EK 2020
Update: 17/03/2020 om 13:43u
Archief Seizoen 2019-2020 Nationaal Rode Duivels EK 2020
Laatste update: 17/03/2020 om 13:43u
Voetbalwedden.net community
Alles over het wedden op Voetbal
www.voetbalwedden.net
Meer info...
Sportveldberegening
Ambachtstraat 7, Hoogstraten-
Minderhout, BelgiŽ.
www.spranco-matic.be
Meer info...
HET EK 2020 (2021) - Van vrijdag 11 juni tot en met zondag 11 juli 2021

Logo EK 2020 Dit EK is het eerste waarbij de wedstrijden niet in ťťn of twee landen gespeeld worden.
Het tornooi wordt verspreid over 12 landen: Duitsland, Azerbeidzjan, ItaliŽ, Rusland, Denemarken,
Hongarije, Nederland, Ierland, RoemeniŽ, Schotland, Spanje en Engeland.

De loting gebeurde op 30 november 2019 in Boekarest, RoemeniŽ.
Het tornooi zou plaatsvinden tussen 12 juni en 12 juli 2020, maar vanwege de corona-crisis
wordt het EK pas in 2021 gespeeld, van vrijdag 11 juni tot en met zondag 11 juli 2021.


Voor alle gegevens van de kwalificatie-voorronde, klik hier.
Alle gegevens over het vorige EK in Frankrijk ziet u op onze archiefpagina EK 2016.

Het Europees Kampioenschap voor landenteams werd voor de eerste keer georganiseerd in 1960, in Frankrijk. Winnaar werd de Sovjet-Unie, voor JoegoslaviŽ en Tsjechoslovakije.

Deze tien landen wonnen het EK voetbal in het verleden:
West-Duitsland 3x: in 1972, 1980 en 1996. Spanje 3x: in 1964, 2008 en 2012.
Frankrijk 2x: in 1984 en 2000. Sovjet-Unie in 1960, ItaliŽ in 1968, Nederland in 1988, Tsjechoslovakije in 1976, Denemarken in 1992, Griekenland in 2004 en Portugal in 2016.

* Behalve de links bij de groepsindeling ziet u helemaal onderaan deze pagina ook nog een schema waarin u snel naar de groepen kan klikken.

* Helemaal onderaan staat nog een kaart van Europa met alle locaties, inclusief (vanaf 30 november) de steden waar de Rode Duivels hun wedstrijden van de voorronde zullen spelen. Klik hier.

DE GROEPSINDELING

Dit zijn (voorlopig) de landen in de zes groepen. Klik op de links voor de aparte groepspagina's.

* Groep A : Turkije, ItaliŽ, Wales en Zwitserland.

* Groep B : Denemarken, Finland, BelgiŽ en Rusland.

* Groep C : Nederland, OekraÔne, Oostenrijk en de winnaar van Play-Off D of A.
(indien RoemeniŽ zich plaatst via Play-Off A, dan zal dat land als gastland automatisch in deze poule belanden. Anders komt de winnaar van Play-Off D in deze groep).

* Groep D : Engeland, KroatiŽ, de winnaar van Play-Off C en TsjechiŽ.
(gastland Schotland zou zich nog kunnen plaatsen via Play-Off C. De winnaar van Play-Off C komt sowieso automatisch in deze groep terecht, zelfs als Schotland Play-Off C niet wint).

* Groep E : Spanje, Zweden, Polen en de winnaar van Play-Off B.
(gastland Ierland zou zich nog kunnen plaatsen via Play-Off B. De winnaar van Play-Off B komt sowieso automatisch in deze groep terecht, zelfs als Ierland Play-Off B niet wint).

* Groep F : de winnaar van Play-Off A of D, Portugal, Frankrijk en Duitsland.
(mocht Hongarije plaatsen via Play-Off A, dan zal dat land als gastland automatisch in Groep F belanden. Mocht IJsland of Bulgarije Play-Off A winnen, dan zal dat land in Groep F spelen. Mocht RoemeniŽ echter winnen, dan schuift dat land als gastheer door naar Groep C, en speelt de winnaar van Play-Off D in Groep F.

Bekijk de wedstrijden van de "European Qualifiers Play-Offs" op onze pagina "Nationaal-Rode Duivels-Voorronde EK 2020".
Of klik rechtstreeks hier.


DE SCHEMA'S DIE U HIERONDER ZIET ZULLEN LATER NOG AANGEPAST WORDEN QUADATUM, UUR EN LOCATIE.
WEDSTRIJDSCHEMA EK 2020 - ALLE GROEPEN - CHRONOLOGISCH
Gr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag Schema
A Vr. 12/06 Rome 21u00 Turkije - ItaliŽ - groep A
 
 
A Za. 13/06 Bakoe 15u00 Wales - Zwitserland - groep A
B Za. 13/06 Kopenhagen 18u00 Denemarken - Finland - groep B
B Za. 13/06 St.Petersburg 21u00 BelgiŽ - Rusland - groep B
 
D Zo. 14/06 Londen 15u00 Engeland - KroatiŽ - groep D
C Zo. 14/06 Boekarest 18u00 Oostenrijk - Wnr.PO D of A - groep C
C Zo. 14/06 Amsterdam 21u00 Nederland - OekraÔne - groep C
 
D Ma. 15/06 Glasgow 15u00 Wnr. PO C - TsjechiŽ - groep D
E Ma. 15/06 Dublin 18u00 Polen - Wnr. PO B - groep E
E Ma. 15/06 Bilbao 21u00 Spanje - Zweden - groep E
 
F Di. 16/06 Boedapest 18u00 Wnr.PO A of D - Portugal - groep F
F Di. 16/06 MŁnchen 21u00 Frankrijk - Duitsland - groep F
 
B Wo. 17/06 Kopenhagen 15u00 Finland - Rusland - groep B
A Wo. 17/06 Bakoe 18u00 Turkije - Wales - groep A
A Wo. 17/06 Rome 21u00 ItaliŽ - Zwitserland - groep A
 
C Do. 18/06 Boekarest 15u00 OekraÔne - Wnr.PO D of A - groep C
B Do. 18/06 Kopenhagen 18u00 Denemarken - BelgiŽ - groep B
C Do. 18/06 Amsterdam 21u00 Nederland - Oostenrijk - groep C
 
E Vr. 19/06 Bilbao 15u00 Zweden - Wnr. PO B - groep E
D Vr. 19/06 Londen 18u00 KroatiŽ - TsjechiŽ - groep D
D Vr. 19/06 Glasgow 21u00 Engeland - Wnr. PO C - groep D
 
F Za. 20/06 Boedapest 15u00 Wnr.PO A of D - Frankrijk - groep F
F Za. 20/06 MŁnchen 18u00 Portugal - Duitsland - groep F
E Za. 20/06 Dublin 21:00u Spanje - Polen - groep E
 
A Zo. 21/06 Rome 18u00 ItaliŽ - Wales - groep A
A Zo. 21/06 Bakoe 18u00 Zwitserland - Turkije - groep A
 
C Ma. 22/06 Amsterdam 18u00 Wnr.PO D of A - Nederland - groep C
C Ma. 22/06 Boekarest 18u00 OekraÔne - Oostenrijk - groep C
B Ma. 22/06 St.Petersburg 21u00 Finland - BelgiŽ - groep B
B Ma. 22/06 Kopenhagen 21u00 Rusland - Denemarken - groep B
 
D Di. 23/06 Londen 21u00 KroatiŽ - Wnr. PO C - groep D
D Di. 23/06 Glasgow 21u00 TsjechiŽ - Engeland - groep D
 
E Wo. 24/06 Dublin 18u00 Zweden - Polen - groep E
E Wo. 24/06 Bilbao 18u00 Wnr. PO B - Spanje - groep E
F Wo. 24/06 MŁnchen 21u00 Portugal - Frankrijk - groep F
F Wo. 24/06 Boedapest 21u00 Duitsland - Wnr.PO A of D - groep F

* Klik op de groep A tot en met F, in de rechtse kolom, voor het wedstrijdschema en de klassementen, op de aparte groepspagina's.
** Er worden in totaal 36 wedstrijden gespeeld in de voorronde. In de 8e finales gaan we in ons schema verder met nummer 37.

CRITERIA GROEPSKLASSEMENT

** De eerste twee landen uit elke groep en de vier beste nummers drie gaan door naar de 8e finales.

Wanneer de landenploegen na het beŽindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee ploegen kan ordenen.

Samengevat:
1. Meeste punten in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
2. Doelpuntensaldo als resultaat van de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
3. Meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.

4. Wanneer teams na het toepassen van de eerste drie criteria nog steeds gelijk staan, zullen criteria 1 tot en met 3 opnieuw worden toegepast, maar nu alleen tussen de teams in kwestie. Wanneer teams nog steeds gelijk staan, worden criteria 5 tot en met 9 toegepast.
5. Het doelpuntensaldo over alle groepswedstrijden.
6. Meeste doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden.
7. Als twee teams hetzelfde aantal punten hebben en ook gelijk staan volgens criteria 1 tot en met 6 nadat ze in de laatste wedstrijd van de groepsfase tegen elkaar hebben gespeeld, wordt hun positie bepaald door een penalty shoot-out. Dit criterium wordt niet gebruikt als er meer dan twee teams op hetzelfde aantal punten eindigen.
8. Fair Play-ranglijst (1 strafpunt voor een losse gele kaart, 3 strafpunten voor een rode kaart als gevolg van twee gele kaarten, 3 strafpunten voor een directe rode kaart en 4 strafpunten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart).
9. Positie op de UEFA-coŽfficiŽntenranglijst.

EK 2020 - ACHTSTE FINALES - CHRONOLOGISCH
* = Naar de kwartfinales
Nr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
38 Za. 27/06 Amsterdam 18u00 2e groep A - 2e groep B - -
37 Za. 27/06 Londen 21u00 1e groep A - 2e groep C - -
 
40 Zo. 28/06 Boedapest n.n.g. 1e groep C - 3e groep D/E/F - -
39 Zo. 28/06 Bilbao 18u00 1e groep B - 3e groep A/D/E/F - -
 
42 Ma. 29/06 Kopenhagen 18u00 2e groep D - 2e groep E - -
41 Ma. 29/06 Boekarest 21u00 1e groep F - 3e groep A/B/C - -
 
44 Di. 30/06 Dublin 18u00 1e groep D - 2e groep F - -
43 Di. 30/06 Glasgow 21u00 1e groep E - 3e groep A/B/C/D - -

EK 2020 - KWARTFINALES - CHRONOLOGISCH
** = Naar de halve finales
Nr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
45 Vr. 03/07 St.Petersburg 18u00 winnaar 41 - winnaar 42 - -
 
46 Vr. 03/07 MŁnchen 21u00 winnaar 39 - winnaar 37 - -
 
47 Za. 04/07 Bakoe 18u00 winnaar 40 - winnaar 38 - -
 
48 Za. 04/07 Rome 21u00 winnaar 43 - winnaar 44 - -

EK 2020 - HALVE FINALES
*** = Naar de finale
Nr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
49 Di. 07/07 Londen 18u00 winnaar 45 - winnaar 46 - -
 
50 Wo. 08/07 Londen 21u00 winnaar 48 - winnaar 47 - -

EUROPEES LANDENKAMPIOENSCHAP 2020 - DE FINALE
  Datum Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
  Zon. 12 juli Londen 21u00 winnaar 49 - winnaar 50 - -

EK 2020 - DE GROEPEN - LINKS NAAR DE GROEPSPAGINA'S
Hieronder ziet u een schema om snel naar de verschillende groepspagina's te klikken. Groep B met BelgiŽ staat in bold.
Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E Groep F

EK 2020 - DE LOCATIES

Euro 2020 - Locaties

De rode dots zijn de locaties waar BelgiŽ de voorrondewedstrijden speelt.
1. Wedstrijd 1. BelgiŽ - Rusland : zaterdag 13 juni om 21 uur in Sint Petersburg.
2. Wedstrijd 2. Denemarken - BelgiŽ : donderdag 18 juni om 18 uur in Kopenhagen.
3. Wedstrijd 3. Finland - BelgiŽ : maandag 22 juni om 21 uur in Sint Petersburg.

EK 2020 - 12 LANDEN - STADIONS EN CAPACITEIT

* Amsterdam, Nederland, Johan Cruijff Arena (56.000 plaatsen)
* Bakoe, Azerbeidzjan, Olympisch Stadion, (68.700 plaatsen)
* Bilbao, Spanje, San Mamťs, (53.332 plaatsen)
* Boekarest, RoemeniŽ, Arena Nationala, (55.600 plaatsen)
* Boedapest, Hongarije, Ferenc Puskas Stadium, (67.889 plaatsen)
* Kopenhagen, Denemarken, Parken Stadion, (38.065 plaatsen)
* Dublin, Ierland, Aviva Stadium, (51.700 plaatsen)
* Glasgow, Schotland, Hampden Park, (52.063 plaatsen)
* Londen, Engeland, Wembley Stadium, (90.000 plaatsen)
* MŁnchen, Duitsland, Allianz Arena, (75.000 plaatsen)
* Rome, ItaliŽ, Stadio Olimpico, (72.698 plaatsen)
* Sint-Petersburg, Rusland, Krestovsky Stadium, (68.134 plaatsen)

BESTE DERDES NA DE VOORRONDE
SYSTEEM - LOTING - CRITERIA

- In elk van de zes groepen wordt er gekeken naar het land dat derde eindigt in de voorronde.
- De vier landen met het beste resultaat gaan door naar de 8e finales.
- Dat gebeurt volgens deze criteria: behaalde punten-doelpuntensaldo-aantal gescoorde goals
(daarna eventueel volgens gele en rode kaarten, en tot slot de positie in de UEFA-ranking).

* Hieronder staat, na de drie gespeelde wedstrijden van de voorrondes, het resultaat en het klassement van de derde geklasseerde landen.

LAND GROEP PUNTEN DOELSALDO GOALS VOOR
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Die vier "beste derdes" zijn .....
De "bepalende combinatie" van hun groepen is dus .....

Zij worden in de 8e finales gekoppeld aan de winnaars van de groepen B, C, E en F, volgens het vooraf (volgens lottrekking) bepaalde schema hieronder (copyright UEFA).

In de linkse kolom ziet u de 15 mogelijke combinaties van de vier groepen waaruit de vier beste derdes komen. In de andere kolommen staat telkens de derde uit de groepen waartegen de winnaars van de groepen B, C, E en F in de achtste finales uitkomen.

Groepen Winnaar B Winnaar C Winnaar E Winnaar F
A B C D3e Groep A3e Groep D3e Groep B3e Groep C
A B C E3e Groep A3e Groep E3e Groep B3e Groep C
A B C F3e Groep A3e Groep F3e Groep B3e Groep C
A B D E3e Groep D3e Groep E3e Groep A3e Groep B
A B D F3e Groep D3e Groep F3e Groep A3e Groep B
A B E F3e Groep E3e Groep F3e Groep B3e Groep A
A C D E3e Groep E3e Groep D3e Groep C3e Groep A
A C D F3e Groep F3e Groep D3e Groep C3e Groep A
A C E F3e Groep E3e Groep F3e Groep C3e Groep A
A D E F3e Groep E3e Groep F3e Groep D3e Groep A
B C D E3e Groep E3e Groep D3e Groep B3e Groep C
B C D F3e Groep F3e Groep D3e Groep C3e Groep B
B C E F3e Groep F3e Groep E3e Groep C3e Groep B
B D E F3e Groep F3e Groep E3e Groep D3e Groep B
C D E F3e Groep F3e Groep E3e Groep D3e Groep C

De combinatie van de vier groepen waarin de vier beste derdes speelden staat (na de voorronde) in bold, en de achtste finales zijn dan gekend. Zie het schema van de 8e Finales op deze pagina.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens op deze pagina's is exclusief in handen van de FIFA (c), de UEFA (c) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).