 |
2 |
0 |
2 |
7 |
6 |
8 |
0 |
| | | | | | | | | | |
Legende :
- A = Aantal gespeelde wedstrijden
- W = Aantal gewonnen wedstrijden
- V = Aantal verloren wedstrijden
- G = Aantal gelijke spelen
- Dp+ = Aantal doelpunten gescoord
- Dp- = Aantal doelpunten tegen
- P + = Penalty's voor
- P - = Penalty's tegen
- Ptn = Punten
- ** = gelijke klassering (alfabetisch)
Zat. 7 mei | 15:00u | KSK BEVEREN | - | STRIJLAND GOOIK | 3 - 0 | - |
Zat. 14 mei | 15:00u | STRIJLAND GOOIK | - | KSK BEVEREN | 0 - 5 | - |
| | | | | | |
* De winnaar van de heen- en terugwedstrijd in poule 6, KSK Beveren, promoveert naar 2e nationale.
1. |
KSK BEVEREN |
2 |
2 |
0 |
0 |
8 |
0 |
6 |
2. |
STRIJLAND GOOIK |
2 |
0 |
2 |
0 |
0 |
8 |
0 |
| | | | | | | | | | |
Legende :
- A = Aantal gespeelde wedstrijden
- W = Aantal gewonnen wedstrijden
- V = Aantal verloren wedstrijden
- G = Aantal gelijke spelen
- Dp+ = Aantal doelpunten gescoord
- Dp- = Aantal doelpunten tegen
- P + = Penalty's voor
- P - = Penalty's tegen
- Ptn = Punten
- ** = gelijke klassering (alfabetisch)
De kampioenen uit alle provinciale reeksen van 1e provinciale maken kans om volgend seizoen in 2e nationale te spelen (de afdeling 3e nationale verdwijnt immers).
Maar er is (in tegenstelling tot wat velen dachten, ook wij) géén rechtstreekse promotie, want er komt nog een kwalificatieronde met maximaal 18 ploegen (deze keer 17):
- 9 ploegen uit de huidige 3e nationale afdeling 3A en 3B, en
- 9 kandidaat-stijgers uit de verschillende provincies.
Daarvan zullen er volgend seizoen zes in 2e nationale A of B spelen.
* Volgens de bondsartikels 1584 en het recent goedgekeurde artikel 1585 is dit de regeling.
1. Op het einde van het seizoen stijgen (in de damesreeks 3e nationale A en B) de eerste vijf gerangschikten die in aanmerking komen voor promotie naar de 2e nationale damesafdeling.
2. Dat zijn meer bepaald de eerste vier gerangschikte ploegen in reeks A en reeks B, plus de vijfde gerangschikte ploeg met het hoogste aantal punten,
rekening houdend met de bepalingen betreffende een ongelijk aantal deelnemende clubs (aantal punten gedeeld door het aantal wedstrijden).
3. Er worden, indien nodig, testwedstrijden heen en terug gespeeld tussen de best geklasseerde ploegen van de damesreeksen 3e nationale A en B om de ploegen aan te duiden.
4. De volgende ploegen (in de rangschikking van 3A en 3B) die niet stijgen, en die in aanmerking komen voor promotie naar de 2e nationale damesafdeling, nemen deel aan de kwalificatieronde om de stijgers naar 2e nationale
damesafdeling aan te duiden.
5. Dat zijn dus in totaal 9 ploegen.
* En dit zijn, volgens het bondsreglement, de criteria en de vorm van die kwalificatieronde.
1. Een B-ploeg mag niet deelnemen aan de kwalificatieronde voor promotie indien de A-ploeg van die club volgend seizoen al in 2e nationale zal uitkomen. Dan is die plaats voor de volgende ploeg in het eindklassement van 3A of 3B.
2. De 18 ploegen worden door loting onderverdeeld in zes poules van drie ploegen, met in elke poule een reekshoofd.
3. Die reekshoofden worden bepaald volgens hun plaats in het eindklassement van 3A en 3B.
4. Bij minder dan 18 ploegen worden 1 of meerdere poules met twee ploegen gemaakt.
De wedstrijden:
1. In een poule met 3 ploegen spelen de ploegen 1 keer tegen elkaar. Elke ploeg speelt 1 keer uit en thuis. De volgorde van de wedstrijden wordt door loting bepaald.
2. In een poule met 2 ploegen spelen de ploegen testwedstrijden heen en terug tegen elkaar.
3. Na elke wedstrijd in een poule van 3 ploegen volgt op het einde van elke wedstrijd, onafhankelijk van de wedstrijduitslag, een strafschoppenserie, om bij de klassering eventueel de ploegen te kunnen scheiden.
4. Na afloop van alle wedstrijden in een poule met 3 ploegen wordt er een eindrangschikking opgemaakt.
5. Bij die rangschikking geldt achtereenvolgens als criterium: aantal punten, doelsaldo, gescoorde doelpunten, het onderling resultaat van de strafschoppenserie,
het resultaat van de strafschoppenserie van alle wedstrijden.
6. Indien er na deze criteria nog een volledige gelijkheid in de eindrangschikking van deze poule is, spelen de gelijk geëindigde ploegen een heen- en terugwedstrijd om de winnaar aan te duiden, met eventueel verlengingen en strafschoppen.
6. De 6 poulewinnaars spelen volgend seizoen 2016-2017 in de 2e nationale afdeling.
Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen
van de Koninklijke Belgische Voetbalbond KBVB (c).