Eindronde 2e Amateurs
Update: 23/05/2023 om 09:19u
Archief Seizoen 2022-2023 Nationaal D1 & D2 Nationale Heren Eindronde 2e Amateurs
Laatste update: 23/05/2023 om 09:19u
Schoonheidsinstituut
Winterdreef 23, Oud Turnhout
www.naturelle.be
Meer info...
www.SportChain.com
Snel en eenvoudig een hotel en
teamverblijf boeken op de beste
sportbestemmingen wereldwijd
Meer info...
2e KLASSE AMATEURS 2022-2023 - PROMOTIE- EN DEGRADATIE-EINDRONDE

Op deze pagina ziet u alles over de promotie- en degradatie-eindrondes in de "2e Klasse Amateurs" VV en ACFF.
Zie ook de aparte pagina met alle gegevens over de afgelopen reguliere competitie in deze afdeling.
Klik op de links voor de reeksen VV-A, VV-B en ACFF.

- De eerste van elke reeks stijgt rechtstreeks naar de 1e Klasse Amateurs, mits de club de licentie daarvoor heeft.
- Dat zijn dit jaar Lokeren-Temse en R Cappellen FC. Deze twee ploegen speelden op donderdag 18 mei tegen elkaar voor het aanduiden van de "algemeen kampioen 2e afdeling Voetbal Vlaanderen", een titel die Cappellen won na een 0 - 1 zege.
- De kampioen van de ACFF-reeks, RFC Warnant, vroeg géén licentie aan en zo mag de Union Namen (2e) eveneens naar 1e Nationale.
* Daarnaast kan er ook nog één extra club stijgen, indien ze:
- zich plaatst voor deelname aan de "Eindronde 1e Nationale",
- en die eindronde, die gespeeld wordt door drie VV-clubs en één ACFF-club, ook wint.

DE EINDRONDE STIJGEN 2e KLASSE AMATEURS VV

Er zijn twee aparte eindrondes:
1. Een "Eindronde stijgen 2e klasse amateurs VV", die in principe gespeeld wordt door 8 clubs : de 2e uit de VV-reeks A, de 2e uit VV-reeks B en de zes periodewinnaars uit die reeksen, indien clubs de licentie voor de 1e amateurs hebben of willen. De twee winnaars van deze eindronde nemen deel aan de eindronde 1e klasse amateurs.
** Dit zijn de deelnemers, waarvan de eerste vier de licentie (/) hebben voor 1e Nationale: Eendracht Aalst (/), Sporting Hasselt (/), Jong Cercle Brugge (/), Belisia Bilzen (/), Hades Kiewit Hasselt, City Pirates A, Sparta Petegem en KSV Oostkamp.
- Twee clubs uit deze eindronde "Stijgen 2e klasse amateurs VV" plaatsen zich voor de "Eindronde 1e Klasse amateurs".

2. Een "Eindronde stijgen 2e klasse amateurs ACFF", die in principe gespeeld wordt door 4 clubs : de 2e uit de ACFF reeks en de drie periodewinnaars.
** Dit zijn de namen: RUS Binche, RFC Meux A, RU Tubize BLC en La Louvière Centre (dat als enige club de licentie voor 1e heeft).
De winnaar van deze eindronde (details verder op deze pagina) neemt deel aan de eindronde 1e klasse amateurs.

* De deelnemers aan de latere eindronde 1e amateurs zijn dus:
- twee clubs, aangeduid uit de eindronde "Stijgen 2e klasse amateurs VV",
- één club aangeduid door de eindronde "Stijgen 2e klasse amateurs ACFF",
- en één club uit de 1e amateurs, de 17e uit de eindstand, Young Reds Antwerp.

! Omdat er slechts vier van de acht deelnemende clubs aan de eindronde "Stijgen 2e klasse amateurs VV" een licentie hebben voor 1e nationale, werden er twee mogelijke scenario's gebruikt na speeldag 1.
- Versie 1: indien twee, drie of vier clubs met een licentie zich plaatsen op speeldag 1. Met deze versie ging men verder.
- Versie 2: indien één of géén clubs met een licentie zich plaatsen op speeldag 1.

EINDRONDE STIJGEN 2e AMATEURS VV - SPEELDAG 1

Op de eerste speeldag worden er vier wedstrijden gespeeld tussen acht deelnemers, onderverdeeld door loting.
Bij een gelijke stand na 90 minuten volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.

NR DATUM UUR WEDSTRIJD SCORE V./P.
1 Don. 18 mei 15:00u City Pirates A - Jong Cercle B (/) * 0 - 4 -
2 Don. 18 mei 15:00u Sparta Petegem - Sporting Hasselt (/) * 0 - 2 -
3 Don. 18 mei 15:00u Belisia Bilzen (/) * - KVCSV Oostkamp 2 - 0 -
4 Don. 18 mei 15:00u Eendracht Aalst (/) - Hades Kiewit Hasselt * 0 - 0 P. 3 - 5

* Naar de tweede speeldag.



EINDRONDE STIJGEN 2e AMATEURS VV - SPEELDAG 2

** Versie 1 : minstens twee licentiehouders (/) plaatsen zich op speeldag 1.
Op de tweede speeldag worden er twee wedstrijden gespeeld, tussen de winnaars van de wedstrijden 1 tot en met 4.
Bij een gelijke stand na 90 minuten volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.

NR DATUM UUR WEDSTRIJD SCORE V./P.
5 Zon. 21 mei 15:00u Sporting Hasselt (/) ** - Hades Kiewit Hasselt 5 - 0 -
6 Zon. 21 mei 15:00u Belisia Bilzen (/) - Jong Cercle B (/) ** 0 - 1 -

** Sporting Hasselt (/) en Jong Cercle (/) plaatsen zich voor de "Eindronde 1e Nationale".

>>> Voor het VERVOLG, de eindronde "1e Klasse Amateurs", zie de pagina "Nationaal - D1-D2 Amateurs - Eindronde 1e Amateurs".
* Of klik rechtstreeks hier.

EINDRONDE STIJGEN 2e AMATEURS VV - SPEELDAG 3

Bij een gelijke stand na 90 minuten volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.

NR DATUM UUR WEDSTRIJD SCORE V./P.
7 Woe. 24 mei   Belisia Bilzen (/) - Hades Kiewit Hasselt w.n.g. -

** Deze (eigenlijk overbodige) wedstrijd wordt niet meer gespeeld.

KLASSEMENT - EINDRONDE STIJGEN 2e AMATEURS VV

  PLOEGEN A W V G Dp+ Dp- Ptn
1. Sporting Hasselt 2 2 0 0 7 0 6
2. Jong Cercle B. 2 2 0 0 5 0 6
3. Belisia Bilzen 2 1 1 0 2 1 3
4. Eendracht Aalst 1 0 0 1 0 0 1
5. Hades Kiewit Hasselt 2 0 1 1 0 5 1
6. KVCSV Oostkamp ** 1 0 1 0 0 2 0
7. Sparta Petegem ** 1 0 1 0 0 2 0
8. City Pirates Antw. 1 0 1 0 0 4 0

Legende :
DE EINDRONDE - STIJGEN 2e KLASSE AMATEURS - ACFF

De "Eindronde stijgen 2e klasse amateurs ACFF" wordt gespeeld wordt door 4 Franstalige clubs: La Louvière Centre (/), RU Tubize BLC (/), RUS Binche en RFC Meux A (deze laatste twee hebben géén licentie voor 1e Nationale).

Deze eindronde 2e amateurs ACFF bestaat uit twee speeldagen.
Op de eerste speeldag worden twee wedstrijden gespeeld tussen de deelnemers, onderverdeeld door loting.
Op de tweede speeldag wordt er één wedstrijd gespeeld tussen de twee winnaars van de eerste speeldag.

SPEELDAG 1 - ACFF

Op deze eerste speeldag worden er twee wedstrijden gespeeld, onderverdeeld door loting. Bij een gelijke stand na 90 minuten volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.

NR DATUM UUR WEDSTRIJD SCORE V./P.
1 Don. 18 mei 15:00u La Louvière Centre (/) * - RFC Meux A 3 - 0 -
2 Don. 18 mei 15:00u RU Tubize BLC (/) - RUS Binche * 0 - 0 P. 7 - 8

* Naar de tweede speeldag.

SPEELDAG 2 - ACFF

Op de tweede speeldag wordt er één wedstrijd gespeeld tussen de twee winnaars van speeldag 1.
Bij een gelijke stand na 90 minuten volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.

NR DATUM UUR WEDSTRIJD SCORE V./P.
3 Zon. 21 mei 15:00u RUS Binche - La Louvière Centre (/) ** 1 - 2 -

** De winnaar van deze speeldag neemt deel aan de eindronde "1e Klasse Amateurs", maar zelfs bij verlies zou dat La Louvière Centre zijn, vermits Binche de licentie voor 1e Nationale niet bezit, en de enige andere licentiehouder Tubize op speeldag één werd uitgeschakeld.

2e KLASSE AMATEURS - SEIZOEN 2022-2023 - DEGRADATIE - VV EN ACFF

- De laatste twee clubs uit elk van de twee reeksen VV-A en VV-B dalen rechtstreeks naar de 3e Klasse Amateurs.
- De laatste drie clubs uit de reeks ACFF dalen rechtstreeks naar de 3e Klasse Amateurs.

- Daarnaast is er ook een "eindronde dalen 2e klasse amateurs VV" waaraan er twee clubs deelnemen: de 14e uit de reeks VV-A en de 14e uit de reeks VV-B.
- Afhankelijk van het aantal Vlaamse dalers uit de 1e klasse amateurs en de winnaar van de eindronde in die afdeling, zakken er van die twee 14e geëindigde ploegen 0, 1 of 2).

- De twee ploegen die 14e eindigen in de reeksen VV-A en VV-B spelen één wedstrijd tegen elkaar, op het terrein van de club die het eerst wordt uitgeloot.
- Bij een gelijke stand volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.
- Indien er 1 bijkomende daler noodzakelijk is, degradeert de verliezer naar de 3e klasse amateurs VV.
- Indien er 2 bijkomende dalers noodzakelijk zijn, dalen beide deelnemers naar de 3e klasse amateurs VV.

- Er is géén "eindronde dalen 2e klasse amateurs ACFF", maar naast de drie rechtstreekse dalers in die reeks kunnen er, afhankelijk van het aantal ACFF-dalers uit de 1e klasse amateurs, nog één of twee extra dalers zijn (zie artikel 1561 - punt 6.61 van het KBVB-reglement).

EINDRONDE DALEN 2e KLASSE AMATEURS VV

De "Eindronde dalen 2de klasse amateurs VV" wordt gespeeld tussen de twee nummers 14 van de reeksen 2e amateurs VV-A en VV-B. Dat zijn RFC Wetteren en KFC Turnhout .

- Deze twee ploegen één wedstrijd tegen elkaar, op het terrein van de club die het eerst wordt uitgeloot.
- Bij een gelijke stand volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.
- Indien er 1 bijkomende daler noodzakelijk is, degradeert de verliezer naar de 3e klasse amateurs VV.
- Indien er 2 bijkomende dalers noodzakelijk zijn, dalen beide deelnemers naar de 3e klasse amateurs VV.
- Bij een gelijke stand volgen er verlengingen en eventueel strafschoppen.

DATUM UUR WEDSTRIJD SCORE V./P.
Don. 18 mei 15:00u RFC Wetteren * - KFC Turnhout 3 - 0 -

! De verliezer, KFC Turnhout, zakt naar 3e nationale VV. Winnaar Wetteren moet de eindronde 1e nationale afwachten om te weten of de ploeg in 2e VV blijft.

LINKS NAAR ANDERE REEKSEN

Nationaal - Heren
1e Klasse A - PV 1e Klasse B - PV    
1e Klasse - Amateurs 2e Amateurs VV-A 2e Amateurs VV-B 2e Amateurs ACFF
3e Amateurs VV-A 3e Amateurs VV-B 3e Amateurs ACFF-A 3e Amateurs ACFF-B

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).