Heren 1e Klasse B
Update: 12/03/2020 om 16:56u
Nationaal Profvoetbal Heren 1e Klasse B
Laatste update: 12/03/2020 om 16:56u
Schoonheidsinstituut
Winterdreef 23, Oud Turnhout
www.naturelle.be
Meer info...
Reizen naar Sportevents
www.travel2sports.be
Meer info...
1e KLASSE B - DE PROXIMUS LEAGUE - SEIZOEN 2019-2020

Op deze pagina ziet de gegevens en ploegen van de competitie in de Nationale 1e Klasse B, de "Proximus League".
Alle gegevens en reglementen vindt u onderaan deze pagina.

De acht ploegen zijn K Beerschot VA, OH Leuven, KVC Westerlo, Lommel SK, Excelsior Virton, Union Sint Gillis, Sporting Lokeren en KSV Roeselare.

OH Leuven won het eerste periodekampioenschap en Beerschot VA het tweede. Deze twee ploegen spelen een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om te bepalen wie er rechtstreeks naar de Jupiler League promoveert.

* De eerste wedstrijd, Beerschot VA - OH Leuven, werd gespeeld op zondag 8 maart, uitslag 1 - 0.
* De tweede en beslissende wedstrijd, OH Leuven - Beerschot VA, zou op zaterdag 14 maart gespeeld worden, maar dat duel gaat niet door, na een beslissing van de Leuvense burgemeester. De nieuwe datum volgt later.

- De verliezer van die finales speelt in Play-Off 2. Voor de regeling en voorwaarden, zie de pagina "1e Klasse A - Play-Off 2". Of klik rechtstreeks hier.
- In Play-Off 3 spelen Roeselare en Lokeren de nacompetitie (met voorbehoud wat Lokeren betreft). De verliezer zakt naar de 1e Amateurs. Voor meer info over PO 3, zie de pagina "1e Klasse A - Play-Off 3", of klik hier.

Archief - Seizoen 2018-2019 Kalender per ploeg Info Play-off 2 Info Play-off 3 1e Amateurs VV
WEDSTRIJDSCHEMA EN UITSLAGEN
Speeldag 28 (28 februari 2020) - 2e periode
Vrij. 28/02 20u30 Excelsior Virton - OH Leuven 4 - 1
Vrij. 28/02 20u30 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 3 - 1
Vrij. 28/02 20u30 Sporting Lokeren - K Beerschot VA 0 - 2
Vrij. 28/02 20u30 Lommel SK - KSV Roeselare 0 - 0

Vorige speeldag Huidig klassement  
Klassement

Algemeen klassement na 28 speeldagen

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 KVC Westerlo 28 15 9 4 45 30 49
2 Excelsior Virton 27 14 8 5 44 21 47
3 OH Leuven (1) 28 14 10 4 45 40 46
4 Union Sint-Gillis 28 11 5 12 43 32 45
5 K Beerschot VA 27 12 8 7 31 27 43
6 Lommel SK 28 6 13 9 21 37 27
7 KSV Roeselare 28 5 12 11 37 54 26
8 Sporting Lokeren 28 4 16 8 24 49 20

= gewonnen = verloren = gelijk


Voorlopig klassement van de 2e periode (lopend)

Ploegen A W V G D+ D- P
1 K Beerschot VA 13 7 1 5 18 8 26
2 KVC Westerlo 14 7 5 2 24 20 23
3 Union Sint-Gillis 14 5 2 7 25 17 22
4 Excelsior Virton 13 5 3 5 18 11 20
5 OH Leuven (1) 14 5 7 2 23 30 17
6 Lommel SK 14 4 6 4 12 18 16
7 KSV Roeselare 14 2 3 9 22 23 15
8 Sporting Lokeren 14 1 9 4 11 26 7


Eindklassement van de 1e periode

Ploegen A W V G D+ D- P
1 OH Leuven 14 9 3 2 22 10 29
2 Excelsior Virton 14 9 5 0 26 10 27
3 KVC Westerlo 14 8 4 2 21 10 26
4 Union Sint-Gillis 14 6 3 5 18 15 23
5 K Beerschot VA 14 5 7 2 13 19 17
6 Sporting Lokeren 14 3 7 4 13 23 13
7 KSV Roeselare 14 3 9 2 15 31 11
8 Lommel SK 14 2 7 5 9 19 11
Speeldagen

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Speeldag 1 (4 augustus 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 0
OH Leuven - Excelsior Virton 1 - 0
Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 2
Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 0


Speeldag 2 (11 augustus 2019) - 1e periode
KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 0
KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 1
Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 0


Speeldag 3 (18 augustus 2019) - 1e periode
OH Leuven - K Beerschot VA 3 - 0
Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 3
KVC Westerlo - KSV Roeselare 4 - 1
Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 3 - 1


Speeldag 4 (1 september 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Union Sint-Gillis 1 - 0
Sporting Lokeren - OH Leuven 0 - 2
KSV Roeselare - Lommel SK 1 - 1
Excelsior Virton - KVC Westerlo 1 - 0


Speeldag 5 (8 september 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - Sporting Lokeren 4 - 0
OH Leuven - KSV Roeselare 4 - 0
Lommel SK - Union Sint-Gillis 2 - 2
KVC Westerlo - K Beerschot VA 2 - 0


Speeldag 6 (15 september 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Lommel SK 2 - 0
Union Sint-Gillis - OH Leuven 1 - 1
Sporting Lokeren - KVC Westerlo 1 - 1
KSV Roeselare (ff.) - Excelsior Virton 0 - 5


Speeldag 7 (22 september 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - K Beerschot VA 3 - 0
OH Leuven - Lommel SK 1 - 0
Sporting Lokeren - KSV Roeselare 2 - 0
KVC Westerlo - Union Sint-Gillis 1 - 2


Speeldag 8 (29 september 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - OH Leuven 1 - 2
Union Sint-Gillis - Excelsior Virton 2 - 1
Lommel SK - Sporting Lokeren 1 - 1
KSV Roeselare - KVC Westerlo 0 - 2


Speeldag 9 (6 oktober 2019) - 1e periode
OH Leuven - Sporting Lokeren 2 - 3
Union Sint-Gillis - K Beerschot VA 1 - 1
Lommel SK - KSV Roeselare 2 - 1
KVC Westerlo - Excelsior Virton 0 - 1


Speeldag 10 (13 oktober 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - Lommel SK 1 - 0
K Beerschot VA - KVC Westerlo 1 - 2
Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis 1 - 1
KSV Roeselare - OH Leuven 3 - 1


Speeldag 11 (20 oktober 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Excelsior Virton 2 - 1
Lommel SK - OH Leuven 0 - 2
KSV Roeselare - Union Sint-Gillis 3 - 0
KVC Westerlo - Sporting Lokeren 2 - 0


Speeldag 12 (27 oktober 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - KSV Roeselare 3 - 2
OH Leuven - KVC Westerlo 2 - 1
Union Sint-Gillis - Lommel SK 2 - 1
Sporting Lokeren - K Beerschot VA 2 - 1


Speeldag 13 (3 november 2019) - 1e periode
OH Leuven - Union Sint-Gillis 0 - 0
K Beerschot VA - KSV Roeselare 2 - 1
Sporting Lokeren - Excelsior Virton 1 - 3
KVC Westerlo - Lommel SK 1 - 1


Speeldag 14 (8 november 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - OH Leuven 0 - 1
Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 0 - 2
Lommel SK - K Beerschot VA 1 - 0
KSV Roeselare - Sporting Lokeren 2 - 1


Speeldag 15 (17 november 2019) - 2e periode
OH Leuven - K Beerschot VA 0 - 3
Union Sint-Gillis - Excelsior Virton 2 - 0
Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 1
KSV Roeselare - KVC Westerlo 3 - 5


Speeldag 16 (24 november 2019) - 2e periode
Excelsior Virton - KSV Roeselare 1 - 1
K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 1
Lommel SK - Union Sint-Gillis 0 - 0
KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 2


Speeldag 17 (1 december 2019) - 2e periode
Excelsior Virton - KVC Westerlo 1 - 1
OH Leuven - Sporting Lokeren 2 - 1
Union Sint-Gillis - K Beerschot VA 0 - 2
KSV Roeselare - Lommel SK 3 - 1


Speeldag 18 (8 december 2019) - 2e periode
K Beerschot VA - Excelsior Virton 1 - 1
Sporting Lokeren - KSV Roeselare 1 - 3
Lommel SK - OH Leuven 3 - 2
KVC Westerlo - Union Sint-Gillis 0 - 3


Speeldag 19 (15 december 2019) - 2e periode
Excelsior Virton - Lommel SK 3 - 1
Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 1 - 1
KSV Roeselare - OH Leuven 2 - 2
KVC Westerlo - K Beerschot VA 0 - 1


Speeldag 20 (22 december 2019) - 2e periode
OH Leuven - Excelsior Virton 0 - 2
Sporting Lokeren - KVC Westerlo 0 - 4
Lommel SK - K Beerschot VA 1 - 0
KSV Roeselare - Union Sint-Gillis 1 - 1


Speeldag 21 (12 januari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - Sporting Lokeren 1 - 2
K Beerschot VA - KSV Roeselare 1 - 1
Union Sint-Gillis - OH Leuven 2 - 3
KVC Westerlo - Lommel SK 2 - 1


Speeldag 22 (19 januari 2020) - 2e periode
OH Leuven - KVC Westerlo 1 - 3
K Beerschot VA - Union Sint-Gillis 1 - 1
Lommel SK - Sporting Lokeren 1 - 0
KSV Roeselare - Excelsior Virton 0 - 2


Speeldag 23 (26 januari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - K Beerschot VA uitg.
Union Sint-Gillis - Lommel SK 2 - 2
Sporting Lokeren - OH Leuven 1 - 1
KVC Westerlo - KSV Roeselare 1 - 1


Speeldag 24 (2 februari 2020) - 2e periode
OH Leuven - KSV Roeselare 2 - 1
K Beerschot VA - KVC Westerlo 1 - 0
Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis 0 - 2
Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 0


Speeldag 25 (9 februari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 0
OH Leuven - Lommel SK 3 - 0
KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
KVC Westerlo - Sporting Lokeren 3 - 2


Inhaalwedstrijden (dinsdag 11 februari 2020)
OH Leuven - Union Sint-Gillis 0 - 0 Speeldag 13


Inhaalwedstrijden (woensdag 12 februari 2020)
KVC Westerlo - Sporting Lokeren 3 - 2 Speeldag 25


Speeldag 26 (16 februari 2020) - 2e periode
K Beerschot VA - OH Leuven 2 - 1
Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 3
Sporting Lokeren - Excelsior Virton 0 - 2
Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 1


Speeldag 27 (23 februari 2020) - 2e periode
OH Leuven - Union Sint-Gillis 3 - 5
K Beerschot VA - Lommel SK 2 - 1
KSV Roeselare - Sporting Lokeren 2 - 2
KVC Westerlo - Excelsior Virton 2 - 1


Speeldag 28 (28 februari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - OH Leuven 4 - 1
Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 3 - 1
Sporting Lokeren - K Beerschot VA 0 - 2
Lommel SK - KSV Roeselare 0 - 0


EXTRA STATISTIEKEN VAN ALLE PLOEGEN - 1e KLASSE B

Na elke speeldag ziet u hier een aantal interessante statistieken van alle clubs in 1e Klasse B.

Verliespunten Laatste 4 wedstrijden
Gescoorde doelpunten Tegendoelpunten
Lopende reeksen Nul goals tegen
Minimaal 1 keer gescoord Niet gescoord
Cijfers thuis alle teams Cijfers uit alle teams


BEHAALDE PUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 492326
2Excelsior Virton 472423
3OH Leuven 462521
4Union Sint-Gillis 452322
5K Beerschot VA 432815
6Lommel SK 27207
7KSV Roeselare 26188
8Sporting Lokeren 201010


VERLIESPUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Excelsior Virton 341519
2KVC Westerlo 351916
3OH Leuven 381721
4K Beerschot VA 381424
5Union Sint-Gillis 391920
6Lommel SK 572235
7KSV Roeselare 582434
8Sporting Lokeren 643232


PUNTEN UIT DE LAATSTE 4 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1K Beerschot VA 1064
2KVC Westerlo 963
3Union Sint-Gillis 844
4Excelsior Virton 743
5KSV Roeselare 422
6Sporting Lokeren 101
7Lommel SK 110
8OH Leuven 110


GESCOORDE DOELPUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 452025
2OH Leuven 452421
3Excelsior Virton 442222
4Union Sint-Gillis 432518
5KSV Roeselare 372215
6K Beerschot VA 311912
7Sporting Lokeren 24915
8Lommel SK 211110


TEGENDOELPUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Excelsior Virton 211011
2K Beerschot VA 271215
3KVC Westerlo 301614
4Union Sint-Gillis 321913
5Lommel SK 371423
6OH Leuven 401921
7Sporting Lokeren 492326
8KSV Roeselare 542529


MEESTE WEDSTRIJDEN NA ELKAAR
GEWONNEN / NIET VERLOREN NA 28 SPEELDAGEN
"x" = nog lopende reeks (LR)

P. Ploeg Gewonnen
na elkaar
LR Zonder
nederlaag
LR
1Excelsior Virton 5 5 
2Union Sint-Gillis 3 8x
3K Beerschot VA 3x7x
4OH Leuven 3 6 
5KVC Westerlo 3 4 
6KSV Roeselare 2 6 
7Lommel SK 2 4 
8Sporting Lokeren 1 5 


AANTAL KEER NUL GOALS TEGEN
NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Excelsior Virton 1257
2OH Leuven 963
3Union Sint-Gillis 826
4KVC Westerlo 835
5K Beerschot VA 844
6Lommel SK 862
7KSV Roeselare 211
8Sporting Lokeren 220


AANTAL KEER MINIMAAL 1 KEER GESCOORD
NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1OH Leuven 241113
2KVC Westerlo 231112
3K Beerschot VA 22148
4Excelsior Virton 211011
5KSV Roeselare 211110
6Union Sint-Gillis 21129
7Sporting Lokeren 17710
8Lommel SK 1679


AANTAL KEER NIET GESCOORD
NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1OH Leuven 431
2KVC Westerlo 532
3K Beerschot VA 505
4Excelsior Virton 633
5KSV Roeselare 734
6Union Sint-Gillis 725
7Sporting Lokeren 1174
8Lommel SK 1275


THUISWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 28 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AT WT GT VT D+T D-T TPT
1 K Beerschot VA 14 8 4 2 19 12 28
2 OH Leuven 14 8 1 5 24 19 25
3 Excelsior Virton 13 7 3 3 22 10 24
4 KVC Westerlo 14 7 2 5 20 16 23
5 Union Sint-Gillis 14 6 5 3 25 19 23
6 Lommel SK 14 5 5 4 11 14 20
7 KSV Roeselare 14 4 6 4 22 25 18
8 Sporting Lokeren 14 2 4 8 9 23 10

Legende:
UITWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 28 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AU WU GU VU D+U D-U TPU
1 KVC Westerlo 14 8 2 4 25 14 26
2 Excelsior Virton 14 7 2 5 22 11 23
3 Union Sint-Gillis 14 5 7 2 18 13 22
4 OH Leuven 14 6 3 5 21 21 21
5 K Beerschot VA 13 4 3 6 12 15 15
6 Sporting Lokeren 14 2 4 8 15 26 10
7 KSV Roeselare 14 1 5 8 15 29 8
8 Lommel SK 14 1 4 9 10 23 7

Legende:
Kalender en uitslagen per ploeg

Hieronder ziet u de kalender en uitslagen per ploeg. Via de keuzelijst kan u rechtstreeks naar een bepaalde ploeg klikken.

Bij de uitslag wordt ook een kleurcode vermeld:
= gewonnen = verloren = gelijk



Excelsior Virton

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 OH Leuven - Excelsior Virton 1 - 0
11/08/2019 2 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 1
18/08/2019 3 Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 3
01/09/2019 4 Excelsior Virton - KVC Westerlo 1 - 0
08/09/2019 5 Excelsior Virton - Sporting Lokeren 4 - 0
15/09/2019 6 KSV Roeselare (ff.) - Excelsior Virton 0 - 5
22/09/2019 7 Excelsior Virton - K Beerschot VA 3 - 0
29/09/2019 8 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton 2 - 1
06/10/2019 9 KVC Westerlo - Excelsior Virton 0 - 1
13/10/2019 10 Excelsior Virton - Lommel SK 1 - 0
20/10/2019 11 K Beerschot VA - Excelsior Virton 2 - 1
27/10/2019 12 Excelsior Virton - KSV Roeselare 3 - 2
03/11/2019 13 Sporting Lokeren - Excelsior Virton 1 - 3
08/11/2019 14 Excelsior Virton - OH Leuven 0 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton 2 - 0
24/11/2019 16 Excelsior Virton - KSV Roeselare 1 - 1
01/12/2019 17 Excelsior Virton - KVC Westerlo 1 - 1
08/12/2019 18 K Beerschot VA - Excelsior Virton 1 - 1
15/12/2019 19 Excelsior Virton - Lommel SK 3 - 1
22/12/2019 20 OH Leuven - Excelsior Virton 0 - 2
12/01/2020 21 Excelsior Virton - Sporting Lokeren 1 - 2
19/01/2020 22 KSV Roeselare - Excelsior Virton 0 - 2
26/01/2020 23 Excelsior Virton - K Beerschot VA uitg. 
02/02/2020 24 Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 0
09/02/2020 25 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 0
16/02/2020 26 Sporting Lokeren - Excelsior Virton 0 - 2
23/02/2020 27 KVC Westerlo - Excelsior Virton 2 - 1
28/02/2020 28 Excelsior Virton - OH Leuven 4 - 1

K Beerschot VA

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 0
11/08/2019 2 KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
18/08/2019 3 OH Leuven - K Beerschot VA 3 - 0
01/09/2019 4 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis 1 - 0
08/09/2019 5 KVC Westerlo - K Beerschot VA 2 - 0
15/09/2019 6 K Beerschot VA - Lommel SK 2 - 0
22/09/2019 7 Excelsior Virton - K Beerschot VA 3 - 0
29/09/2019 8 K Beerschot VA - OH Leuven 1 - 2
06/10/2019 9 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA 1 - 1
13/10/2019 10 K Beerschot VA - KVC Westerlo 1 - 2
20/10/2019 11 K Beerschot VA - Excelsior Virton 2 - 1
27/10/2019 12 Sporting Lokeren - K Beerschot VA 2 - 1
03/11/2019 13 K Beerschot VA - KSV Roeselare 2 - 1
08/11/2019 14 Lommel SK - K Beerschot VA 1 - 0

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 OH Leuven - K Beerschot VA 0 - 3
24/11/2019 16 K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 1
01/12/2019 17 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA 0 - 2
08/12/2019 18 K Beerschot VA - Excelsior Virton 1 - 1
15/12/2019 19 KVC Westerlo - K Beerschot VA 0 - 1
22/12/2019 20 Lommel SK - K Beerschot VA 1 - 0
12/01/2020 21 K Beerschot VA - KSV Roeselare 1 - 1
19/01/2020 22 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis 1 - 1
26/01/2020 23 Excelsior Virton - K Beerschot VA uitg. 
02/02/2020 24 K Beerschot VA - KVC Westerlo 1 - 0
09/02/2020 25 KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
16/02/2020 26 K Beerschot VA - OH Leuven 2 - 1
23/02/2020 27 K Beerschot VA - Lommel SK 2 - 1
28/02/2020 28 Sporting Lokeren - K Beerschot VA 0 - 2

KSV Roeselare

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 0
11/08/2019 2 KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
18/08/2019 3 KVC Westerlo - KSV Roeselare 4 - 1
01/09/2019 4 KSV Roeselare - Lommel SK 1 - 1
08/09/2019 5 OH Leuven - KSV Roeselare 4 - 0
15/09/2019 6 KSV Roeselare (ff.) - Excelsior Virton 0 - 5
22/09/2019 7 Sporting Lokeren - KSV Roeselare 2 - 0
29/09/2019 8 KSV Roeselare - KVC Westerlo 0 - 2
06/10/2019 9 Lommel SK - KSV Roeselare 2 - 1
13/10/2019 10 KSV Roeselare - OH Leuven 3 - 1
20/10/2019 11 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis 3 - 0
27/10/2019 12 Excelsior Virton - KSV Roeselare 3 - 2
03/11/2019 13 K Beerschot VA - KSV Roeselare 2 - 1
08/11/2019 14 KSV Roeselare - Sporting Lokeren 2 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 KSV Roeselare - KVC Westerlo 3 - 5
24/11/2019 16 Excelsior Virton - KSV Roeselare 1 - 1
01/12/2019 17 KSV Roeselare - Lommel SK 3 - 1
08/12/2019 18 Sporting Lokeren - KSV Roeselare 1 - 3
15/12/2019 19 KSV Roeselare - OH Leuven 2 - 2
22/12/2019 20 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis 1 - 1
12/01/2020 21 K Beerschot VA - KSV Roeselare 1 - 1
19/01/2020 22 KSV Roeselare - Excelsior Virton 0 - 2
26/01/2020 23 KVC Westerlo - KSV Roeselare 1 - 1
02/02/2020 24 OH Leuven - KSV Roeselare 2 - 1
09/02/2020 25 KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
16/02/2020 26 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 3
23/02/2020 27 KSV Roeselare - Sporting Lokeren 2 - 2
28/02/2020 28 Lommel SK - KSV Roeselare 0 - 0

KVC Westerlo

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 2
11/08/2019 2 KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 0
18/08/2019 3 KVC Westerlo - KSV Roeselare 4 - 1
01/09/2019 4 Excelsior Virton - KVC Westerlo 1 - 0
08/09/2019 5 KVC Westerlo - K Beerschot VA 2 - 0
15/09/2019 6 Sporting Lokeren - KVC Westerlo 1 - 1
22/09/2019 7 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis 1 - 2
29/09/2019 8 KSV Roeselare - KVC Westerlo 0 - 2
06/10/2019 9 KVC Westerlo - Excelsior Virton 0 - 1
13/10/2019 10 K Beerschot VA - KVC Westerlo 1 - 2
20/10/2019 11 KVC Westerlo - Sporting Lokeren 2 - 0
27/10/2019 12 OH Leuven - KVC Westerlo 2 - 1
03/11/2019 13 KVC Westerlo - Lommel SK 1 - 1
08/11/2019 14 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 0 - 2

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 KSV Roeselare - KVC Westerlo 3 - 5
24/11/2019 16 KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 2
01/12/2019 17 Excelsior Virton - KVC Westerlo 1 - 1
08/12/2019 18 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis 0 - 3
15/12/2019 19 KVC Westerlo - K Beerschot VA 0 - 1
22/12/2019 20 Sporting Lokeren - KVC Westerlo 0 - 4
12/01/2020 21 KVC Westerlo - Lommel SK 2 - 1
19/01/2020 22 OH Leuven - KVC Westerlo 1 - 3
26/01/2020 23 KVC Westerlo - KSV Roeselare 1 - 1
02/02/2020 24 K Beerschot VA - KVC Westerlo 1 - 0
09/02/2020 25 KVC Westerlo - Sporting Lokeren 12/02   Speeldag 
12/02/2020 25 KVC Westerlo - Sporting Lokeren 3 - 2
16/02/2020 26 Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 1
23/02/2020 27 KVC Westerlo - Excelsior Virton 2 - 1
28/02/2020 28 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 3 - 1

Lommel SK

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 2
11/08/2019 2 Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 0
18/08/2019 3 Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 3
01/09/2019 4 KSV Roeselare - Lommel SK 1 - 1
08/09/2019 5 Lommel SK - Union Sint-Gillis 2 - 2
15/09/2019 6 K Beerschot VA - Lommel SK 2 - 0
22/09/2019 7 OH Leuven - Lommel SK 1 - 0
29/09/2019 8 Lommel SK - Sporting Lokeren 1 - 1
06/10/2019 9 Lommel SK - KSV Roeselare 2 - 1
13/10/2019 10 Excelsior Virton - Lommel SK 1 - 0
20/10/2019 11 Lommel SK - OH Leuven 0 - 2
27/10/2019 12 Union Sint-Gillis - Lommel SK 2 - 1
03/11/2019 13 KVC Westerlo - Lommel SK 1 - 1
08/11/2019 14 Lommel SK - K Beerschot VA 1 - 0

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 1
24/11/2019 16 Lommel SK - Union Sint-Gillis 0 - 0
01/12/2019 17 KSV Roeselare - Lommel SK 3 - 1
08/12/2019 18 Lommel SK - OH Leuven 3 - 2
15/12/2019 19 Excelsior Virton - Lommel SK 3 - 1
22/12/2019 20 Lommel SK - K Beerschot VA 1 - 0
12/01/2020 21 KVC Westerlo - Lommel SK 2 - 1
19/01/2020 22 Lommel SK - Sporting Lokeren 1 - 0
26/01/2020 23 Union Sint-Gillis - Lommel SK 2 - 2
02/02/2020 24 Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 0
09/02/2020 25 OH Leuven - Lommel SK 3 - 0
16/02/2020 26 Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 1
23/02/2020 27 K Beerschot VA - Lommel SK 2 - 1
28/02/2020 28 Lommel SK - KSV Roeselare 0 - 0

OH Leuven

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 OH Leuven - Excelsior Virton 1 - 0
11/08/2019 2 KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 0
18/08/2019 3 OH Leuven - K Beerschot VA 3 - 0
01/09/2019 4 Sporting Lokeren - OH Leuven 0 - 2
08/09/2019 5 OH Leuven - KSV Roeselare 4 - 0
15/09/2019 6 Union Sint-Gillis - OH Leuven 1 - 1
22/09/2019 7 OH Leuven - Lommel SK 1 - 0
29/09/2019 8 K Beerschot VA - OH Leuven 1 - 2
06/10/2019 9 OH Leuven - Sporting Lokeren 2 - 3
13/10/2019 10 KSV Roeselare - OH Leuven 3 - 1
20/10/2019 11 Lommel SK - OH Leuven 0 - 2
27/10/2019 12 OH Leuven - KVC Westerlo 2 - 1
03/11/2019 13 OH Leuven - Union Sint-Gillis 11/02   Speeldag 
08/11/2019 14 Excelsior Virton - OH Leuven 0 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 OH Leuven - K Beerschot VA 0 - 3
24/11/2019 16 KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 2
01/12/2019 17 OH Leuven - Sporting Lokeren 2 - 1
08/12/2019 18 Lommel SK - OH Leuven 3 - 2
15/12/2019 19 KSV Roeselare - OH Leuven 2 - 2
22/12/2019 20 OH Leuven - Excelsior Virton 0 - 2
12/01/2020 21 Union Sint-Gillis - OH Leuven 2 - 3
19/01/2020 22 OH Leuven - KVC Westerlo 1 - 3
26/01/2020 23 Sporting Lokeren - OH Leuven 1 - 1
02/02/2020 24 OH Leuven - KSV Roeselare 2 - 1
09/02/2020 25 OH Leuven - Lommel SK 3 - 0
11/02/2020 13 OH Leuven - Union Sint-Gillis 0 - 0
16/02/2020 26 K Beerschot VA - OH Leuven 2 - 1
23/02/2020 27 OH Leuven - Union Sint-Gillis 3 - 5
28/02/2020 28 Excelsior Virton - OH Leuven 4 - 1

Sporting Lokeren

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 0
11/08/2019 2 Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 0
18/08/2019 3 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 3 - 1
01/09/2019 4 Sporting Lokeren - OH Leuven 0 - 2
08/09/2019 5 Excelsior Virton - Sporting Lokeren 4 - 0
15/09/2019 6 Sporting Lokeren - KVC Westerlo 1 - 1
22/09/2019 7 Sporting Lokeren - KSV Roeselare 2 - 0
29/09/2019 8 Lommel SK - Sporting Lokeren 1 - 1
06/10/2019 9 OH Leuven - Sporting Lokeren 2 - 3
13/10/2019 10 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis 1 - 1
20/10/2019 11 KVC Westerlo - Sporting Lokeren 2 - 0
27/10/2019 12 Sporting Lokeren - K Beerschot VA 2 - 1
03/11/2019 13 Sporting Lokeren - Excelsior Virton 1 - 3
08/11/2019 14 KSV Roeselare - Sporting Lokeren 2 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 1
24/11/2019 16 K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 1
01/12/2019 17 OH Leuven - Sporting Lokeren 2 - 1
08/12/2019 18 Sporting Lokeren - KSV Roeselare 1 - 3
15/12/2019 19 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 1 - 1
22/12/2019 20 Sporting Lokeren - KVC Westerlo 0 - 4
12/01/2020 21 Excelsior Virton - Sporting Lokeren 1 - 2
19/01/2020 22 Lommel SK - Sporting Lokeren 1 - 0
26/01/2020 23 Sporting Lokeren - OH Leuven 1 - 1
02/02/2020 24 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis 0 - 2
09/02/2020 25 KVC Westerlo - Sporting Lokeren 12/02   Speeldag 
12/02/2020 25 KVC Westerlo - Sporting Lokeren 3 - 2
16/02/2020 26 Sporting Lokeren - Excelsior Virton 0 - 2
23/02/2020 27 KSV Roeselare - Sporting Lokeren 2 - 2
28/02/2020 28 Sporting Lokeren - K Beerschot VA 0 - 2

Union Sint-Gillis

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 0
11/08/2019 2 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 1
18/08/2019 3 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 3 - 1
01/09/2019 4 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis 1 - 0
08/09/2019 5 Lommel SK - Union Sint-Gillis 2 - 2
15/09/2019 6 Union Sint-Gillis - OH Leuven 1 - 1
22/09/2019 7 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis 1 - 2
29/09/2019 8 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton 2 - 1
06/10/2019 9 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA 1 - 1
13/10/2019 10 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis 1 - 1
20/10/2019 11 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis 3 - 0
27/10/2019 12 Union Sint-Gillis - Lommel SK 2 - 1
03/11/2019 13 OH Leuven - Union Sint-Gillis 11/02   Speeldag 
08/11/2019 14 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 0 - 2

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton 2 - 0
24/11/2019 16 Lommel SK - Union Sint-Gillis 0 - 0
01/12/2019 17 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA 0 - 2
08/12/2019 18 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis 0 - 3
15/12/2019 19 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 1 - 1
22/12/2019 20 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis 1 - 1
12/01/2020 21 Union Sint-Gillis - OH Leuven 2 - 3
19/01/2020 22 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis 1 - 1
26/01/2020 23 Union Sint-Gillis - Lommel SK 2 - 2
02/02/2020 24 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis 0 - 2
09/02/2020 25 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 0
11/02/2020 13 OH Leuven - Union Sint-Gillis 0 - 0
16/02/2020 26 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 3
23/02/2020 27 OH Leuven - Union Sint-Gillis 3 - 5
28/02/2020 28 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo 3 - 1

LINKS NAAR ANDERE REEKSEN

Nationaal - Heren
1e Klasse A - PV 1e Klasse B - PV    
1e Klasse - Amateurs 2e Amateurs VV-A 2e Amateurs VV-B 2e Amateurs ACFF
3e Amateurs VV-A 3e Amateurs VV-B 3e Amateurs ACFF-A 3e Amateurs ACFF-B

Nationaal - Vrouwen
Super League VV 1e Nationale 2e Nationale A 2e Nationale B

Provincie Antwerpen - Heren
1e Provinciale 2e Provinciale A 2e Provinciale B 3e Provinciale A
3e Provinciale B 3e Provinciale C 4e Provinciale A 4e Provinciale B
4e Provinciale C 4e Provinciale D 4e Provinciale E  

Provincie Antwerpen - Vrouwen
1e Provinciale 2e Provinciale 3e Provinciale A 3e Provinciale B
4e Provinciale      

PROXIMUS LEAGUE 2019-2020 - 1e KLASSE B - HET KAMPIOENSCHAP

* De acht ploegen van de 1e Klasse B spelen een "dubbele" competitie, in totaal dus 2 keer 14, of 28 speeldagen.
* Deze 28 speeldagen worden opgedeeld in twee periodekampioenschappen van veertien wedstrijden. Na elk van deze periodes wordt er een rangschikking opgemaakt volgens deze parameters: meeste punten, aantal gewonnen wedstrijden, doelpuntensaldo, gemaakte doelpunten, gemaakte uitdoelpunten, gewonnen uitwedstrijden. Indien er dan nog gelijkheid is volgt er een testwedstrijd met eventueel verlengingen en strafschoppen.
* Een gewone speeldag in de reguliere competitie bestaat uit vier wedstrijden, verdeeld over vrijdag, zaterdag en zondag.
* De winnaars van beide periodekampioenschappen spelen na de reguliere competitie een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om de kampioen van de afdeling Profvoetbal 1e Klasse B aan te duiden. Die kampioen stijgt naar de afdeling Profvoetbal 1e Klasse A.
* Opgelet! Als een club na de 28 wedstrijden eerste eindigt in de eindstand, maar géén van de twee periodetitels won, dan wordt die club niet beschouwd als kampioen én... de club zal NIET promoveren naar 1e klasse A. In dat geval zal de "gewone" Play-Off 2 beslissen over de stijger.

JUPILER PRO LEAGUE (c) EN PROXIMUS LEAGUE (c) - PLAY-OFF 2

Vanaf het seizoen 2019-2020 is er een volledig nieuw format voorzien voor Play-Off 2.
De eerdere regeling met twee groepen, waarvan de winnaars een finale speelden om het tegen de vierde uit Play-Off 1 op te nemen voor een Europees ticket, vervalt.

Dit is de nieuwe regeling.
- Er nemen in totaal 16 ploegen deel aan Play-Off 2, waarin er één Europees ticket te winnen is.
- De ploegen starten met nul punten.

- Die ploegen zijn:
* de 7e tot en met de 16e (en laatste) uit het eindklassement van 1A, de Jupiler League (JPL).
* de 1e tot en met de 6e uit het eindklassement van 1B, de Proximus League (PL).

- Deze 16 ploegen worden verdeeld in 4 groepen van 4 ploegen.
* Groep 1: de 7e, 14e en 15e uit de JPL, plus de 6e uit de PL.
* Groep 2: de 8e, 13e en 16e uit de JPL, plus de 5e uit de PL.
* Groep 3: de 9e en de 12e uit de JPL, plus de 1e en de 4e uit de PL.
* Groep 4: de 10e en de 11e uit de JPL, plus de 2e en de 3e uit de PL.

! De 16e en laatste uit de JPL degradeert in elk geval, maar zou dus eventueel nog wel een Europees ticket kunnen winnen.
!! De winnaar van 1B stijgt in elk geval naar 1A, maar kan dus ook een Europees ticket winnen.

- Het systeem en de wedstrijden:
* in elk van de vier groepen wordt er een mini-competitie gespeeld met zes wedstrijden, drie thuiswedstrijden en drie uitwedstrijden.
* de ploegen starten met nul punten.
* de vier groepswinnaars spelen de halve finales heen en terug (volgens het Europees systeem met dubbel tellende uitgoals).
* de twee winnaars van die halve finales spelen de finale van Play-Off 2 (ook heen en terug).
* de winnaar van de finale speelt (heen en terug) tegen de 4e uit PLay-Off 1 voor een Europees ticket.
Hieronder ziet u een schematische voorstelling van het nieuwe Play-Off 2 systeem.

GROEP 1 GROEP 2 GROEP 3 GROEP 4
7e JPL8e JPL9e JPL10e JPL
14e JPL13e JPL12e JPL11e JPL
15e JPL16e JPL °°1e PL °°°2e PL
6e PL5e PL4e PL3e PL

> JPL = Jupiler Pro League (1A) > PL = Proximus League (1B) °° = zakt naar 1B °°° = stijgt naar 1A

>>> Halve Finale 2 - heen en terug
Winnaar Groep B - Winnaar Groep D  
Winnaar Groep D - Winnaar Groep B  
>>>> Finale - heen en terug
Winnaar Halve Finale 1 - Winnaar Halve Finale 2  
Winnaar Halve Finale 2 - Winnaar Halve Finale 1  
- In de halve finales en in de finale wordt de heenwedstrijd gespeeld op het veld van de club die het laagst is geëindigd in het reguliere kampioenschap.
- In de halve finales en in de finale wordt de terugwedstrijd gespeeld op het veld van de club die het hoogst is geëindigd in het reguliere kampioenschap.

* De winnaar van de finale in Play-Off 2 speelt (indien de club een Europese licentie heeft) tegen de 4e uit Play-Off 1 voor het laatste Europese ticket, op het veld van de club die het hoogst is geëindigd in het reguliere kampioenschap.

PLAY-OFF 3 - DE PROXIMUS LEAGUE

Vanaf het seizoen 2019-2020 is er een volledig nieuw format voorzien voor Play-Off 3.

* Dit is de "Degradatie-Play-Off" of "Play Downs" van 1e Klasse B, de Proximus League.
* De laatste twee teams, de 7e en de 8e in de eindstand dus, nemen het tegen elkaar op in een "best of five", vijf wedstrijden waarbij het eindklassement bepalend is.
* De ploeg die in de reguliere competitie het meeste punten haalde, start Play-Off 3 met een bonus van drie punten en krijgt het thuisvoordeel in de 1e, 3e en 5e wedstrijd.
* De verliezer van die "best of five" zakt naar de hoogste amateurklasse.
* Deze plaats in 1e Klasse B wordt ingenomen door de winnaar van de eindronde tussen de eerste vier ploegen uit de 1e Klasse Amateurs, waar de kampioen dus niet rechtstreeks promoveert.
* Indien de winnaar van de eindronde 1e amateurs geen lecentie heeft voor 1B, moet deze club niet (verplicht) stijgen, en mag ze in de 1e klasse amateurs blijven. In dat geval mag de volgende in de eindstand van de 1e klasse amateurs promoveren, mits ze de licentie daarvoor bezit.

EXTRA INFORMATIE:
* Wanneer een club uit de 1e Klasse B de licentie voor die afdeling niet behoudt (bijvoorbeeld om redenen van niet-economische aard, of omdat ze niet meer voldoet aan de voorwaarden betreffende de continuïteit van de club), wordt ze ambtshalve verwezen naar de 1e afdeling amateurs.
* Die club wordt in dat geval beschouwd als te zijn geëindigd op de laatste plaats van de eindrangschikking in de 1e Klasse B, en dus als degraderende club. In dat geval is er ook géén andere rechtstreekse daler in de afdeling 1e Klasse B. Ook Play-Off 3 vervalt dan.
* Bij "flagrante" overtredingen in verband met het behouden van de licentie voor 1e Klasse A of B, bijvoorbeeld het in gebreke blijven van betalingen aan spelers, trainers, personeel, sociale zekerheid, bedrijfsvoorheffing, patronale bijdragen, taksen, belastingen, bondsschulden, vorderingen tussen clubs enzovoort, wordt de club ambtshalve verwezen naar de 2e klasse amateurs. In dat geval vervalt ook Play-Off 3.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).