EK 2021
Update: 11/07/2021 om 23:57u
Nationaal Rode Duivels EK 2021
Laatste update: 11/07/2021 om 23:57u
U bekijkt de niet-mobiele weergave. Klik hier om terug naar de mobiele site te gaan.
Onafhankelijk maandblad
www.demaand.be
Meer info...
www.SportChain.com
Snel en eenvoudig een hotel en
teamverblijf boeken op de beste
sportbestemmingen wereldwijd
Meer info...
HET EK 2021 - VAN VRIJDAG 11 JUNI TOT EN MET ZONDAG 11 JULI 2021

Logo EK 2021 Dit EK is het eerste waarbij de wedstrijden niet in ťťn of twee landen gespeeld worden.
Het tornooi wordt verspreid over 11 landen: Duitsland, Azerbeidzjan, ItaliŽ, Rusland, Denemarken, Hongarije,
Nederland, RoemeniŽ, Schotland, Spanje en Engeland (Ierland viel weg door een maatregel van de UEFA).

De loting gebeurde op 30 november 2019 in Boekarest, RoemeniŽ.
Het tornooi zou plaatsvinden tussen 12 juni en 12 juli 2020, maar vanwege de corona-crisis
wordt het EK gespeeld van vrijdag 11 juni tot en met zondag 11 juli 2021.


Voor alle gegevens van de kwalificatie-voorronde, klik hier.
Alle gegevens over het vorige EK in Frankrijk ziet u op onze archiefpagina EK 2016.

Het Europees Kampioenschap voor landenteams werd voor de eerste keer georganiseerd in 1960, in Frankrijk.
Winnaar werd toen de Sovjet-Unie, voor JoegoslaviŽ en Tsjechoslovakije.

Deze tien landen wonnen het EK voetbal in het verleden:
West-Duitsland 3x: in 1972, 1980 en 1996. Spanje 3x: in 1964, 2008 en 2012. Frankrijk 2x: in 1984 en 2000. Sovjet-Unie in 1960,
ItaliŽ in 1968, Nederland in 1988, Tsjechoslovakije in 1976, Denemarken in 1992, Griekenland in 2004 en Portugal in 2016.

* Behalve de links bij de groepsindeling ziet u verder op deze pagina ook nog een schema waarin u snel naar de groepen kan klikken.
* En helemaal onderaan staat ook nog een kaart van Europa met alle locaties, inclusief de steden waar de Rode Duivels hun wedstrijden van de voorronde spelen. Klik hier.

DE GROEPSINDELING

Dit zijn de landen in de zes groepen. Klik op de links voor de aparte groepspagina's.

* Groep A : Turkije, ItaliŽ, Wales en Zwitserland.
* Groep B : Denemarken, Finland, BelgiŽ en Rusland.
* Groep C : Nederland, OekraÔne, Oostenrijk en Noord MacedoniŽ.
* Groep D : Engeland, KroatiŽ, TsjechiŽ en Schotland.
* Groep E : Spanje, Zweden, Polen en Slovakije.
* Groep F : Portugal, Frankrijk, Duitsland en Hongarije.

* Elke groep van het EK 2021 heeft zijn eigen pagina op "Voetbalexpress". Daar staat ook telkens het wedstrijdschema op, net als de uitslagen, het klassement en de kalender per ploeg. Alle wedstrijdschema's, uitslagen en klassementen van de voorrondes ziet u ook via onze mobiele website www.voetbalexpress.be

WEDSTRIJDSCHEMA EK 2021 - ALLE GROEPEN - CHRONOLOGISCH
Gr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag Schema
A Vr. 11/06 Rome 21u00 Turkije - ItaliŽ 0 - 3 groep A
 
A Za. 12/06 Bakoe 15u00 Wales - Zwitserland 1 - 1 groep A
B Za. 12/06 Kopenhagen 18u00 Denemarken - Finland 0 - 1 groep B
B Za. 12/06 St.Petersburg 21u00 BelgiŽ - Rusland 3 - 0 groep B
 
D Zo. 13/06 Londen 15u00 Engeland - KroatiŽ 1 - 0 groep D
C Zo. 13/06 Boekarest 18u00 Oostenrijk - Noord MacedoniŽ 3 - 1 groep C
C Zo. 13/06 Amsterdam 21u00 Nederland - OekraÔne 3 - 2 groep C
 
D Ma. 14/06 Glasgow 15u00 Schotland - TsjechiŽ 0 - 2 groep D
E Ma. 14/06 St.Petersburg 18u00 Polen - Slovakije 1 - 2 groep E
E Ma. 14/06 Sevilla 21u00 Spanje - Zweden 0 - 0 groep E
 
F Di. 15/06 Boedapest 18u00 Hongarije - Portugal 0 - 3 groep F
F Di. 15/06 MŁnchen 21u00 Frankrijk - Duitsland 1 - 0 groep F
 
B Wo. 16/06 St.Petersburg 15u00 Finland - Rusland 0 - 1 groep B
A Wo. 16/06 Bakoe 18u00 Turkije - Wales 0 - 2 groep A
A Wo. 16/06 Rome 21u00 ItaliŽ - Zwitserland 3 - 0 groep A
 
C Do. 17/06 Boekarest 15u00 OekraÔne - Noord MacedoniŽ 2 - 1 groep C
B Do. 17/06 Kopenhagen 18u00 Denemarken - BelgiŽ 1 - 2 groep B
C Do. 17/06 Amsterdam 21u00 Nederland - Oostenrijk 2 - 0 groep C
 
E Vr. 18/06 St.Petersburg 15u00 Zweden - Slovakije 1 - 0 groep E
D Vr. 18/06 Londen 18u00 KroatiŽ - TsjechiŽ 1 - 1 groep D
D Vr. 18/06 Glasgow 21u00 Engeland - Schotland 0 - 0 groep D
 
F Za. 19/06 Boedapest 15u00 Hongarije - Frankrijk 1 - 1 groep F
F Za. 19/06 MŁnchen 18u00 Portugal - Duitsland 2 - 4 groep F
E Za. 19/06 Sevilla 21:00u Spanje - Polen 1 - 1 groep E
 
A Zo. 20/06 Rome 18u00 ItaliŽ - Wales 1 - 0 groep A
A Zo. 20/06 Bakoe 18u00 Zwitserland - Turkije 3 - 1 groep A
 
C Ma. 21/06 Amsterdam 18u00 Noord MacedoniŽ - Nederland 0 - 3 groep C
C Ma. 21/06 Boekarest 18u00 OekraÔne - Oostenrijk 0 - 1 groep C
B Ma. 21/06 St.Petersburg 21u00 Finland - BelgiŽ 0 - 2 groep B
B Ma. 21/06 Kopenhagen 21u00 Rusland - Denemarken 1 - 4 groep B
 
D Di. 22/06 Londen 21u00 KroatiŽ - Schotland 3 - 1 groep D
D Di. 22/06 Glasgow 21u00 TsjechiŽ - Engeland 0 - 1 groep D
 
E Wo. 23/06 St.Petersburg 18u00 Zweden - Polen 3 - 2 groep E
E Wo. 23/06 Sevilla 18u00 Slovakije - Spanje 0 - 5 groep E
F Wo. 23/06 MŁnchen 21u00 Portugal - Frankrijk 2 - 2 groep F
F Wo. 23/06 Boedapest 21u00 Duitsland - Hongarije 2 - 2 groep F

* Klik op de groep A tot en met F, in de rechtse kolom, voor het wedstrijdschema en de klassementen, op de aparte groepspagina's.
** Er worden in totaal 36 wedstrijden gespeeld in de voorronde. In de 8e finales gaan we in ons schema verder met nummer 37.

CRITERIA GROEPSKLASSEMENT

** De eerste twee landen uit elke groep en de vier beste nummers drie gaan door naar de 8e finales.

Wanneer landenteams na het beŽindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee ploegen kan ordenen.
Bij een gelijk puntenaantal gelden volgende criteria:
: 1. Het onderling resultaat tussen de ploegen met een gelijk puntentotaal.
2. Het doelsaldo van de onderlinge duels.
3. Het hoogste aantal doelpunten in de onderlinge duels.

4. Bij gelijkheid na het toepassen van criteria 1 tot en met 3, dan gelden deze criteria opnieuw, maar dan op de resultaten van de gehele poule, dus:
Het resultaat tegen de andere landen uit de poule (dus opnieuw volgens de criteria 1 tot en met 3).
5. Het totale doelsaldo in de poule.
6. Het hoogste aantal doelpunten in de poule.
7. Het hoogste aantal zeges in de poule.
8. Het Fair-Playklassement van het toernooi (1 strafpunt voor een enkele gele kaart, 3 strafpunten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 strafpunten voor een directe rode kaart, 4 strafpunten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart).
9. Mochten alle bovenstaande punten gelijk zijn, dan wordt naar de positie in de EK-kwalificatie gekeken.

EK 2021 - ACHTSTE FINALES - CHRONOLOGISCH
* = Naar de kwartfinales
Nr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
38 Za. 26/06 Amsterdam 18u00 Wales (2e groep A) - Denemarken * (2e groep B) 0 - 4 -
37 Za. 26/06 Londen 21u00 ItaliŽ * (1e groep A) - Oostenrijk (2e groep C) 0 - 0 V.2 - 1
 
40 Zo. 27/06 Boedapest 18u00 Nederland (1e groep C) - TsjechiŽ * (3e groep D/E/F) 0 - 2 -
39 Zo. 27/06 Sevilla 21u00 BelgiŽ * (1e groep B) - Portugal (3e groep A/D/E/F) 1 - 0 -
 
42 Ma. 28/06 Kopenhagen 18u00 KroatiŽ (2e groep D) - Spanje * (2e groep E) 3 - 3 V.3 - 5
41 Ma. 28/06 Boekarest 21u00 Frankrijk (1e groep F) - Zwitserland * (3e groep A/B/C) 3 - 3 P.4 - 5
 
44 Di. 29/06 Londen 18u00 Engeland * (1e groep D) - Duitsland (2e groep F) 2 - 0 -
43 Di. 29/06 Glasgow 21u00 Zweden (1e groep E) - OekraÔne * (3e groep A/B/C/D) 1 - 1 V.1 - 2

EK 2021 - KWARTFINALES - CHRONOLOGISCH
* = Naar de halve finales
Nr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
45 Vr. 02/07 St.Petersburg 18u00 Zwitserland
(winnaar 41)
- Spanje *
(winnaar 42)
1 - 1 P.1 - 3
 
46 Vr. 02/07 MŁnchen 21u00 BelgiŽ
(winnaar 39)
- ItaliŽ *
(winnaar 37)
1 - 2 -
 
47 Za. 03/07 Bakoe 18u00 TsjechiŽ
(winnaar 40)
- Denemarken *
(winnaar 38)
1 - 2 -
 
48 Za. 03/07 Rome 21u00 OekraÔne
(winnaar 43)
- Engeland *
(winnaar 44)
0 - 4 -

EK 2021 - HALVE FINALES
* = Naar de finale
Nr. Dag Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
49 Di. 06/07 Londen 21u00 Spanje - ItaliŽ * 1 - 1 P.2 - 4
 
50 Wo. 07/07 Londen 21u00 Engeland * - Denemarken 1 - 1 V.2 - 1

EUROPEES LANDENKAMPIOENSCHAP 2021 - DE FINALE
  Datum Plaats Uur Wedstrijd Uitslag V/P
  Zon. 11 juli Londen 21u00 ItaliŽ *** - Engeland 1 - 1 P.3 - 2

EK 2021 - DE GROEPEN - LINKS NAAR DE GROEPSPAGINA'S
Hieronder ziet u een schema om snel naar de verschillende groepspagina's te klikken. Groep B met BelgiŽ staat in bold.
Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E Groep F

EK 2021 - DE LOCATIES

Euro 2021 - Locaties

De rode dots zijn de locaties waar BelgiŽ de voorrondewedstrijden speelt.
1. Wedstrijd 1. BelgiŽ - Rusland : zaterdag 12 juni 2021 om 21 uur in Sint Petersburg.
2. Wedstrijd 2. Denemarken - BelgiŽ : donderdag 17 juni 2021 om 18 uur in Kopenhagen.
3. Wedstrijd 3. Finland - BelgiŽ : maandag 21 juni 2021 om 21 uur in Sint Petersburg.

EK 2021 - 12 LANDEN - STADIONS EN CAPACITEIT

* Amsterdam, Nederland, Johan Cruijff Arena (56.000 plaatsen)
* Bakoe, Azerbeidzjan, Olympisch Stadion, (68.700 plaatsen)
* Sevilla, Spanje, La Cartuja (57.000 plaatsen)
>> Sevilla vervangt Bilbao als speelstad, na een beslissing van de UEFA.
* Boekarest, RoemeniŽ, Arena Nationala, (55.600 plaatsen)
* Boedapest, Hongarije, Ferenc Puskas Stadium, (67.889 plaatsen)
* Kopenhagen, Denemarken, Parken Stadion, (38.065 plaatsen)
>> Dublin viel weg als speelstad, na een beslissing van de UEFA.
* Glasgow, Schotland, Hampden Park, (52.063 plaatsen)
* Londen, Engeland, Wembley Stadium, (90.000 plaatsen)
* MŁnchen, Duitsland, Allianz Arena, (75.000 plaatsen)
* Rome, ItaliŽ, Stadio Olimpico, (72.698 plaatsen)
* Sint-Petersburg, Rusland, Krestovsky Stadium, (68.134 plaatsen)

BESTE DERDES NA DE VOORRONDE - SYSTEEM - LOTING - CRITERIA

- In elk van de zes groepen wordt er gekeken naar het land dat derde eindigt in de voorronde.
- De vier landen met het beste resultaat gaan door naar de 8e finales.
- Dat gebeurt volgens deze criteria: behaalde punten-doelpuntensaldo-aantal gescoorde goals
(daarna eventueel volgens gele en rode kaarten, en tot slot de positie in de UEFA-ranking).

* Dit is, na de drie gespeelde wedstrijden van de voorrondes, het resultaat en het klassement van de derde geklasseerde landen.

LAND 3e IN GROEP PUNTEN DOELSALDO GOALS VOOR
1. Portugal F 4 1 7
2. TsjechiŽ D 4 1 3
3. Zwitserland A 4 -1 4
4. OekraÔne C 3 -1 4
5. Finland B 3 -2 1
6. Slovakije E 3 -5 2

Die vier "beste derdes" zijn Portugal, TsjechiŽ, Zwitserland en OekraÔne.
De "bepalende combinatie" van hun groepen is dus FDAC.

Zij worden in de 8e finales gekoppeld aan de winnaars van de groepen B, C, E en F, volgens het vooraf (volgens lottrekking) bepaalde schema hieronder (copyright UEFA).

In de linkse kolom ziet u de 15 mogelijke combinaties van de vier groepen waaruit de vier beste derdes komen. In de andere kolommen staat telkens de derde uit de groepen waartegen de winnaars van de groepen B, C, E en F in de achtste finales uitkomen.

Groepen Winnaar B Winnaar C Winnaar E Winnaar F
A B C D3e Groep A3e Groep D3e Groep B3e Groep C
A B C E3e Groep A3e Groep E3e Groep B3e Groep C
A B C F3e Groep A3e Groep F3e Groep B3e Groep C
A B D E3e Groep D3e Groep E3e Groep A3e Groep B
A B D F3e Groep D3e Groep F3e Groep A3e Groep B
A B E F3e Groep E3e Groep F3e Groep B3e Groep A
A C D E3e Groep E3e Groep D3e Groep C3e Groep A
A C D F3e Groep F3e Groep D3e Groep C3e Groep A
A C E F3e Groep E3e Groep F3e Groep C3e Groep A
A D E F3e Groep E3e Groep F3e Groep D3e Groep A
B C D E3e Groep E3e Groep D3e Groep B3e Groep C
B C D F3e Groep F3e Groep D3e Groep C3e Groep B
B C E F3e Groep F3e Groep E3e Groep C3e Groep B
B D E F3e Groep F3e Groep E3e Groep D3e Groep B
C D E F3e Groep F3e Groep E3e Groep D3e Groep C

De combinatie van de vier groepen waarin de vier beste derdes speelden staat (na de voorronde) in bold, en de achtste finales zijn dan gekend. Zie het schema van de 8e Finales op deze pagina.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens op deze pagina's is exclusief in handen van de FIFA (c), de UEFA (c) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).