Kwalificatie EK 2024
Update: 15/10/2022 om 10:58u
Nationaal Rode Duivels Kwalificatie EK 2024
Laatste update: 15/10/2022 om 10:58u
Relaxen in de Ardennen
Erpigny 19 B/C, Erezťe
www.chambres-d-erpigny.be
Meer info...
De QR-code van onze nieuwspagina
Meer info...
HET KWALIFICATIETORNOOI VOOR HET EK 2024 IN DUITSLAND - GEGEVENS EN WEDSTRIJDSCHEMA

Logo EK 2024 Van maart tot november 2023 worden de kwalificatiewedstrijden gespeeld voor het Europees Kampioenschap 2024.
Van de 54 deelnemende landen zullen er zich 23 kwalificeren. Duitsland is daar als gastland automatisch bij.

Verder op deze pagina ziet u het volledige wedstrijdschema, de uitslagen, het klassement
en de statistieken van BelgiŽ in groep F (samen met Oostenrijk, Zweden, Azerbeidzjan en Estland),
plus de samenstelling van de tien groepen A tot en met J, met 5 of 6 landen.

* De nummers ťťn en twee in het eindklassement van elke groep plaatsen zich direct voor het EK 2024.
Dat zijn dus 20 landen die zich, naast gastland Duitsland, via deze kwalificatie-voorronde plaatsen, 21 dus.
De laatste drie landen komen uit de "European Qualifiers Play-Offs" die in maart 2024 gespeeld worden, na de Nations League 2023.

>>> Voor een chronologisch overzicht van alle kwalificatiewedstrijden in een pdf-file, klik HIER.

EK 2024 KWALIFICATIE - LINKS NAAR ALLE GROEPEN - BELGIE = GROEP F
Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E
Groep F Groep G Groep H Groep I Groep J


EK KWALIFICATIE - WEDSTRIJDSCHEMA EN UITSLAGEN - GROEP

Speeldag 1 (24 maart 2023)
Vrij. 24/03 20u45 Oostenrijk - Azerbeidzjan
Vrij. 24/03 20u45 Zweden - BelgiŽ
- - - Estland - vrij

  Huidig klassement Volgende speeldag
Klassement na 1 speeldag

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 Azerbeidzjan 0 0 0 0 0 0 0  
2 BelgiŽ 0 0 0 0 0 0 0  
3 Estland 0 0 0 0 0 0 0  
4 Oostenrijk 0 0 0 0 0 0 0  
5 Zweden 0 0 0 0 0 0 0  

= gewonnen = verloren = gelijk

Hieronder ziet u alle speeldagen in de eerste kwalificatieronde van groep F voor het EK 2024.
Bekijk ook alle statistieken en de kalender per ploeg.

Speeldagen

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10


Speeldag 1 (24 maart 2023)
Oostenrijk - Azerbeidzjan
Zweden - BelgiŽ
Estland - vrij


Speeldag 2 (27 maart 2023)
Oostenrijk - Estland
Zweden - Azerbeidzjan
BelgiŽ - vrij


Speeldag 3 (17 juni 2023)
Azerbeidzjan - Estland
BelgiŽ - Oostenrijk
Zweden - vrij


Speeldag 4 (20 juni 2023)
Oostenrijk - Zweden
Estland - BelgiŽ
Azerbeidzjan - vrij


Speeldag 5 (9 september 2023)
Azerbeidzjan - BelgiŽ
Estland - Zweden
Oostenrijk - vrij


Speeldag 6 (12 september 2023)
BelgiŽ - Estland
Zweden - Oostenrijk
Azerbeidzjan - vrij


Speeldag 7 (13 oktober 2023)
Oostenrijk - BelgiŽ
Estland - Azerbeidzjan
Zweden - vrij


Speeldag 8 (16 oktober 2023)
Azerbeidzjan - Oostenrijk
BelgiŽ - Zweden
Estland - vrij


Speeldag 9 (16 november 2023)
Azerbeidzjan - Zweden
Estland - Oostenrijk
BelgiŽ - vrij


Speeldag 10 (19 november 2023)
BelgiŽ - Azerbeidzjan
Zweden - Estland
Oostenrijk - vrij


EK 2024 - DE KWALIFICATIE-VOORRONDE

Na elke speeldag ziet u hier een aantal statistieken van alle landenteams in deze groep.

Verliespunten Laatste 4 wedstrijden
Gescoorde doelpunten Tegendoelpunten
Lopende reeksen Nul goals tegen
Minimaal 1 keer gescoord Niet gescoord
Cijfers thuis alle teams Cijfers uit alle teams


BEHAALDE PUNTEN NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


VERLIESPUNTEN NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


PUNTEN UIT DE LAATSTE 4 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


GESCOORDE DOELPUNTEN NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


TEGENDOELPUNTEN NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


MEESTE WEDSTRIJDEN NA ELKAAR
GEWONNEN / NIET VERLOREN NA 1 SPEELDAGEN
"x" = nog lopende reeks (LR)

P. Ploeg Gewonnen
na elkaar
LR Zonder
nederlaag
LR
1Azerbeidzjan 0 0 
2BelgiŽ 0 0 
3Estland 0 0 
4Oostenrijk 0 0 
5Zweden 0 0 


AANTAL KEER NUL GOALS TEGEN
NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


AANTAL KEER MINIMAAL 1 KEER GESCOORD
NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


AANTAL KEER NIET GESCOORD
NA 1 SPEELDAG

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Azerbeidzjan 000
2BelgiŽ 000
3Estland 000
4Oostenrijk 000
5Zweden 000


THUISWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 1 WEDSTRIJD

P. Ploeg AT WT GT VT D+T D-T TPT
1 Azerbeidzjan 0 0 0 0 0 0 0
2 BelgiŽ 0 0 0 0 0 0 0
3 Estland 0 0 0 0 0 0 0
4 Oostenrijk 0 0 0 0 0 0 0
5 Zweden 0 0 0 0 0 0 0

Legende:
UITWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 1 WEDSTRIJD

P. Ploeg AU WU GU VU D+U D-U TPU
1 Azerbeidzjan 0 0 0 0 0 0 0
2 BelgiŽ 0 0 0 0 0 0 0
3 Estland 0 0 0 0 0 0 0
4 Oostenrijk 0 0 0 0 0 0 0
5 Zweden 0 0 0 0 0 0 0

Legende:
Kalender en uitslagen per ploeg

Hieronder ziet u de kalender en uitslagen per ploeg. Via de keuzelijst kan u rechtstreeks naar een bepaalde ploeg klikken.

Bij de uitslag wordt ook een kleurcode vermeld:
= gewonnen = verloren = gelijk



Azerbeidzjan

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
24/03/2023 1 Oostenrijk - Azerbeidzjan Speeldag 
27/03/2023 2 Zweden - Azerbeidzjan Speeldag 
17/06/2023 3 Azerbeidzjan - Estland Speeldag 
20/06/2023 4 Azerbeidzjan - vrijSpeeldag 
09/09/2023 5 Azerbeidzjan - BelgiŽ Speeldag 
12/09/2023 6 Azerbeidzjan - vrijSpeeldag 
13/10/2023 7 Estland - Azerbeidzjan Speeldag 
16/10/2023 8 Azerbeidzjan - Oostenrijk Speeldag 
16/11/2023 9 Azerbeidzjan - Zweden Speeldag 
19/11/2023 10 BelgiŽ - Azerbeidzjan Speeldag 

BelgiŽ

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
24/03/2023 1 Zweden - BelgiŽ Speeldag 
27/03/2023 2 BelgiŽ - vrijSpeeldag 
17/06/2023 3 BelgiŽ - Oostenrijk Speeldag 
20/06/2023 4 Estland - BelgiŽ Speeldag 
09/09/2023 5 Azerbeidzjan - BelgiŽ Speeldag 
12/09/2023 6 BelgiŽ - Estland Speeldag 
13/10/2023 7 Oostenrijk - BelgiŽ Speeldag 
16/10/2023 8 BelgiŽ - Zweden Speeldag 
16/11/2023 9 BelgiŽ - vrijSpeeldag 
19/11/2023 10 BelgiŽ - Azerbeidzjan Speeldag 

Estland

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
24/03/2023 1 Estland - vrijSpeeldag 
27/03/2023 2 Oostenrijk - Estland Speeldag 
17/06/2023 3 Azerbeidzjan - Estland Speeldag 
20/06/2023 4 Estland - BelgiŽ Speeldag 
09/09/2023 5 Estland - Zweden Speeldag 
12/09/2023 6 BelgiŽ - Estland Speeldag 
13/10/2023 7 Estland - Azerbeidzjan Speeldag 
16/10/2023 8 Estland - vrijSpeeldag 
16/11/2023 9 Estland - Oostenrijk Speeldag 
19/11/2023 10 Zweden - Estland Speeldag 

Oostenrijk

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
24/03/2023 1 Oostenrijk - Azerbeidzjan Speeldag 
27/03/2023 2 Oostenrijk - Estland Speeldag 
17/06/2023 3 BelgiŽ - Oostenrijk Speeldag 
20/06/2023 4 Oostenrijk - Zweden Speeldag 
09/09/2023 5 Oostenrijk - vrijSpeeldag 
12/09/2023 6 Zweden - Oostenrijk Speeldag 
13/10/2023 7 Oostenrijk - BelgiŽ Speeldag 
16/10/2023 8 Azerbeidzjan - Oostenrijk Speeldag 
16/11/2023 9 Estland - Oostenrijk Speeldag 
19/11/2023 10 Oostenrijk - vrijSpeeldag 

Zweden

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
24/03/2023 1 Zweden - BelgiŽ Speeldag 
27/03/2023 2 Zweden - Azerbeidzjan Speeldag 
17/06/2023 3 Zweden - vrijSpeeldag 
20/06/2023 4 Oostenrijk - Zweden Speeldag 
09/09/2023 5 Estland - Zweden Speeldag 
12/09/2023 6 Zweden - Oostenrijk Speeldag 
13/10/2023 7 Zweden - vrijSpeeldag 
16/10/2023 8 BelgiŽ - Zweden Speeldag 
16/11/2023 9 Azerbeidzjan - Zweden Speeldag 
19/11/2023 10 Zweden - Estland Speeldag 

Terug naar keuzelijst - Kalender per land

EK 2024 KWALIFICATIE - LINKS NAAR ALLE GROEPEN - BELGIE = GROEP F
Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E
Groep F Groep G Groep H Groep I Groep J

Dit is de samenstelling van de groepen (klik op de link voor de groepspagina):
Groep A : Spanje, Schotland, Noorwegen, GeorgiŽ en Cyprus.
Groep B : Nederland, Frankrijk, Ierland, Griekenland en Gibraltar.
Groep C : ItaliŽ, Engeland, OekraÔne, Noord-MacedoniŽ en Malta.
Groep D : KroatiŽ, Wales, ArmeniŽ, Turkije en Letland.
Groep E: Polen, TsjechiŽ, AlbaniŽ, FaerŲer en MoldaviŽ.
Groep F : BelgiŽ, Oostenrijk, Zweden, Azerbeidzjan en Estland.
Groep G : Hongarije, ServiŽ, Montenegro, Bulgarije en Litouwen.
Groep H : Denemarken, Finland, SloveniŽ, Kazachstan, Noord-Ierland en San Marino.
Groep I : Zwitserland, IsraŽl, RoemeniŽ, Kosovo, Wit-Rusland en Andorra.
Groep J : Portugal, BosniŽ-Herzegovina, IJsland, Luxemburg, Slowakije en Liechtenstein.

DE KWALIFICATIES VOOR HET EK 2024

- De opzet van het EK 2024-kwalificatietornooi is vergelijkbaar met die van het EK 2020, waarbij de huidige 53 bij de UEFA aangesloten landen (Duitsland is het 54e land, en Rusland werd geschrapt) worden verdeeld over tien groepen, met zeven groepen van vijf teams en drie van zes teams.
- De loting voor de groepsfase vindt plaats op zondag 9 oktober 2022 in Frankfurt.
- Na afloop van de UEFA Nations League 2022-2023 worden de vier beste landen van de UEFA Nations League (de vier winnaars in League A) ingedeeld in de groepen van vijf teams, ook al omdat deze landen in juni 2023 meedoen aan het finaletornooi.
- De wedstrijden in de groepsfase van het kwalificatietornooi worden gespeeld tussen maart en november 2023.

** Welke 24 landen plaatsen zich voor het EK 2024 in Duitsland?
- De groepswinnaars en de nummers twee van de tien groepen kwalificeren zich rechtstreeks (20).
- Duitsland is geplaatst als organiserend land (1).
- De laatste drie tickets voor het eindtoernooi worden bepaald via de Nations League play-offs, die in maart 2024 worden gespeeld.
** Hoe werken die play-offs?
- De twaalf beste landen uit die Nations League worden verdeeld over drie play-off-paden, vier per "pad".
- Die twaalf plaatsen zijn telkens voor vier landen van de League A, B en C. Landen die spelen in League D komen (voorlopig) dus niet in aanmerking voor een plaats in deze play-offs (en dus voor het EK).
- De groepswinnaars van elke League plaatsen zich voor deze play-offs, tenzij ze al via de reguliere EK-kwalificatie geplaatst zijn.
- Als een land zich al via de reguliere EK-kwalificatie heeft geplaatst, dan plaatst het eerstvolgende land op de ranking van dezelfde League zich voor deze play-offs.
- Als minder dan 4 landen uit ťťn League deelnemen aan deze play-offs, plaatst de hoogst geplaatste groepswinnaar op de ranking van League D zich alsnog voor deze play-offs.
- In elk van de drie "pads" spelen vier landen twee rondes met "single-play play-offs" (halve finales en finales, waarbij de thuisteams worden geloot).
- De drie winnaars van die drie "pads" kwalificeren zich voor het EK 2024-eindtornooi (3).
- In totaal zijn er dus 24 landen die deelnemen aan het EK 2024.
- In december 2023 wordt er in Hamburg geloot voor het eindtornooi van het EK 2024.

DE NATIONS LEAGUE - VOLLEDIG EINDKLASSEMENT ALLE LEAGUES

De UEFA maakte per league (A, B, C en D) een volledig algemeen klassement. Daarbij kregen de landen een volgorde die belangrijk is om de 12 deelnemers aan de Play-Offs aan te duiden. Uit die "European Qualifiers Play-Offs" komen drie landen die ook mogen deelnemen aan het EK 2024 (zie ook hierboven : ** Hoe werken die play-offs?)

De werkwijze in grote lijnen:
- men rangschikt als eerste vier de winnaars van groep 1, 2, 3 en 4 volgens de behaalde punten, gewonnen wedstrijden, doelsaldo, goals voor en goals tegen.
- daarna rangschikt men de landen die tweede eindigden in hun groep volgens dezelfde parameters.
- daarna de landen die derde eindigden, en daarna de landen die vierde eindigden.

>> Dit is de eind-volgorde van de 4 Leagues (de groepswinnaars ziet u in bold):
League A: Nederland, KroatiŽ, Spanje, ItaliŽ (volgorde wordt eventueel aangepast na de afloop van de "Final Four"), Denemarken, Portugal, BelgiŽ, Hongarije, Zwitserland, Duitslane, Polen, Oostenrijk, TsjechiŽ, Engeland en Wales.
League B:†IsraŽl, BosniŽ-Herzegovina, ServiŽ, Schotland, Finland, OekraÔne, IJsland, Noorwegen, SloveniŽ, Ierland, AlbaniŽ, Montenegro, RoemeniŽ, Zweden, ArmeniŽ (en theoretisch Rusland).
League C:†GeorgiŽ, Griekenland, Turkije, Kazachstan,† Luxemburg, Azerbeidzjan,†Kosovo, Bulgarije, FaerŲer, Noord-MacedoniŽ, Slovakije, Noord-Ierland, Cyprus, Wit-Rusland, Litouwen en Gibraltar.
League D:†Estland, Letland,† MoldaviŽ, Malta, Andorra, San Marino en Liechtenstein.

DE DATUMS - VOORRONDE EK 2024

Dit zijn de datums van de wedstrijden in de groepsfase van de voorronde.

Speeldag 1 donderdag 23 en zaterdag 25 maart 2023.
Speeldag 2 zondag 26 en dinsdag 28 maart 2023.
Speeldag 3 vrijdag 16 en zaterdag 17 juni 2023.
Speeldag 4 maandag 19 en dinsdag 20 juni 2023.
Speeldag 5 donderdag 7 en zaterdag 9 september 2023.
Speeldag 6 zondag 10 en dinsdag 12 september 2023.
Speeldag 7 donderdag 12 en zaterdag 14 oktober 2023.
Speeldag 8 zondag 15 en dinsdag 17 oktober 2023.
Speeldag 9 donderdag 16 en zaterdag 18 november 2023.
Speeldag 10 zondag 19 en dinsdag 21 november 2023.
Play-Offs halve finales (heen en terug): donderdag 21 maart 2024.
Play-Off Finale: dinsdag 26 maart 2024.

* De eerste twee landen van elk van de 10 groepen zijn geplaatst voor het EK 2024, in totaal dus 20 landen.

** Als verschillende teams gelijk eindigen in een groep, dan telt :
a. het doelpuntensaldo over alle groepswedstrijden,
b. het meeste gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden,
c. de onderlinge duels: de meeste punten in de groepswedstrijden tegen de andere ploeg(en) met een gelijk aantal punten,
d. de onderlinge duels: het doelpuntensaldo van de groepswedstrijden tegen de andere ploeg(en) met een gelijk aantal punten,
e. de onderlinge duels: het meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden tegen de andere ploeg(en) met een gelijk aantal punten,
f. de FIFA World Ranking op basis van de vorige EK- en WK-tornooien.

EUROPEAN QUALIFIERS PLAY-OFFS - EK 2024 - DATUMS EN REGELING

Hieronder ziet u de planning van de wedstrijden in de Halve Finales en de Finale van de European Qualifiers Play-Offs (hierna EQ genoemd). Hieruit komen er drie deelnemers aan het EK 2024. De andere 21 landen, naast Duitsland, zijn telkens de nummers 1 en 2 uit elk van de 10 groepen van de kwalificaties.

De EQ Play-Offs - Het Systeem.
1. De vier winnaars van de vier groepen in de Leagues A, B, C en D spelen na de kwalificatie-voorrondes voor de drie resterende plaatsen in het EK 2024.

2. In principe zijn dat dus deze 16 landen, per League geklasseerd volgens de behaalde punten, gewonnen wedstrijden, doelsaldo, goals voor en goals tegen.
League A: Zwitserland, Portugal, Nederland, Engeland,
League B: BosniŽ-Herzegovina, OekraÔne, Denemarken, Zweden,
League C: Schotland, Noorwegen, ServiŽ,†Finland,
League D: GeorgiŽ,†MacedoniŽ,†Kosovo,†Wit-Rusland.

3.
a. De EQ-halve finales worden uitgeloot op 22 november 2022, in drie groepen van vier.
b. De halve finales worden in twee wedstrijden beslist, heen en terug dus ( 2023).
c. De twee winnaars van de halve finales spelen tegen elkaar in de EQ-finale ( 202 ). Hier wordt de locatie bepaald via loting.
d. De winnaar van deze EQ-finale neemt deel aan het EK 2024.

** Dit systeem geldt voor League A, B en C (en eventueel D). Er komt dus ťťn winnaar uit elke League, zodat er ook "zwakkere" landen uit bijvoorbeeld groep C (of eventueel D) mogen deelnemen aan het EK 2024.

4. !! Als een Nations League groepswinnaar al geplaatst is via de voorronde, dan is de plaats in de EQ-play-offs voor de volgende in de eindklassering van de League.

HET EK 2024 IN DUITSLAND - DE TIEN SPEELSTEDEN EN DE STADIONS

Logo EK 2024 * De wedstrijden van het EK 2024 zullen gespeeld worden in 10 Duitse steden.

** In elk van deze steden wordt er ťťn stadion gebruikt (zie de kaart voor hun ligging):
1. Olympiastadion (Berlijn): 74.500 zitplaatsen.
2. Allianz Arena (MŁnchen): 70.000 zitplaatsen.
3. Merkur Spiel-Arena (DŁsseldorf): 51.000 zitplaatsen.
4. Mercedes-Benz Arena (Stuttgart): 55.000 zitplaatsen.
5. Rhein Energie Stadion (Keulen): 50.000 zitplaatsen.
6. Volksparkstadion (Hamburg): 52.000 zitplaatsen.
7. Red Bull Arena (Leipzig): 49.500 zitplaatsen.
8. Signal Iduna Park (Dortmund): 66.000 zitplaatsen.
9. Veltins-Arena (Gelsenkirchen): 55.000 zitplaatsen.
10. Deutsche Bank Park (Frankfurt am Main): 48.000 zitplaatsen.


EK 2024 - Stadions


Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de FIFA (c), de UEFA (c)
en de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).