De "Beker van Antwerpen" wordt georganiseerd door de provinciale voetbalbond.
Bij de
heren zijn er
zes groepen. De clubs spelen elk vier bekerwedstrijden in de poulefase.
De datums: de zaterdagen 29 juli en 5, 12 en 19 augustus 2017.
De clubs worden, voorafgaand aan de lottrekking, verdeeld in een groep met 1e en 2e provincialers in twee reeksen, en een groep met 3e en 4e provincialers in vier reeksen.
- De lottrekking gebeurt ook binnen die groepen, zodat clubs uit 1e en 2e provinciale in de poulefase enkel tegen andere clubs uit die afdelingen kunnen uitkomen.
- Hetzelfde principe geldt ook bij de lottrekking binnen de groep van 3e en 4e provincialers, die dus ook in de poulefase enkel tegen elkaar zullen spelen.
- Er wordt bij de lottrekkingen ook geprobeerd om (in de poulefase) BVA-wedstrijden tussen clubs uit dezelfde reeks (van de nieuwe reguliere competitie) te vermijden.
LET OP !!! Ter attentie van de clubs: een speler is geschorst als hij in het tornooi om de "Beker van Antwerpen" TWEE gele kaarten heeft gekregen, in tegenstelling tot drie in de gewone competitie.
Verder ook dit nog: in de Bekerwedstrijden van de BVA zijn er VIER vervangingen toegestaan.
De eerste 4 gerangschikte ploegen van de groepen 1 en 2, en de eerste 2 gerangschikte ploegen van de groepen 3 tot en met 6, kwalificeren zich voor de achtste finales.
Het klassement van de zes groepen kan u ook zien op de verzamelpagina
Provinciale Klassementen.
Dit zijn de ploegen die zich plaatsten :
-
Berg en Dal, Lyra, Merksplas en Retie SK in
groep 1.
-
Kontich A, KFC Lille, Rapid Leest en De Kempen A in
groep 2.
-
Wezel Sport en Lentezon in
groep 3.
-
Sint Dimpna en Excelsior Puurs in
groep 4.
-
Excelsior Bouwel en FC Ekeren in
groep 5.
-
KFC Putte A en Rauw in
groep 6.
FC Oppuurs *, KFC Sint-Job *, K Lyra TSV, Berg en Dal, K Merksplas SK, Heikant-Berlaar *,
OG Vorselaar *, Witgoor Sport Dessel, RVC Hoboken, KFC Ranst A, 's Gravenwezel-Schilde A,
KVK Mariaburg *, KFC Broechem, KVV Duffel, KFC Brasschaat *, Sporting Burcht, KFCE Zoersel,
K Retie SK *, KSV Oud-Turnhout, Verbroedering Arendonk, KFC Herselt, KFC Herenthout A, Minderhout VV en KFC Bevel FC.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 1.
Groen Rood Katelijne *. KSV Schriek, KFC Kontich A, KFC Lille *, Racing Mechelen *,
KSK Branddonk, KFC Antonia A, Rapid Leest, KFC Katelijne A, Rochus Deurne, Sporting Tisselt,
KFC Lint, Verbroedering Zwijndrecht, Wijnegem VC, KV Bonheiden *, FC Walem *, KFC Wuustwezel,
FC De Kempen A, Zwaluwen Olmen, White Star Schorvoort, KFC Beekhoek A, Vlimmeren Sport,
Linda Olen en KSK Weelde.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 2.
Lentezon Beerse, KFC Schoten, K Kalmthout SK, KSOC Maria-ter-Heide, KVS Branst, KFCM Hallaar,
SV Aartselaar A, Borsbeek Sport, KFC Mol,FC Wezel Sport *, Zandhovense SK, FC Gierle *,
KV Westmalle, K Brecht SK, KFC Wechelderzande, Alberta Schilde, Jong Antwerpen Sport,
Brothers United, Heffen SK, KSC Mechelen, VK Heindonk, KFC Volh. Wintam, Blauwvoet Oevel,
BO Beerzel, KVC Booischot, KFC Turnhout B, Olen United, KFC Antonia B, KSK Oosthoven,
Excelsior Vorst, Sint Lenaarts B, KVV Ternesse B, KFC Katelijne B en KFC Putte B.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 3.
KFC Meerle *, KFC Meer, FC St-Jozef, FC Merksem, KSK Wilrijk, Excelsior Puurs, VC Mortsel OG,
K Hove Sport, VV Laakdal, SKS Herentals, SAV St.-Dimpna *, Vrij Arendonk, Olympic Essen,
KVC Oostmalle, KSV Wildert, KSV Heibos, KVC Massenhoven, KFC Grobbendonk, KFC Ranst B,
KFC Pulle, SK Sint-Amands, KSK Rumstse, VVH Lippelo, KVK Hingene, Immer-Voort, KSK Wavria B,
KFC Tongerlo, KFC Heultje, FC Netezonen, FC De Kempen TL B, Rosselaar-Hulsen en Punt-Larum.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 4.
FC Ekeren *, FC Turk Sport, Loenhout SK, KVV Dosko, Oxford Hemiksem, Schelle Sport, Nielse SV,
KSK Wavria A, FC Zwaneven, VC Poederlee, Verbroedering Balen *, Excelsior Bouwel, KVV Achterbroek,
KFC Nieuwmoer, Excelsior Essen, K Gooreind VV, Olympic Pirates Deurne-BG, KFCH Pulderbos,
KSC Maccabi, KSK Oelegem, SV Aartselaar B, FC Blaasveld, K Reet SK *, KFC Muizen, KFC Ramsel,
KFC Herenthout B, VC Rijmenam, SK Rita Berlaar, Ezaart Sport, KVNA Wortel en MLK Lichtaart.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 5.
KSK Donk, Excelsior Kaart, Zandvliet Sport, KFC Poppel, Willebroekse SV, Kessel United,
KFC Putte A *, KV Hooikt, KFC St-M. Halle, KVV Noordstar, KFC Oosterzonen B, KSK Kasterlee,
Horendonk FC, KFC Berendrecht, KSK 's Gravenwezel-Schilde B, K Putte SK, Tubantia Borgerhout,
City Pirates Antwerpen B, Racing Emblem, K Boechoutse VV, KFC Kontich B, Zennester Hombeek,
Leest United, RB Elzestraat, Blauberg Sport, SK Peulis, SV Grasheide, SC Wiekevorst,
KFC Beekhoek B, KFC Flandria, KFC Zammel en KVV Rauw.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 6.
Voor het archief van vorig seizoen in de BVA 2016-2017, klik hier.
- De "Beker van Antwerpen" wordt elke zomer georganiseerd door de provinciale voetbalbond.
-
Alle eerste ploegen van de clubs uit de lagere afdelingen die door hun provinciaal comité worden aangeduid, worden ambtshalve ingeschreven. Voor de B-ploegen is dat niet verplicht.
- Indien het totaal aantal ploegen in derde provinciale en vierde provinciale oneven is, behoudt het Provinciaal Comité zich het recht voor de ploeg met het hoogste stamnummer
(de laatst bij de KBVB aangesloten club) uit te sluiten van deelname, teneinde de planning te kunnen handhaven.
- Bij de
Heren zijn er zes groepen. De clubs spelen elk vier bekerwedstrijden. De datums: de zaterdagen 29 juli en 5, 12 en 19 augustus 2017.
- De rangschikking wordt in deze volgorde opgemaakt:
a) behaalde punten - b) gewonnen wedstrijden - c) doelsaldo - d) meest gescoorde doelpunten - e) meeste doelpunten gescoord op verplaatsing - f) minste rechtstreekse rode kaarten - g) minste gele kaarten -
h) bij volledige gelijkheid van a) tot g) : loting door het Provinciaal Comité.
- De
eerste 4 gerangschikte ploegen van de groepen 1 en 2, en
de eerste 2 gerangschikte ploegen van de groepen 3 tot en met 6, kwalificeren zich voor de achtste finales, geprogrammeerd op 1 november 2017.
- De 16 ploegen die zich plaatsen voor de 8e finale spelen daarin tegen elkaar volgens een vastgelegd schema, op basis van de eindklassementen in de groepsfase van de BVA.
Dat schema ziet u verder op deze pagina.
- De geplaatste ploegen uit 3e en 4e provinciale krijgen in de 8e finales het thuisvoordeel.
- Ook de schema's van de kwartfinales (zondag 25 maart 2018) en de halve finales (Paaszondag 15 april 2018) zijn vooraf bepaald. Zie verder hieronder voor die schema's.
- Vanaf de 8e finales worden er bij een gelijke stand na 90 minuten meteen beslissende strafschoppen genomen.
* Belangrijk !
1. Indien een wedstrijd
niet kan aangevat worden, vanwege slechte weersomstandigheden of de slechte toestand van het veld, wordt er getost.
De winnaar van
de toss wint de wedstrijd met 3 - 0 of 0 - 3, en de 3 punten worden toegekend aan de winnende club.
2. Indien een wedstrijd
tijdens de eerste speelhelft wordt stilgelegd, ingevolge slechte weersomstandigheden of de slechte toestand van het veld, wordt er getost.
De winnaar van
de toss wint de wedstrijd met 3 - 0 of 0 - 3, en de 3 punten worden toegekend aan de winnende club.
3. Bij wedstrijden die
tijdens de tweede speelhelft worden stopgezet ingevolge slechte weersomstandigheden of de slechte toestand van het veld, blijft de uitslag die op het moment van de stopzetting was bereikt, behouden.
4. De wedstrijden die uitgesteld worden vanaf de 8e finales, worden door het Provinciaal Comité op een nieuwe datum vastgesteld.
5. Een van tevoren gegeven forfait levert ook een 0 - 3 of 3 - 0 nederlaag op. Indien de bezoekende club forfait geeft is deze daarenboven een vergoeding verschuldigd aan de bezochte club
van 150 euro (artikel 14 van het BVA-reglement).
Lees ook het officiële
BVA-reglement heren 2017-2018 (pdf).