EK 2016
Update: 10/07/2016 om 23:43u
Deze website is gemaakt voor moderne browsers. Uw browser wordt helaas niet meer ondersteund. Gelieve een nieuwere versie van Internet Explorer, of de gratis browser Google Chrome te installeren.
Onze excuses voor het ongemak.

Voor technische vragen kunt de webmaster via e-mail contacteren.

Ambachtstraat 7,
2322 Hoogstraten-Minderhout, BelgiŽ.
Tel: +32 (0)3 314.73.48 / +32 (0)477-52.01.63
Fax: +32 (0)3 340.26.50
info@spranco-matic.be
www.spranco-matic.be
VOETBALEXPRESS MOBILE
Bezoek www.voetbalexpress.be ook mobiel,
en volg alles op de voet via uw
Smartphone, iPhone, Tablet & iPad
Deze pagina is niet beschikbaar in mobiel formaat. Klik hier om terug naar de mobiele site te gaan.
Laatste update: 10/07/2016 om 23:43u
Archief  /  Seizoen 2016-2017  /  Nationaal  /  Rode Duivels  /  EK 2016
HET EK 2016 IN FRANKRIJK
Van 10 juni 2016 tot 10 juli 2016

Logo EK 2016 Dit EK is het eerste waaraan 24 landen zullen deelnemen. Voorheen waren dit zestien landen.

Het tornooi vindt plaats tussen 10 juni en 10 juli 2016.
Het is het vijftiende Europees Landenkampioenschap in de geschiedenis.

Voor alle gegevens van de kwalificatie-voorronde, klik hier.

Het Europees Kampioenschap voor landenteams werd voor de eerste keer georganiseerd in 1960, in Frankrijk. Winnaar werd de Sovjet-Unie, voor JoegoslaviŽ en Tsjechoslovakije.

Deze negen landen wonnen het EK voetbal in het verleden:
West-Duitsland 3x: in 1972, 1980 en 1996. Spanje 3x: in 1964, 2008 en 2012.
Frankrijk 2x: in 1984 en 2000. Sovjet-Unie in 1960. ItaliŽ in 1968. Nederland in 1988. Tsjechoslovakije in 1976. Denemarken in 1992 en Griekenland in 2004.

* Behalve de links bij de groepsindeling ziet u helemaal onderaan deze pagina ook nog een schema waarin u snel naar de groepen kan klikken.

* Helemaal onderaan staat nog een kaart van Frankrijk met alle locaties, inclusief de drie steden waar de Rode Duivels hun wedstrijden van de voorronde zullen spelen. Klik hier.

DE GROEPSINDELING
Dit zijn de zes groepen. Klik op de links om naar de aparte groepspagina's te gaan.

* Groep A : FRANKRIJK, ROEMENIň, ALBANIň EN ZWITSERLAND.

* Groep B : ENGELAND, RUSLAND, WALES EN SLOWAKIJE.

* Groep C : DUITSLAND, OEKRAŌNE, POLEN EN NOORD-IERLAND.

* Groep D : SPANJE, TSJECHIň, TURKIJE EN KROATIň.

* Groep E : BELGIE, ITALIE, IERLAND EN ZWEDEN.

* Groep F : PORTUGAL, IJSLAND, OOSTENRIJK EN HONGARIJE.

Elke groep heeft zijn eigen pagina. Daar staat ook telkens het wedstrijdschema op, net als de uitslagen, het klassement en de kalender per ploeg.

!! Alle wedstrijdschema's, uitslagen en klassementen van de voorrondes ziet u ook via onze mobiele website m.voetbalexpress.be
WEDSTRIJDSCHEMA EK 2016 - ALLE GROEPEN - CHRONOLOGISCH
Groep Dag Uur Wedstrijd Uitslag Schema
A Vrij. 10 juni 21:00u FRANKRIJK - ROEMENIň 2 - 1 groep A
        
A Zat. 11 juni 15:00u ALBANIE - ZWITSERLAND 0 - 1 groep A
B Zat. 11 juni 18:00u WALES - SLOWAKIJE 2 - 1 groep B
B Zat. 11 juni 21:00u ENGELAND - RUSLAND 1 - 1 groep B
        
D Zon. 12 juni 15:00u TURKIJE - KROATIE 0 - 1 groep D
C Zon. 12 juni 18:00u POLEN - NOORD-IERLAND 1 - 0 groep C
C Zon. 12 juni 21:00u DUITSLAND - OEKRAINE 2 - 0 groep C
        
D Maa. 13 juni 15:00u SPANJE - TSJECHIE 1 - 0 groep D
E Maa. 13 juni 18:00u IERLAND - ZWEDEN 1 - 1 groep E
E Maa. 13 juni 21:00u BELGIE - ITALIE 0 - 2 groep E
        
F Din. 14 juni 18:00u OOSTENRIJK - HONGARIJE 0 - 2 groep F
F Din. 14 juni 21:00u PORTUGAL - IJSLAND 1 - 1 groep F
        
B Woe. 15 juni 15:00u RUSLAND - SLOWAKIJE 1 - 2 groep B
A Woe. 15 juni 18:00u ROEMENIň - ZWITSERLAND 1 - 1 groep A
A Woe. 15 juni 21:00u FRANKRIJK - ALBANIE 2 - 0 groep A
        
B Don. 16 juni 15:00u ENGELAND - WALES 2 - 1 groep B
C Don. 16 juni 18:00u OEKRAINE - NOORD-IERLAND 0 - 2 groep C
C Don. 16 juni 21:00u DUITSLAND - POLEN 0 - 0 groep C
        
E Vrij. 17 juni 15:00u ITALIE - ZWEDEN 1 - 0 groep E
D Vrij. 17 juni 18:00u TSJECHIE - KROATIE 2 - 2 groep D
D Vrij. 17 juni 21:00u SPANJE - TURKIJE 3 - 0 groep D
        
E Zat. 18 juni 15:00u BELGIE - IERLAND 3 - 0 groep E
F Zat. 18 juni 18:00u IJSLAND - HONGARIJE 1 - 1 groep F
F Zat. 18 juni 21:00u PORTUGAL - OOSTENRIJK 0 - 0 groep F
        
A Zon. 19 juni 21:00u ROEMENIň - ALBANIE 0 - 1 groep A
A Zon. 19 juni 21:00u ZWITSERLAND - FRANKRIJK 0 - 0 groep A
        
B Maa. 20 juni 21:00u SLOWAKIJE - ENGELAND 0 - 0 groep B
B Maa. 20 juni 21:00u RUSLAND - WALES 0 - 3 groep B
        
C Din. 21 juni 18:00u OEKRAINE - POLEN 0 - 1 groep C
C Din. 21 juni 18:00u NOORD-IERLAND - DUITSLAND 0 - 1 groep C
D Din. 21 juni 21:00u TSJECHIE - TURKIJE 0 - 2 groep D
D Din. 21 juni 21:00u KROATIE - SPANJE 2 - 1 groep D
        
F Woe. 22 juni 18:00u IJSLAND - OOSTENRIJK 2 - 1 groep F
F Woe. 22 juni 18:00u HONGARIJE - PORTUGAL 3 - 3 groep F
E Woe. 22 juni 21:00u ITALIE - IERLAND 0 - 1 groep E
E Woe. 22 juni 21:00u ZWEDEN - BELGIE 0 - 1 groep E
        
* Klik op de groep A tot en met F, in de rechtse kolom, voor het wedstrijdschema en de klassementen op de aparte pagina "EK 2016 - Uitslagen en klassementen.
** Donderdag 23 en vrijdag 24 juni zijn rustdagen.

CRITERIA GROEPSKLASSEMENT

Wanneer de landenploegen na het beŽindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee ploegen kan ordenen.
1. Het doelpuntensaldo over alle groepswedstrijden.
2. De meeste doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden.
3. De meeste punten in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
4. Het doelpuntensaldo als resultaat van de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
5. De meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
6. Lottrekking door het organiserend comitť van de UEFA.

EK 2016 - ACHTSTE FINALES - CHRONOLOGISCH
* = Naar de kwartfinales
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
1 Zat. 25 juni 15:00u ZWITSERLAND - POLEN * 1 - 1 P. 4 - 5
2 Zat. 25 juni 18:00u WALES * - NOORD-IERLAND 1 - 0 -
3 Zat. 25 juni 21:00u KROATIň - PORTUGAL * 0 - 1 -
        
4 Zon. 26 juni 15:00u FRANKRIJK * - IERLAND 2 - 1 -
5 Zon. 26 juni 18:00u DUITSLAND - SLOWAKIJE 3 - 0 -
6 Zon. 26 juni 21:00u HONGARIJE - BELGIň * 0 - 4 -
        
7 Maa. 27 juni 18:00u ITALIE * - SPANJE 2 - 0 -
8 Maa. 27 juni 21:00u ENGELAND - IJSLAND * 1 - 2 -
        
EK 2016 - KWARTFINALES - CHRONOLOGISCH
** = Naar de halve finales
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
9 Don. 30 juni 21:00u POLEN - PORTUGAL ** 1 - 1 P. 3 - 5
        
10 Vrij. 1 juli 21:00u WALES ** - BELGIň 3 - 1 -
        
11 Zat. 2 juli 21:00u DUITSLAND ** - ITALIň 1 - 1 P. 6 - 5
        
12 Zon. 3 juli 21:00u FRANKRIJK ** - IJSLAND 5 - 2 -
        
EK 2016 - HALVE FINALES
*** = Naar de finale
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
13 Woe. 6 juli 21:00u PORTUGAL *** - WALES 2 - 0 -
        
14 Don. 7 juli 21:00u DUITSLAND - FRANKRIJK *** 0 - 2 -
        
EUROPEES LANDENKAMPIOENSCHAP 2016 - DE FINALE
Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
Zon. 10 juli 21:00u PORTUGAL **** - FRANKRIJK 0 - 0 V. 1 - 0
        
**** Portugal is de winnaar van het Europees Kampioenschap 2016
EK 2016 - DE GROEPEN - LINKS NAAR DE GROEPSPAGINA'S
Hieronder ziet u een schema om snel naar de verschillende groepspagina's te klikken. Groep E met BelgiŽ staat in bold.
Groep A Groep B Groep C
Groep D Groep E Groep F
EK 2016 FRANKRIJK - DE LOCATIES - LANDKAART

Frankrijk 2016 - Locaties

De rode dots zijn de locaties waar BelgiŽ de voorrondewedstrijden speelt.
1. Wedstrijd 1. BelgiŽ - ItaliŽ : Maandag 13 juni om 21 uur in Lyon.
2. Wedstrijd 2. BelgiŽ - Ierland : Zaterdag 18 juni om 15 uur in Bordeaux.
3. Wedstrijd 3. Zweden - BelgiŽ : Woensdag 22 juni om 21 uur in Nice.

EK 2016 FRANKRIJK - STADIONS EN CAPACITEIT

* Saint Denis (Parijs): Stade de France (80.000 plaatsen)
* Saint-Etienne: Stade Geoffroy-Guichard (41.500 plaatsen)
* Marseille: Stade Vťlodrome (67.000 plaatsen)
* Toulouse: Stade Municipal (33.000 plaatsen)
* Bordeaux: Stade Bordeaux Atlantique (42.000 plaatsen)
* Lille: Stade Pierre-Mauroy (50.000 plaatsen)
* Nice: Allianz Riviera (35.000 plaatsen)
* Lyon: Stade des LumiŤres (58.000 plaatsen)
* Lens: Stade Bollaert-Delelis (35.000 plaatsen)
* Parijs: Parc des Princes (48.000 plaatsen)
BESTE DERDES NA DE VOORRONDE
SYSTEEM - LOTING - CRITERIA

- In elk van de zes groepen wordt er gekeken naar het land dat derde eindigt in de voorronde.
- De vier landen met het beste resultaat gaan door naar de 8e finales.
- Dat gebeurt volgens deze criteria: behaalde punten-doelpuntensaldo-aantal gescoorde goals
(daarna eventueel volgens gele en rode kaarten, en tot slot de positie in de UEFA-ranking).

* Dit is het resultaat en het klassement van de derde geklasseerde landen, na de drie gespeelde wedstrijden van de voorrondes.

LAND GROEP PUNTEN DOELSALDO GOALS VOOR
1. SLOWAKIJEB403
2. IERLANDE4-22
3. PORTUGALF304
4. N-IERLANDC302
5. TURKIJED3-22
6. ALBANIňA3-21

Die vier "beste derdes" zijn Slowakije, Ierland, Portugal en Noord-Ierland.
De "bepalende combinatie" van hun groepen is dus B E F C.

Zij worden in de 8e finales gekoppeld aan de winnaars van de groepen A, B, C en D, volgens het vooraf (volgens lottrekking) bepaalde schema hieronder (copyright UEFA).

In de linkse kolom ziet u de 15 mogelijke combinaties van de vier groepen waaruit de vier beste derdes komen. In de andere kolommen staat telkens de derde uit de groepen waartegen de winnaars van de groepen A,B,C en D in de achtste finales uitkomen.

Groepen Winnaar A Winnaar B Winnaar C Winnaar D
A B C D3e Groep C3e Groep D3e Groep A3e Groep B
A B C E3e Groep C3e Groep A3e Groep B3e Groep E
A B C F3e Groep C3e Groep A3e Groep B3e Groep F
A B D E3e Groep D3e Groep A3e Groep B3e Groep E
A B D F3e Groep D3e Groep A3e Groep B3e Groep F
A B E F3e Groep E3e Groep A3e Groep B3e Groep F
A C D E3e Groep C3e Groep D3e Groep A3e Groep E
A C D F3e Groep C3e Groep D3e Groep A3e Groep F
A C E F3e Groep C3e Groep A3e Groep F3e Groep E
A D E F3e Groep D3e Groep A3e Groep F3e Groep E
B C D E3e Groep C3e Groep D3e Groep B3e Groep E
B C D F3e Groep C3e Groep D3e Groep B3e Groep F
B C E F3e Groep E3e Groep C3e Groep B3e Groep F
B D E F3e Groep E3e Groep D3e Groep B3e Groep F
C D E F3e Groep C3e Groep D3e Groep F3e Groep E

De combinatie van de vier groepen waarin de vier beste derdes speelden staat in bold, en de achtste finales zijn dus gekend.

Zie het schema van de 8e Finales op de pagina "EK 2016".


Het copyright van alle gepubliceerde gegevens op deze pagina's is exclusief in handen van de FIFA (c), de UEFA (c) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond KBVB (c).