Heren 1e Klasse B
Update: 21/08/2019 om 08:33u
Deze website is gemaakt voor moderne browsers. Uw browser wordt helaas niet meer ondersteund. Gelieve een nieuwere versie van Internet Explorer, of de gratis browser Google Chrome te installeren.
Onze excuses voor het ongemak.

Voor technische vragen kunt de webmaster via e-mail contacteren.

Ambachtstraat 7,
2322 Hoogstraten-Minderhout, België.
Tel: +32 (0)3 314.73.48 / +32 (0)477-52.01.63
Fax: +32 (0)3 340.26.50
info@spranco-matic.be
www.spranco-matic.be
ONZE MOBIELE SITE
www.voetbalexpress.be
Alle competitiekalenders,
uitslagen en klassementen
via Smartphone, Tablet & iPad
Laatste update: 21/08/2019 om 08:33u
Nationaal  /  Profvoetbal  /  Heren 1e Klasse B
DE VOETBALCOMPETITIE 2019 - 2020
1e KLASSE B - DE PROXIMUS LEAGUE

Op deze pagina ziet de gegevens en ploegen van de competitie in
de Nationale 1e Klasse B, de "Proximus League".
Alle gegevens en reglementen vindt u onderaan deze pagina.

De acht ploegen zijn: OH Leuven, KVC Westerlo, Lommel SK, K Beerschot AV, Excelsior Virton,
Union Sint Gillis, Sporting Lokeren en KSV Roeselare.

De winnaars van beide periodekampioenschappen spelen na de reguliere competitie een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om de kampioen van de afdeling Profvoetbal 1e Klasse B aan te duiden. Indien een ploeg beide periodes zou winnen promoveert die club rechtstreeks naar de 1e Klasse A.

Archief - Seizoen 2018-2019 Kalender per ploeg Regeling Play-offs
WEDSTRIJDSCHEMA EN UITSLAGEN
Speeldag 4 (1 september 2019) - 1e periode
Vrij. 30/08 20u30 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis
Zat. 31/08 17u00 Sporting Lokeren - OH Leuven
Zat. 31/08 20u30 KSV Roeselare - Lommel SK
Zon. 01/09 16u00 Excelsior Virton - KVC Westerlo

Vorige speeldag Huidig klassement Volgende speeldag
Klassement

Algemeen klassement na 3 speeldagen

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 KVC Westerlo 3 3 0 0 7 1 9
2 Union Sint-Gillis 3 3 0 0 7 1 9
3 OH Leuven 3 2 1 0 4 1 6
4 K Beerschot VA 3 1 1 1 2 4 4
5 Excelsior Virton 3 1 2 0 3 2 3
6 Sporting Lokeren 3 0 2 1 1 4 1
7 Lommel SK 3 0 2 1 0 5 1
8 KSV Roeselare 3 0 2 1 2 8 1

= gewonnen = verloren = gelijk
Speeldagen

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Speeldag 1 (4 augustus 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 0
OH Leuven - Excelsior Virton 1 - 0
Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 2
Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 0


Speeldag 2 (11 augustus 2019) - 1e periode
KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 0
KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 1
Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 0


Speeldag 3 (18 augustus 2019) - 1e periode
OH Leuven - K Beerschot VA 3 - 0
Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 3
KVC Westerlo - KSV Roeselare 4 - 1
Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 3 - 1


Speeldag 4 (1 september 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Union Sint-Gillis
Sporting Lokeren - OH Leuven
KSV Roeselare - Lommel SK
Excelsior Virton - KVC Westerlo


Speeldag 5 (8 september 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - Sporting Lokeren
OH Leuven - KSV Roeselare
Lommel SK - Union Sint-Gillis
KVC Westerlo - K Beerschot VA


Speeldag 6 (15 september 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Lommel SK
Union Sint-Gillis - OH Leuven
Sporting Lokeren - KVC Westerlo
KSV Roeselare - Excelsior Virton


Speeldag 7 (22 september 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - K Beerschot VA
OH Leuven - Lommel SK
Sporting Lokeren - KSV Roeselare
KVC Westerlo - Union Sint-Gillis


Speeldag 8 (29 september 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - OH Leuven
Union Sint-Gillis - Excelsior Virton
Lommel SK - Sporting Lokeren
KSV Roeselare - KVC Westerlo


Speeldag 9 (6 oktober 2019) - 1e periode
OH Leuven - Sporting Lokeren
Union Sint-Gillis - K Beerschot VA
Lommel SK - KSV Roeselare
KVC Westerlo - Excelsior Virton


Speeldag 10 (13 oktober 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - Lommel SK
K Beerschot VA - KVC Westerlo
Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis
KSV Roeselare - OH Leuven


Speeldag 11 (20 oktober 2019) - 1e periode
K Beerschot VA - Excelsior Virton
Lommel SK - OH Leuven
KSV Roeselare - Union Sint-Gillis
KVC Westerlo - Sporting Lokeren


Speeldag 12 (27 oktober 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - KSV Roeselare
OH Leuven - KVC Westerlo
Union Sint-Gillis - Lommel SK
Sporting Lokeren - K Beerschot VA


Speeldag 13 (3 november 2019) - 1e periode
OH Leuven - Union Sint-Gillis
K Beerschot VA - KSV Roeselare
Sporting Lokeren - Excelsior Virton
KVC Westerlo - Lommel SK


Speeldag 14 (10 november 2019) - 1e periode
Excelsior Virton - OH Leuven
Union Sint-Gillis - KVC Westerlo
Lommel SK - K Beerschot VA
KSV Roeselare - Sporting Lokeren


Speeldag 15 (17 november 2019) - 2e periode
OH Leuven - K Beerschot VA
Union Sint-Gillis - Excelsior Virton
Sporting Lokeren - Lommel SK
KSV Roeselare - KVC Westerlo


Speeldag 16 (24 november 2019) - 2e periode
Excelsior Virton - KSV Roeselare
K Beerschot VA - Sporting Lokeren
Lommel SK - Union Sint-Gillis
KVC Westerlo - OH Leuven


Speeldag 17 (1 december 2019) - 2e periode
Excelsior Virton - KVC Westerlo
OH Leuven - Sporting Lokeren
Union Sint-Gillis - K Beerschot VA
KSV Roeselare - Lommel SK


Speeldag 18 (8 december 2019) - 2e periode
K Beerschot VA - Excelsior Virton
Sporting Lokeren - KSV Roeselare
Lommel SK - OH Leuven
KVC Westerlo - Union Sint-Gillis


Speeldag 19 (15 december 2019) - 2e periode
Excelsior Virton - Lommel SK
Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren
KSV Roeselare - OH Leuven
KVC Westerlo - K Beerschot VA


Speeldag 20 (22 december 2019) - 2e periode
OH Leuven - Excelsior Virton
Sporting Lokeren - KVC Westerlo
Lommel SK - K Beerschot VA
KSV Roeselare - Union Sint-Gillis


Speeldag 21 (12 januari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - Sporting Lokeren
K Beerschot VA - KSV Roeselare
Union Sint-Gillis - OH Leuven
KVC Westerlo - Lommel SK


Speeldag 22 (19 januari 2020) - 2e periode
OH Leuven - KVC Westerlo
K Beerschot VA - Union Sint-Gillis
Lommel SK - Sporting Lokeren
KSV Roeselare - Excelsior Virton


Speeldag 23 (26 januari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - K Beerschot VA
Union Sint-Gillis - Lommel SK
Sporting Lokeren - OH Leuven
KVC Westerlo - KSV Roeselare


Speeldag 24 (2 februari 2020) - 2e periode
OH Leuven - KSV Roeselare
K Beerschot VA - KVC Westerlo
Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis
Lommel SK - Excelsior Virton


Speeldag 25 (9 februari 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - Union Sint-Gillis
OH Leuven - Lommel SK
KSV Roeselare - K Beerschot VA
KVC Westerlo - Sporting Lokeren


Speeldag 26 (16 februari 2020) - 2e periode
K Beerschot VA - OH Leuven
Union Sint-Gillis - KSV Roeselare
Sporting Lokeren - Excelsior Virton
Lommel SK - KVC Westerlo


Speeldag 27 (23 februari 2020) - 2e periode
OH Leuven - Union Sint-Gillis
K Beerschot VA - Lommel SK
KSV Roeselare - Sporting Lokeren
KVC Westerlo - Excelsior Virton


Speeldag 28 (1 maart 2020) - 2e periode
Excelsior Virton - OH Leuven
Union Sint-Gillis - KVC Westerlo
Sporting Lokeren - K Beerschot VA
Lommel SK - KSV Roeselare


EXTRA STATISTIEKEN VAN ALLE PLOEGEN - 1e KLASSE B

Na elke speeldag ziet u hier een aantal interessante statistieken van alle clubs in 1e Klasse B.

Verliespunten Laatste 4 wedstrijden
Gescoorde doelpunten Tegendoelpunten
Lopende reeksen Nul goals tegen
Minimaal 1 keer gescoord Niet gescoord
Cijfers thuis alle teams Cijfers uit alle teams


BEHAALDE PUNTEN NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 963
2Union Sint-Gillis 963
3OH Leuven 660
4K Beerschot VA 431
5Excelsior Virton 303
6Lommel SK 101
7KSV Roeselare 110
8Sporting Lokeren 110


VERLIESPUNTEN NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 000
2Union Sint-Gillis 000
3OH Leuven 303
4K Beerschot VA 505
5Excelsior Virton 633
6Lommel SK 862
7KSV Roeselare 826
8Sporting Lokeren 826


PUNTEN UIT DE LAATSTE 4 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 963
2Union Sint-Gillis 963
3OH Leuven 660
4K Beerschot VA 431
5Excelsior Virton 303
6Lommel SK 101
7KSV Roeselare 110
8Sporting Lokeren 110


GESCOORDE DOELPUNTEN NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 752
2Union Sint-Gillis 761
3OH Leuven 440
4Excelsior Virton 303
5K Beerschot VA 211
6KSV Roeselare 211
7Sporting Lokeren 101
8Lommel SK 000


TEGENDOELPUNTEN NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 110
2Union Sint-Gillis 110
3OH Leuven 101
4Excelsior Virton 211
5K Beerschot VA 404
6Sporting Lokeren 404
7Lommel SK 550
8KSV Roeselare 817


MEESTE WEDSTRIJDEN NA ELKAAR
GEWONNEN / NIET VERLOREN NA 3 SPEELDAGEN
"x" = nog lopende reeks (LR)

P. Ploeg Gewonnen
na elkaar
LR Zonder
nederlaag
LR
1KVC Westerlo 3x3x
2Union Sint-Gillis 3x3x
3K Beerschot VA 1 2 
4Excelsior Virton 1x1x
5OH Leuven 1x1x
6KSV Roeselare 0 1 
7Lommel SK 0 1 
8Sporting Lokeren 0 1 


AANTAL KEER NUL GOALS TEGEN
NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 211
2Union Sint-Gillis 211
3OH Leuven 220
4Excelsior Virton 101
5Lommel SK 101
6K Beerschot VA 110
7Sporting Lokeren 110
8KSV Roeselare 000


AANTAL KEER MINIMAAL 1 KEER GESCOORD
NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 321
2Union Sint-Gillis 321
3K Beerschot VA 211
4KSV Roeselare 211
5OH Leuven 220
6Excelsior Virton 101
7Sporting Lokeren 101
8Lommel SK 000


AANTAL KEER NIET GESCOORD
NA 3 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1KVC Westerlo 000
2Union Sint-Gillis 000
3K Beerschot VA 101
4KSV Roeselare 101
5OH Leuven 101
6Excelsior Virton 211
7Sporting Lokeren 211
8Lommel SK 321


THUISWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 3 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AT WT GT VT D+T D-T TPT
1 Union Sint-Gillis 2 2 0 0 6 1 6
2 KVC Westerlo 2 2 0 0 5 1 6
3 OH Leuven 2 2 0 0 4 0 6
4 K Beerschot VA 1 1 0 0 1 0 3
5 KSV Roeselare 1 0 1 0 1 1 1
6 Sporting Lokeren 1 0 1 0 0 0 1
7 Excelsior Virton 1 0 0 1 0 1 0
8 Lommel SK 2 0 0 2 0 5 0

Legende:
  • AT = aantal thuiswedstrijden gespeeld
  • WT = aantal gewonnen thuiswedstrijden
  • GT = thuiswedstrijden gelijkgespeeld
  • VT = verloren thuiswedstrijden
  • D+T = thuisdoelpunten voor
  • D-T = thuisdoelpunten tegen
  • TPT = totaal punten thuiswedstrijden

UITWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 3 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AU WU GU VU D+U D-U TPU
1 KVC Westerlo 1 1 0 0 2 0 3
2 Union Sint-Gillis 1 1 0 0 1 0 3
3 Excelsior Virton 2 1 0 1 3 1 3
4 Lommel SK 1 0 1 0 0 0 1
5 K Beerschot VA 2 0 1 1 1 4 1
6 OH Leuven 1 0 0 1 0 1 0
7 Sporting Lokeren 2 0 0 2 1 4 0
8 KSV Roeselare 2 0 0 2 1 7 0

Legende:
  • AU = aantal uitwedstrijden gespeeld
  • WU = aantal gewonnen uitwedstrijden
  • GU = uitwedstrijden gelijkgespeeld
  • VU = verloren uitwedstrijden
  • D+U = uitdoelpunten voor
  • D-U = uitdoelpunten tegen
  • TPU = totaal punten uitwedstrijden
Kalender en uitslagen per ploeg

Hieronder ziet u de kalender en uitslagen per ploeg. Via de keuzelijst kan u rechtstreeks naar een bepaalde ploeg klikken.

Bij de uitslag wordt ook een kleurcode vermeld:
= gewonnen = verloren = gelijk



Excelsior Virton

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 OH Leuven - Excelsior Virton 1 - 0
11/08/2019 2 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 1
18/08/2019 3 Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 3
01/09/2019 4 Excelsior Virton - KVC Westerlo Speeldag 
08/09/2019 5 Excelsior Virton - Sporting Lokeren Speeldag 
15/09/2019 6 KSV Roeselare - Excelsior Virton Speeldag 
22/09/2019 7 Excelsior Virton - K Beerschot VA Speeldag 
29/09/2019 8 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton Speeldag 
06/10/2019 9 KVC Westerlo - Excelsior Virton Speeldag 
13/10/2019 10 Excelsior Virton - Lommel SK Speeldag 
20/10/2019 11 K Beerschot VA - Excelsior Virton Speeldag 
27/10/2019 12 Excelsior Virton - KSV Roeselare Speeldag 
03/11/2019 13 Sporting Lokeren - Excelsior Virton Speeldag 
10/11/2019 14 Excelsior Virton - OH Leuven Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton Speeldag 
24/11/2019 16 Excelsior Virton - KSV Roeselare Speeldag 
01/12/2019 17 Excelsior Virton - KVC Westerlo Speeldag 
08/12/2019 18 K Beerschot VA - Excelsior Virton Speeldag 
15/12/2019 19 Excelsior Virton - Lommel SK Speeldag 
22/12/2019 20 OH Leuven - Excelsior Virton Speeldag 
12/01/2020 21 Excelsior Virton - Sporting Lokeren Speeldag 
19/01/2020 22 KSV Roeselare - Excelsior Virton Speeldag 
26/01/2020 23 Excelsior Virton - K Beerschot VA Speeldag 
02/02/2020 24 Lommel SK - Excelsior Virton Speeldag 
09/02/2020 25 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis Speeldag 
16/02/2020 26 Sporting Lokeren - Excelsior Virton Speeldag 
23/02/2020 27 KVC Westerlo - Excelsior Virton Speeldag 
01/03/2020 28 Excelsior Virton - OH Leuven Speeldag 

K Beerschot VA

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 0
11/08/2019 2 KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
18/08/2019 3 OH Leuven - K Beerschot VA 3 - 0
01/09/2019 4 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis Speeldag 
08/09/2019 5 KVC Westerlo - K Beerschot VA Speeldag 
15/09/2019 6 K Beerschot VA - Lommel SK Speeldag 
22/09/2019 7 Excelsior Virton - K Beerschot VA Speeldag 
29/09/2019 8 K Beerschot VA - OH Leuven Speeldag 
06/10/2019 9 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA Speeldag 
13/10/2019 10 K Beerschot VA - KVC Westerlo Speeldag 
20/10/2019 11 K Beerschot VA - Excelsior Virton Speeldag 
27/10/2019 12 Sporting Lokeren - K Beerschot VA Speeldag 
03/11/2019 13 K Beerschot VA - KSV Roeselare Speeldag 
10/11/2019 14 Lommel SK - K Beerschot VA Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 OH Leuven - K Beerschot VA Speeldag 
24/11/2019 16 K Beerschot VA - Sporting Lokeren Speeldag 
01/12/2019 17 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA Speeldag 
08/12/2019 18 K Beerschot VA - Excelsior Virton Speeldag 
15/12/2019 19 KVC Westerlo - K Beerschot VA Speeldag 
22/12/2019 20 Lommel SK - K Beerschot VA Speeldag 
12/01/2020 21 K Beerschot VA - KSV Roeselare Speeldag 
19/01/2020 22 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis Speeldag 
26/01/2020 23 Excelsior Virton - K Beerschot VA Speeldag 
02/02/2020 24 K Beerschot VA - KVC Westerlo Speeldag 
09/02/2020 25 KSV Roeselare - K Beerschot VA Speeldag 
16/02/2020 26 K Beerschot VA - OH Leuven Speeldag 
23/02/2020 27 K Beerschot VA - Lommel SK Speeldag 
01/03/2020 28 Sporting Lokeren - K Beerschot VA Speeldag 

KSV Roeselare

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 0
11/08/2019 2 KSV Roeselare - K Beerschot VA 1 - 1
18/08/2019 3 KVC Westerlo - KSV Roeselare 4 - 1
01/09/2019 4 KSV Roeselare - Lommel SK Speeldag 
08/09/2019 5 OH Leuven - KSV Roeselare Speeldag 
15/09/2019 6 KSV Roeselare - Excelsior Virton Speeldag 
22/09/2019 7 Sporting Lokeren - KSV Roeselare Speeldag 
29/09/2019 8 KSV Roeselare - KVC Westerlo Speeldag 
06/10/2019 9 Lommel SK - KSV Roeselare Speeldag 
13/10/2019 10 KSV Roeselare - OH Leuven Speeldag 
20/10/2019 11 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis Speeldag 
27/10/2019 12 Excelsior Virton - KSV Roeselare Speeldag 
03/11/2019 13 K Beerschot VA - KSV Roeselare Speeldag 
10/11/2019 14 KSV Roeselare - Sporting Lokeren Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 KSV Roeselare - KVC Westerlo Speeldag 
24/11/2019 16 Excelsior Virton - KSV Roeselare Speeldag 
01/12/2019 17 KSV Roeselare - Lommel SK Speeldag 
08/12/2019 18 Sporting Lokeren - KSV Roeselare Speeldag 
15/12/2019 19 KSV Roeselare - OH Leuven Speeldag 
22/12/2019 20 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis Speeldag 
12/01/2020 21 K Beerschot VA - KSV Roeselare Speeldag 
19/01/2020 22 KSV Roeselare - Excelsior Virton Speeldag 
26/01/2020 23 KVC Westerlo - KSV Roeselare Speeldag 
02/02/2020 24 OH Leuven - KSV Roeselare Speeldag 
09/02/2020 25 KSV Roeselare - K Beerschot VA Speeldag 
16/02/2020 26 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare Speeldag 
23/02/2020 27 KSV Roeselare - Sporting Lokeren Speeldag 
01/03/2020 28 Lommel SK - KSV Roeselare Speeldag 

KVC Westerlo

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 2
11/08/2019 2 KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 0
18/08/2019 3 KVC Westerlo - KSV Roeselare 4 - 1
01/09/2019 4 Excelsior Virton - KVC Westerlo Speeldag 
08/09/2019 5 KVC Westerlo - K Beerschot VA Speeldag 
15/09/2019 6 Sporting Lokeren - KVC Westerlo Speeldag 
22/09/2019 7 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis Speeldag 
29/09/2019 8 KSV Roeselare - KVC Westerlo Speeldag 
06/10/2019 9 KVC Westerlo - Excelsior Virton Speeldag 
13/10/2019 10 K Beerschot VA - KVC Westerlo Speeldag 
20/10/2019 11 KVC Westerlo - Sporting Lokeren Speeldag 
27/10/2019 12 OH Leuven - KVC Westerlo Speeldag 
03/11/2019 13 KVC Westerlo - Lommel SK Speeldag 
10/11/2019 14 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 KSV Roeselare - KVC Westerlo Speeldag 
24/11/2019 16 KVC Westerlo - OH Leuven Speeldag 
01/12/2019 17 Excelsior Virton - KVC Westerlo Speeldag 
08/12/2019 18 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis Speeldag 
15/12/2019 19 KVC Westerlo - K Beerschot VA Speeldag 
22/12/2019 20 Sporting Lokeren - KVC Westerlo Speeldag 
12/01/2020 21 KVC Westerlo - Lommel SK Speeldag 
19/01/2020 22 OH Leuven - KVC Westerlo Speeldag 
26/01/2020 23 KVC Westerlo - KSV Roeselare Speeldag 
02/02/2020 24 K Beerschot VA - KVC Westerlo Speeldag 
09/02/2020 25 KVC Westerlo - Sporting Lokeren Speeldag 
16/02/2020 26 Lommel SK - KVC Westerlo Speeldag 
23/02/2020 27 KVC Westerlo - Excelsior Virton Speeldag 
01/03/2020 28 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo Speeldag 

Lommel SK

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Lommel SK - KVC Westerlo 0 - 2
11/08/2019 2 Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 0
18/08/2019 3 Lommel SK - Excelsior Virton 0 - 3
01/09/2019 4 KSV Roeselare - Lommel SK Speeldag 
08/09/2019 5 Lommel SK - Union Sint-Gillis Speeldag 
15/09/2019 6 K Beerschot VA - Lommel SK Speeldag 
22/09/2019 7 OH Leuven - Lommel SK Speeldag 
29/09/2019 8 Lommel SK - Sporting Lokeren Speeldag 
06/10/2019 9 Lommel SK - KSV Roeselare Speeldag 
13/10/2019 10 Excelsior Virton - Lommel SK Speeldag 
20/10/2019 11 Lommel SK - OH Leuven Speeldag 
27/10/2019 12 Union Sint-Gillis - Lommel SK Speeldag 
03/11/2019 13 KVC Westerlo - Lommel SK Speeldag 
10/11/2019 14 Lommel SK - K Beerschot VA Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Sporting Lokeren - Lommel SK Speeldag 
24/11/2019 16 Lommel SK - Union Sint-Gillis Speeldag 
01/12/2019 17 KSV Roeselare - Lommel SK Speeldag 
08/12/2019 18 Lommel SK - OH Leuven Speeldag 
15/12/2019 19 Excelsior Virton - Lommel SK Speeldag 
22/12/2019 20 Lommel SK - K Beerschot VA Speeldag 
12/01/2020 21 KVC Westerlo - Lommel SK Speeldag 
19/01/2020 22 Lommel SK - Sporting Lokeren Speeldag 
26/01/2020 23 Union Sint-Gillis - Lommel SK Speeldag 
02/02/2020 24 Lommel SK - Excelsior Virton Speeldag 
09/02/2020 25 OH Leuven - Lommel SK Speeldag 
16/02/2020 26 Lommel SK - KVC Westerlo Speeldag 
23/02/2020 27 K Beerschot VA - Lommel SK Speeldag 
01/03/2020 28 Lommel SK - KSV Roeselare Speeldag 

OH Leuven

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 OH Leuven - Excelsior Virton 1 - 0
11/08/2019 2 KVC Westerlo - OH Leuven 1 - 0
18/08/2019 3 OH Leuven - K Beerschot VA 3 - 0
01/09/2019 4 Sporting Lokeren - OH Leuven Speeldag 
08/09/2019 5 OH Leuven - KSV Roeselare Speeldag 
15/09/2019 6 Union Sint-Gillis - OH Leuven Speeldag 
22/09/2019 7 OH Leuven - Lommel SK Speeldag 
29/09/2019 8 K Beerschot VA - OH Leuven Speeldag 
06/10/2019 9 OH Leuven - Sporting Lokeren Speeldag 
13/10/2019 10 KSV Roeselare - OH Leuven Speeldag 
20/10/2019 11 Lommel SK - OH Leuven Speeldag 
27/10/2019 12 OH Leuven - KVC Westerlo Speeldag 
03/11/2019 13 OH Leuven - Union Sint-Gillis Speeldag 
10/11/2019 14 Excelsior Virton - OH Leuven Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 OH Leuven - K Beerschot VA Speeldag 
24/11/2019 16 KVC Westerlo - OH Leuven Speeldag 
01/12/2019 17 OH Leuven - Sporting Lokeren Speeldag 
08/12/2019 18 Lommel SK - OH Leuven Speeldag 
15/12/2019 19 KSV Roeselare - OH Leuven Speeldag 
22/12/2019 20 OH Leuven - Excelsior Virton Speeldag 
12/01/2020 21 Union Sint-Gillis - OH Leuven Speeldag 
19/01/2020 22 OH Leuven - KVC Westerlo Speeldag 
26/01/2020 23 Sporting Lokeren - OH Leuven Speeldag 
02/02/2020 24 OH Leuven - KSV Roeselare Speeldag 
09/02/2020 25 OH Leuven - Lommel SK Speeldag 
16/02/2020 26 K Beerschot VA - OH Leuven Speeldag 
23/02/2020 27 OH Leuven - Union Sint-Gillis Speeldag 
01/03/2020 28 Excelsior Virton - OH Leuven Speeldag 

Sporting Lokeren

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 K Beerschot VA - Sporting Lokeren 1 - 0
11/08/2019 2 Sporting Lokeren - Lommel SK 0 - 0
18/08/2019 3 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 3 - 1
01/09/2019 4 Sporting Lokeren - OH Leuven Speeldag 
08/09/2019 5 Excelsior Virton - Sporting Lokeren Speeldag 
15/09/2019 6 Sporting Lokeren - KVC Westerlo Speeldag 
22/09/2019 7 Sporting Lokeren - KSV Roeselare Speeldag 
29/09/2019 8 Lommel SK - Sporting Lokeren Speeldag 
06/10/2019 9 OH Leuven - Sporting Lokeren Speeldag 
13/10/2019 10 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis Speeldag 
20/10/2019 11 KVC Westerlo - Sporting Lokeren Speeldag 
27/10/2019 12 Sporting Lokeren - K Beerschot VA Speeldag 
03/11/2019 13 Sporting Lokeren - Excelsior Virton Speeldag 
10/11/2019 14 KSV Roeselare - Sporting Lokeren Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Sporting Lokeren - Lommel SK Speeldag 
24/11/2019 16 K Beerschot VA - Sporting Lokeren Speeldag 
01/12/2019 17 OH Leuven - Sporting Lokeren Speeldag 
08/12/2019 18 Sporting Lokeren - KSV Roeselare Speeldag 
15/12/2019 19 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren Speeldag 
22/12/2019 20 Sporting Lokeren - KVC Westerlo Speeldag 
12/01/2020 21 Excelsior Virton - Sporting Lokeren Speeldag 
19/01/2020 22 Lommel SK - Sporting Lokeren Speeldag 
26/01/2020 23 Sporting Lokeren - OH Leuven Speeldag 
02/02/2020 24 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis Speeldag 
09/02/2020 25 KVC Westerlo - Sporting Lokeren Speeldag 
16/02/2020 26 Sporting Lokeren - Excelsior Virton Speeldag 
23/02/2020 27 KSV Roeselare - Sporting Lokeren Speeldag 
01/03/2020 28 Sporting Lokeren - K Beerschot VA Speeldag 

Union Sint-Gillis

1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
04/08/2019 1 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare 3 - 0
11/08/2019 2 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis 0 - 1
18/08/2019 3 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren 3 - 1
01/09/2019 4 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis Speeldag 
08/09/2019 5 Lommel SK - Union Sint-Gillis Speeldag 
15/09/2019 6 Union Sint-Gillis - OH Leuven Speeldag 
22/09/2019 7 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis Speeldag 
29/09/2019 8 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton Speeldag 
06/10/2019 9 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA Speeldag 
13/10/2019 10 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis Speeldag 
20/10/2019 11 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis Speeldag 
27/10/2019 12 Union Sint-Gillis - Lommel SK Speeldag 
03/11/2019 13 OH Leuven - Union Sint-Gillis Speeldag 
10/11/2019 14 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo Speeldag 

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
17/11/2019 15 Union Sint-Gillis - Excelsior Virton Speeldag 
24/11/2019 16 Lommel SK - Union Sint-Gillis Speeldag 
01/12/2019 17 Union Sint-Gillis - K Beerschot VA Speeldag 
08/12/2019 18 KVC Westerlo - Union Sint-Gillis Speeldag 
15/12/2019 19 Union Sint-Gillis - Sporting Lokeren Speeldag 
22/12/2019 20 KSV Roeselare - Union Sint-Gillis Speeldag 
12/01/2020 21 Union Sint-Gillis - OH Leuven Speeldag 
19/01/2020 22 K Beerschot VA - Union Sint-Gillis Speeldag 
26/01/2020 23 Union Sint-Gillis - Lommel SK Speeldag 
02/02/2020 24 Sporting Lokeren - Union Sint-Gillis Speeldag 
09/02/2020 25 Excelsior Virton - Union Sint-Gillis Speeldag 
16/02/2020 26 Union Sint-Gillis - KSV Roeselare Speeldag 
23/02/2020 27 OH Leuven - Union Sint-Gillis Speeldag 
01/03/2020 28 Union Sint-Gillis - KVC Westerlo Speeldag 

PROXIMUS LEAGUE 2019-2020 - 1e KLASSE B - HET KAMPIOENSCHAP

* De acht ploegen van de 1e Klasse B spelen een "dubbele" competitie, in totaal dus 2 keer 14, of 28 speeldagen.

* Deze 28 speeldagen worden opgedeeld in twee periodekampioenschappen van veertien wedstrijden. Na elk van deze periodes wordt er een rangschikking opgemaakt volgens deze parameters: meeste punten, aantal gewonnen wedstrijden, doelpuntensaldo, gemaakte doelpunten, gemaakte uitdoelpunten, gewonnen uitwedstrijden. Indien er dan nog gelijkheid is volgt er een testwedstrijd met eventueel verlengingen en strafschoppen.

* Een gewone speeldag in de reguliere competitie bestaat uit vier wedstrijden, verdeeld over vrijdag, zaterdag en zondag.

* De winnaars van beide periodekampioenschappen spelen na de reguliere competitie een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om de kampioen van de afdeling Profvoetbal 1e Klasse B aan te duiden. Die kampioen stijgt naar de afdeling Profvoetbal 1e Klasse A.

* Opgelet! Als een club na de 28 wedstrijden eerste eindigt in de eindstand, maar géén van de twee periodetitels won, dan wordt die club niet beschouwd als kampioen én... de club zal NIET promoveren naar 1e klasse A. In dat geval zal de "gewone" Play-Off 2 beslissen over de stijger.

JUPILER PRO LEAGUE (c) EN PROXIMUS LEAGUE (c) - PLAY-OFF 2

Vanaf het seizoen 2019-2020 is er een volledig nieuw format voorzien voor Play-Off 2.
De eerdere regeling met twee groepen, waarvan de winnaars een finale speelden om het tegen de vierde uit Play-Off 1 op te nemen voor een Europees ticket, vervalt.

Dit is de nieuwe regeling.
- Er nemen in totaal 16 ploegen deel aan Play-Off 2, waarin er één Europees ticket te winnen is.
- De ploegen starten met nul punten.

- Die ploegen zijn:
* de 7e tot en met de 16e (en laatste) uit het eindklassement van 1A, de Jupiler League (JPL).
* de 1e tot en met de 6e uit het eindklassement van 1B, de Proximus League (PL).

- Deze 16 ploegen worden verdeeld in 4 groepen van 4 ploegen.
* Groep 1: de 7e, 14e en 15e uit de JPL, plus de 6e uit de PL.
* Groep 2: de 8e, 13e en 16e uit de JPL, plus de 5e uit de PL.
* Groep 3: de 9e en de 12e uit de JPL, plus de 1e en de 4e uit de PL.
* Groep 4: de 10e en de 11e uit de JPL, plus de 2e en de 3e uit de PL.

! De 16e en laatste uit de JPL degradeert in elk geval, maar zou dus eventueel nog wel een Europees ticket kunnen winnen.
!! De winnaar van 1B stijgt in elk geval naar 1A, maar kan dus ook een Europees ticket winnen.

- Het systeem en de wedstrijden:
* in elk van de vier groepen wordt er een mini-competitie gespeeld met zes wedstrijden, drie thuiswedstrijden en drie uitwedstrijden.

* de ploegen starten met nul punten.

* de vier groepswinnaars spelen de halve finales heen en terug (volgens het Europees systeem met dubbel tellende uitgoals).

* de twee winnaars van die halve finales spelen de finale van Play-Off 2 (ook heen en terug).

* de winnaar van de finale speelt (heen en terug) tegen de 4e uit PLay-Off 1 voor een Europees ticket.

Hieronder ziet u een schematische voorstelling van het nieuwe Play-Off 2 systeem.

GROEP 1 GROEP 2 GROEP 3 GROEP 4
7e JPL8e JPL9e JPL10e PL
14e JPL13e JPL12e JPL11e JPL
15e JPL16e JPL °°1e PL °°°2e PL
6e PL5e PL4e PL3e PL

* JPL = Jupiler Pro League (1A)    -    * PL = Proximus League (1B)

°° = zakt naar 1B    -    °°° = stijgt naar 1A

>>> Halve Finale A - heen en terug
Winnaar Groep 1 - Winnaar Groep 2  
Winnaar Groep 2 - Winnaar Groep 1  
>>> Halve Finale B - heen en terug
Winnaar Groep 3 - Winnaar Groep 4  
Winnaar Groep 4 - Winnaar Groep 3  
>>>> Finale - heen en terug
Winnaar Halve Finale A - Winnaar Halve Finale B  
Winnaar Halve Finale B - Winnaar Halve Finale A  
* De winnaar van de Finale speelt tegen de 4e uit Play-Off 1 voor het laatste Europese ticket.

PLAY-OFF 3 - DE PROXIMUS LEAGUE

Vanaf het seizoen 2019-2020 is er een volledig nieuw format voorzien voor Play-Off 3.

* Dit is de "Degradatie-Play-Off" of "Play Downs" van 1e Klasse B, de Proximus League.

* De laatste twee teams, de 7e en de 8e in de eindstand dus, nemen het tegen elkaar op in een "best of five", vijf wedstrijden waarbij het eindklassement bepalend is.

* De ploeg die in de reguliere competitie het meeste punten haalde, start Play-Off 3 met een bonus van drie punten en krijgt het thuisvoordeel in de 1e, 3e en 5e wedstrijd.

* De verliezer van die "best of five" zakt naar de hoogste amateurklasse.

* Deze plaats in 1e Klasse B wordt ingenomen door de winnaar van de eindronde tussen de eerste vier ploegen uit de 1e Klasse Amateurs, waar de kampioen dus niet rechtstreeks promoveert.

* Indien de winnaar van de eindronde 1e amateurs geen lecentie heeft voor 1B, moet deze club niet (verplicht) stijgen, en mag ze in de 1e klasse amateurs blijven. In dat geval mag de volgende in de eindstand van de 1e klasse amateurs promoveren, mits ze de licentie daarvoor bezit.

EXTRA INFORMATIE:
* Wanneer een club uit de 1e Klasse B de licentie voor die afdeling niet behoudt (bijvoorbeeld om redenen van niet-economische aard, of omdat ze niet meer voldoet aan de voorwaarden betreffende de continuïteit van de club), wordt ze ambtshalve verwezen naar de 1e afdeling amateurs.

* Die club wordt in dat geval beschouwd als te zijn geëindigd op de laatste plaats van de eindrangschikking in de 1e Klasse B, en dus als degraderende club. In dat geval is er ook géén andere rechtstreekse daler in de afdeling 1e Klasse B. Ook Play-Off 3 vervalt dan.

* Bij "flagrante" overtredingen in verband met het behouden van de licentie voor 1e Klasse A of B, bijvoorbeeld het in gebreke blijven van betalingen aan spelers, trainers, personeel, sociale zekerheid, bedrijfsvoorheffing, patronale bijdragen, taksen, belastingen, bondsschulden, vorderingen tussen clubs enzovoort, wordt de club ambtshalve verwezen naar de 2e klasse amateurs. In dat geval vervalt ook Play-Off 3.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond KBVB (c).