Archief Seizoen 2019-2020 Nationaal Profvoetbal Heren 1e Klasse B
Laatste update: 03/08/2020 om 08:40u
U bekijkt de niet-mobiele weergave. Klik
hier om terug naar de mobiele site te gaan.
Op deze pagina ziet
de gegevens en ploegen van de competitie in de Nationale 1e Klasse B, de "Proximus League".
Alle gegevens en reglementen vindt u
onderaan deze pagina.
De acht ploegen zijn
K Beerschot VA, OH Leuven, KVC Westerlo, Lommel SK, Excelsior Virton, Union Sint Gillis, Sporting Lokeren en KSV Roeselare.
OH Leuven won het eerste periodekampioenschap en Beerschot VA het tweede.
Deze twee ploegen speelden een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem)
om (in principe) te bepalen wie er rechtstreeks naar de Jupiler League promoveert, maar beide ploegen gaan naar 1A na de beslissing van de Pro League op 31 juli.
Na een 1 - 0 zege in de heenwedstrijd en een 1 - 4 overwinning in de uitmatch is
Beerschot de kampioen van de Proximus League 2019-2020.
De nog te spelen wedstrijd Virton - Beerschot van speeldag 23 (die de beide clubs eigenlijk niet meer wilden spelen
omdat die overbodig was) werd door de RBFA als een "administratieve" forfait voor beide ploegen ingebracht in de uitslagen en (eind)klassementen.
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Excelsior Virton |
- |
OH Leuven |
4 - 1 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Union Sint-Gillis |
- |
KVC Westerlo |
3 - 1 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Sporting Lokeren |
- |
K Beerschot VA |
0 - 2 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Lommel SK |
- |
KSV Roeselare |
0 - 0 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Excelsior Virton |
- |
OH Leuven |
4 - 1 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Union Sint-Gillis |
- |
KVC Westerlo |
3 - 1 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Sporting Lokeren |
- |
K Beerschot VA |
0 - 2 |
Vrij. |
28/02 |
20u30 |
Lommel SK |
- |
KSV Roeselare |
0 - 0 |
K Beerschot VA |
- |
Sporting Lokeren |
1 - 0 |
OH Leuven |
- |
Excelsior Virton |
1 - 0 |
Lommel SK |
- |
KVC Westerlo |
0 - 2 |
Union Sint-Gillis |
- |
KSV Roeselare |
3 - 0 |
KVC Westerlo |
- |
OH Leuven |
1 - 0 |
KSV Roeselare |
- |
K Beerschot VA |
1 - 1 |
Excelsior Virton |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 1 |
Sporting Lokeren |
- |
Lommel SK |
0 - 0 |
OH Leuven |
- |
K Beerschot VA |
3 - 0 |
Lommel SK |
- |
Excelsior Virton |
0 - 3 |
KVC Westerlo |
- |
KSV Roeselare |
4 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
Sporting Lokeren |
3 - 1 |
K Beerschot VA |
- |
Union Sint-Gillis |
1 - 0 |
Sporting Lokeren |
- |
OH Leuven |
0 - 2 |
KSV Roeselare |
- |
Lommel SK |
1 - 1 |
Excelsior Virton |
- |
KVC Westerlo |
1 - 0 |
Excelsior Virton |
- |
Sporting Lokeren |
4 - 0 |
OH Leuven |
- |
KSV Roeselare |
4 - 0 |
Lommel SK |
- |
Union Sint-Gillis |
2 - 2 |
KVC Westerlo |
- |
K Beerschot VA |
2 - 0 |
K Beerschot VA |
- |
Lommel SK |
2 - 0 |
Union Sint-Gillis |
- |
OH Leuven |
1 - 1 |
Sporting Lokeren |
- |
KVC Westerlo |
1 - 1 |
KSV Roeselare (ff.) |
- |
Excelsior Virton |
0 - 5 |
Excelsior Virton |
- |
K Beerschot VA |
3 - 0 |
OH Leuven |
- |
Lommel SK |
1 - 0 |
Sporting Lokeren |
- |
KSV Roeselare |
2 - 0 |
KVC Westerlo |
- |
Union Sint-Gillis |
1 - 2 |
K Beerschot VA |
- |
OH Leuven |
1 - 2 |
Union Sint-Gillis |
- |
Excelsior Virton |
2 - 1 |
Lommel SK |
- |
Sporting Lokeren |
1 - 1 |
KSV Roeselare |
- |
KVC Westerlo |
0 - 2 |
OH Leuven |
- |
Sporting Lokeren |
2 - 3 |
Union Sint-Gillis |
- |
K Beerschot VA |
1 - 1 |
Lommel SK |
- |
KSV Roeselare |
2 - 1 |
KVC Westerlo |
- |
Excelsior Virton |
0 - 1 |
Excelsior Virton |
- |
Lommel SK |
1 - 0 |
K Beerschot VA |
- |
KVC Westerlo |
1 - 2 |
Sporting Lokeren |
- |
Union Sint-Gillis |
1 - 1 |
KSV Roeselare |
- |
OH Leuven |
3 - 1 |
K Beerschot VA |
- |
Excelsior Virton |
2 - 1 |
Lommel SK |
- |
OH Leuven |
0 - 2 |
KSV Roeselare |
- |
Union Sint-Gillis |
3 - 0 |
KVC Westerlo |
- |
Sporting Lokeren |
2 - 0 |
Excelsior Virton |
- |
KSV Roeselare |
3 - 2 |
OH Leuven |
- |
KVC Westerlo |
2 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
Lommel SK |
2 - 1 |
Sporting Lokeren |
- |
K Beerschot VA |
2 - 1 |
OH Leuven |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 0 |
K Beerschot VA |
- |
KSV Roeselare |
2 - 1 |
Sporting Lokeren |
- |
Excelsior Virton |
1 - 3 |
KVC Westerlo |
- |
Lommel SK |
1 - 1 |
Excelsior Virton |
- |
OH Leuven |
0 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
KVC Westerlo |
0 - 2 |
Lommel SK |
- |
K Beerschot VA |
1 - 0 |
KSV Roeselare |
- |
Sporting Lokeren |
2 - 1 |
OH Leuven |
- |
K Beerschot VA |
0 - 3 |
Union Sint-Gillis |
- |
Excelsior Virton |
2 - 0 |
Sporting Lokeren |
- |
Lommel SK |
0 - 1 |
KSV Roeselare |
- |
KVC Westerlo |
3 - 5 |
Excelsior Virton |
- |
KSV Roeselare |
1 - 1 |
K Beerschot VA |
- |
Sporting Lokeren |
1 - 1 |
Lommel SK |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 0 |
KVC Westerlo |
- |
OH Leuven |
1 - 2 |
Excelsior Virton |
- |
KVC Westerlo |
1 - 1 |
OH Leuven |
- |
Sporting Lokeren |
2 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
K Beerschot VA |
0 - 2 |
KSV Roeselare |
- |
Lommel SK |
3 - 1 |
K Beerschot VA |
- |
Excelsior Virton |
1 - 1 |
Sporting Lokeren |
- |
KSV Roeselare |
1 - 3 |
Lommel SK |
- |
OH Leuven |
3 - 2 |
KVC Westerlo |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 3 |
Excelsior Virton |
- |
Lommel SK |
3 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
Sporting Lokeren |
1 - 1 |
KSV Roeselare |
- |
OH Leuven |
2 - 2 |
KVC Westerlo |
- |
K Beerschot VA |
0 - 1 |
OH Leuven |
- |
Excelsior Virton |
0 - 2 |
Sporting Lokeren |
- |
KVC Westerlo |
0 - 4 |
Lommel SK |
- |
K Beerschot VA |
1 - 0 |
KSV Roeselare |
- |
Union Sint-Gillis |
1 - 1 |
Excelsior Virton |
- |
Sporting Lokeren |
1 - 2 |
K Beerschot VA |
- |
KSV Roeselare |
1 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
OH Leuven |
2 - 3 |
KVC Westerlo |
- |
Lommel SK |
2 - 1 |
OH Leuven |
- |
KVC Westerlo |
1 - 3 |
K Beerschot VA |
- |
Union Sint-Gillis |
1 - 1 |
Lommel SK |
- |
Sporting Lokeren |
1 - 0 |
KSV Roeselare |
- |
Excelsior Virton |
0 - 2 |
Excelsior Virton (ff.) |
- |
K Beerschot VA (ff.) |
5 - 5 |
Union Sint-Gillis |
- |
Lommel SK |
2 - 2 |
Sporting Lokeren |
- |
OH Leuven |
1 - 1 |
KVC Westerlo |
- |
KSV Roeselare |
1 - 1 |
OH Leuven |
- |
KSV Roeselare |
2 - 1 |
K Beerschot VA |
- |
KVC Westerlo |
1 - 0 |
Sporting Lokeren |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 2 |
Lommel SK |
- |
Excelsior Virton |
0 - 0 |
Excelsior Virton |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 0 |
OH Leuven |
- |
Lommel SK |
3 - 0 |
KSV Roeselare |
- |
K Beerschot VA |
1 - 1 |
KVC Westerlo |
- |
Sporting Lokeren |
3 - 2 |
OH Leuven |
- |
Union Sint-Gillis |
0 - 0 |
Speeldag 13 |
KVC Westerlo |
- |
Sporting Lokeren |
3 - 2 |
Speeldag 25 |
K Beerschot VA |
- |
OH Leuven |
2 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
KSV Roeselare |
3 - 3 |
Sporting Lokeren |
- |
Excelsior Virton |
0 - 2 |
Lommel SK |
- |
KVC Westerlo |
0 - 1 |
OH Leuven |
- |
Union Sint-Gillis |
3 - 5 |
K Beerschot VA |
- |
Lommel SK |
2 - 1 |
KSV Roeselare |
- |
Sporting Lokeren |
2 - 2 |
KVC Westerlo |
- |
Excelsior Virton |
2 - 1 |
Excelsior Virton |
- |
OH Leuven |
4 - 1 |
Union Sint-Gillis |
- |
KVC Westerlo |
3 - 1 |
Sporting Lokeren |
- |
K Beerschot VA |
0 - 2 |
Lommel SK |
- |
KSV Roeselare |
0 - 0 |
Na elke speeldag ziet u hier een aantal interessante statistieken van alle clubs in 1e Klasse B.
Legende:
- AT = aantal thuiswedstrijden gespeeld
- WT = aantal gewonnen thuiswedstrijden
- GT = thuiswedstrijden gelijkgespeeld
- VT = verloren thuiswedstrijden
- D+T = thuisdoelpunten voor
- D-T = thuisdoelpunten tegen
- TPT = totaal punten thuiswedstrijden
Legende:
- AU = aantal uitwedstrijden gespeeld
- WU = aantal gewonnen uitwedstrijden
- GU = uitwedstrijden gelijkgespeeld
- VU = verloren uitwedstrijden
- D+U = uitdoelpunten voor
- D-U = uitdoelpunten tegen
- TPU = totaal punten uitwedstrijden
* De acht ploegen van de 1e Klasse B spelen een "dubbele" competitie, in totaal dus 2 keer 14, of 28 speeldagen.
* Deze 28 speeldagen worden opgedeeld in twee periodekampioenschappen van veertien wedstrijden. Na elk van deze periodes wordt er een rangschikking opgemaakt volgens deze parameters:
meeste punten, aantal gewonnen wedstrijden, doelpuntensaldo, gemaakte doelpunten, gemaakte uitdoelpunten, gewonnen uitwedstrijden.
Indien er dan nog gelijkheid is volgt er een testwedstrijd met eventueel verlengingen en strafschoppen.
* Een gewone speeldag in de reguliere competitie bestaat uit vier wedstrijden, verdeeld over vrijdag, zaterdag en zondag.
* De winnaars van beide periodekampioenschappen spelen na de reguliere competitie een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om de kampioen van de afdeling Profvoetbal 1e Klasse B aan te duiden.
Die kampioen stijgt naar de afdeling Profvoetbal 1e Klasse A.
* Opgelet! Als een club na de 28 wedstrijden eerste eindigt in de eindstand, maar géén van de twee periodetitels won, dan wordt die club niet beschouwd als kampioen én... de club zal NIET promoveren naar 1e klasse A.
In dat geval zal de "gewone" Play-Off 2 beslissen over de stijger.
Vanaf het seizoen 2019-2020 is er een volledig nieuw format voorzien voor Play-Off 2.
De eerdere regeling met twee groepen, waarvan de winnaars een finale speelden om het tegen de vierde uit Play-Off 1 op te nemen
voor een Europees ticket, vervalt.
Dit is de nieuwe regeling.
- Er nemen in totaal
16 ploegen deel aan Play-Off 2, waarin er
één Europees ticket te winnen is.
- De ploegen starten met nul punten.
- Die ploegen zijn:
* de 7e tot en met de 16e (en laatste) uit het eindklassement van 1A, de Jupiler League (JPL).
* de 1e tot en met de 6e uit het eindklassement van 1B, de Proximus League (PL).
- Deze 16 ploegen worden verdeeld in 4 groepen van 4 ploegen.
* Groep 1: de 7e, 14e en 15e uit de JPL, plus de 6e uit de PL.
* Groep 2: de 8e, 13e en 16e uit de JPL, plus de 5e uit de PL.
* Groep 3: de 9e en de 12e uit de JPL, plus de 1e en de 4e uit de PL.
* Groep 4: de 10e en de 11e uit de JPL, plus de 2e en de 3e uit de PL.
! De 16e en laatste uit de JPL
degradeert in elk geval, maar zou dus eventueel nog wel een Europees ticket kunnen winnen.
!! De winnaar van 1B
stijgt in elk geval naar 1A, maar kan dus ook een Europees ticket winnen.
- Het systeem en de wedstrijden:
* in elk van de vier groepen wordt er een mini-competitie gespeeld met zes wedstrijden, drie thuiswedstrijden en drie uitwedstrijden.
* de ploegen starten met nul punten.
* de vier groepswinnaars spelen de halve finales heen en terug (volgens het Europees systeem met dubbel tellende uitgoals).
* de twee winnaars van die halve finales spelen de finale van Play-Off 2 (ook heen en terug).
* de winnaar van de finale speelt (heen en terug) tegen de 4e uit PLay-Off 1 voor een Europees ticket.
Hieronder ziet u een schematische voorstelling van het nieuwe Play-Off 2 systeem.
7e JPL | 8e JPL | 9e JPL | 10e JPL |
14e JPL | 13e JPL | 12e JPL | 11e JPL |
15e JPL | 16e JPL °° | 1e PL °°° | 2e PL |
6e PL | 5e PL | 4e PL | 3e PL |
> JPL = Jupiler Pro League (1A) |
> PL = Proximus League (1B) |
°° = zakt naar 1B |
°°° = stijgt naar 1A |
>>> Halve Finale 2 - heen en terug Winnaar Groep B - Winnaar Groep D | |
Winnaar Groep D - Winnaar Groep B | |
>>>> Finale - heen en terug Winnaar Halve Finale 1 - Winnaar Halve Finale 2 | |
Winnaar Halve Finale 2 - Winnaar Halve Finale 1 | |
- In de halve finales en in de finale wordt
de heenwedstrijd gespeeld op het veld van de club die het
laagst is geëindigd in het reguliere kampioenschap.
- In de halve finales en in de finale wordt
de terugwedstrijd gespeeld op het veld van de club die het
hoogst is geëindigd in het reguliere kampioenschap.
* De winnaar van de finale in Play-Off 2 speelt (indien de club een Europese licentie heeft) tegen de 4e uit Play-Off 1 voor het laatste Europese ticket,
op het veld van de club die het
hoogst is geëindigd in het reguliere kampioenschap.
Vanaf het seizoen 2019-2020 is er een volledig nieuw format voorzien voor Play-Off 3.
* Dit is de "Degradatie-Play-Off" of "Play Downs" van 1e Klasse B, de Proximus League.
* De laatste twee teams, de 7e en de 8e in de eindstand dus, nemen het tegen elkaar op in een "best of five", vijf wedstrijden waarbij het eindklassement bepalend is.
* De ploeg die in de reguliere competitie het meeste punten haalde, start Play-Off 3 met een bonus van drie punten en krijgt het thuisvoordeel in de 1e, 3e en 5e wedstrijd.
* De verliezer van die "best of five" zakt naar de hoogste amateurklasse.
* Deze plaats in 1e Klasse B wordt ingenomen door de winnaar van de eindronde tussen de eerste vier ploegen uit de 1e Klasse Amateurs, waar de kampioen dus niet
rechtstreeks promoveert.
* Indien de winnaar van de eindronde 1e amateurs geen lecentie heeft voor 1B, moet deze club niet (verplicht) stijgen, en mag ze in de 1e klasse amateurs blijven.
In dat geval mag de volgende in de eindstand van de 1e klasse amateurs promoveren, mits ze de licentie daarvoor bezit.
EXTRA INFORMATIE:
* Wanneer een club uit de 1e Klasse B de licentie voor die afdeling niet behoudt (bijvoorbeeld om redenen van niet-economische aard, of omdat ze niet meer voldoet aan de voorwaarden
betreffende de continuïteit van de club), wordt ze ambtshalve verwezen naar de 1e afdeling amateurs.
* Die club wordt in dat geval beschouwd als te zijn geëindigd op de laatste plaats van de eindrangschikking in de 1e Klasse B, en dus als degraderende club.
In dat geval is er ook géén andere rechtstreekse daler in de afdeling 1e Klasse B. Ook Play-Off 3 vervalt dan.
* Bij "flagrante" overtredingen in verband met het behouden van de licentie voor 1e Klasse A of B, bijvoorbeeld het in gebreke blijven van betalingen aan
spelers, trainers, personeel, sociale zekerheid, bedrijfsvoorheffing, patronale bijdragen, taksen, belastingen, bondsschulden, vorderingen tussen clubs enzovoort,
wordt de club ambtshalve verwezen naar de 2e klasse amateurs. In dat geval vervalt ook Play-Off 3.
Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).