Challenger Pro League
Update: 05/05/2023 om 18:48u
Archief Seizoen 2022-2023 Nationaal Profvoetbal Challenger Pro League
Laatste update: 05/05/2023 om 18:48u
U bekijkt de niet-mobiele weergave. Klik hier om terug naar de mobiele site te gaan.
Steun Voetbalexpress.
Een éénmalig bedrag.
Vermelding onbeperkt in tijd.
Stuur ons een bericht via de pagina "Contact"
Meer info...
Je persoonlijke computerdokter
www.btasupportnet.com
Krokuslaan 68, 2460 Lichtaart
Meer info...
1e KLASSE B - CHALLENGER PRO LEAGUE - SEIZOEN 2022-2023

Op deze pagina ziet u de gegevens, het wedstrijdschema, de uitslagen, de klassementen en statistieken
van de competitie in de Nationale 1e Klasse B, de "Challenger Pro League".

Dit zijn de 12 ploegen: Beerschot VA, SK Deinze, Lierse K, Lommel SK, RWD Molenbeek, Excelsior Virton,
SK Beveren, Anderlecht Futures (U23), Club Brugge NXT (U23), Jong RC Genk (U23), Standard 16 FC (U23) en FC Dender EH.
- In de opnieuw geprogrammeerde competitiewedstrijd Jong Genk-Standard B (19 februari) die op 2 - 2 eindigde werden er aan beide kanten niet speelgerechtigde spelers opgesteld. De voetbalbond besliste daarom in maart 2023 dat beide ploegen een punt in mindering krijgen. Dat punt minder geldt ook voor de Relegation Play-offs.
* De reguliere competitie telt 22 speeldagen.
* De punten in het eindklassement van die competitie worden behouden als starttotaal in de twee Play-offs.

- Daarin spelen de nummers 1 tot en met 6 de "Promotion Play-offs", een competitie van 10 speeldagen waarbij de eerste in het eindklassement kampioen is en rechtstreeks naar 1A stijgt, behalve wanneer het om een U23-ploeg gaat. In dat geval promoveert volgende in het eindklassement van de Promotion Play-offs.
- De nummers 7 tot en met 12 spelen de "Relegation Play-offs", eveneens een competitie van 10 speeldagen waarbij de laatste in het eindklassement rechtstreeks naar de 1e amateurs zakt. Dat kan ook een U23-ploeg zijn.
- Alle verdere gegevens en reglementen vindt u onderaan deze pagina.
>> Voor de originele gepubliceerde kalender van de Challenger Pro League (in pdf), klik hier.
>>> Klik voor de pagina's Promotion Play-offs en Relegation Play-offs.
Archief - Seizoen 2021-2022 Kalender per ploeg Champions Play-Off Europa League Play-Off 1e Nationale VV-ACFF
WEDSTRIJDSCHEMA EN UITSLAGEN
Inhaalwedstrijd (zondag 19 februari 2023 - 16u00)
Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 2 - 2  Speeldag 19

Speeldag 22 (12 februari 2023)
Zat. 11/02 16u00 SK Beveren - FC Dender EH 5 - 2
Zat. 11/02 20u45 KMSK Deinze - Anderlecht Futures 2 - 3
Zat. 11/02 20u45 Lommel SK - Lierse K. 0 - 2
Zat. 11/02 20u45 Standard Luik 16 FC - Club Brugge NXT 0 - 0
Zon. 12/02 16u00 Excelsior Virton - Jong RC. Genk 0 - 1
Zon. 12/02 19u15 Beerschot VA - A - RWD Molenbeek 0 - 1

Vorige speeldag Huidig klassement  
Klassement na 22 speeldagen

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 RWD Molenbeek 22 14 4 4 41 21 46
2 SK Beveren 22 12 3 7 52 25 43
3 Beerschot VA - A 22 12 8 2 33 28 38
4 Lierse K. 22 11 8 3 42 42 36
5 Club Brugge NXT 22 10 6 6 38 30 36
6 Anderlecht Futures 22 9 6 7 42 35 34
7 Lommel SK 22 10 10 2 33 36 32
8 KMSK Deinze 22 9 10 3 29 33 30
9 Jong RC. Genk 22 5 12 5 28 40 19
10 FC Dender EH 22 5 13 4 27 40 19
11 Standard Luik 16 FC 22 4 11 7 25 43 18
12 Excelsior Virton 22 2 12 8 21 38 14

= gewonnen = verloren = gelijk
Speeldagen

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Speeldag 1 (14 augustus 2022)
Excelsior Virton - RWD Molenbeek 1 - 1
FC Dender EH - Lommel SK 1 - 4
Beerschot VA - A - SK Beveren 1 - 0
Club Brugge NXT - Standard Luik 16 FC 2 - 2
Jong RC. Genk - Lierse K. 4 - 1
Anderlecht Futures - KMSK Deinze 0 - 0


Speeldag 2 (21 augustus 2022)
KMSK Deinze - Jong RC. Genk 3 - 2
Standard Luik 16 FC - Beerschot VA - A 2 - 2
SK Beveren - Excelsior Virton 2 - 2
RWD Molenbeek - FC Dender EH 1 - 0
Lommel SK - Anderlecht Futures 0 - 2
Lierse K. - Club Brugge NXT 3 - 1


Speeldag 3 (28 augustus 2022)
FC Dender EH - Standard Luik 16 FC 0 - 1
Jong RC. Genk - Lommel SK 0 - 3
Anderlecht Futures - SK Beveren 2 - 2
KMSK Deinze - Excelsior Virton 1 - 1
Club Brugge NXT - RWD Molenbeek 2 - 1
Beerschot VA - A - Lierse K. 2 - 3


Speeldag 4 (4 september 2022)
RWD Molenbeek - Anderlecht Futures 2 - 2
Excelsior Virton - FC Dender EH 1 - 1
Lommel SK - SK Beveren 0 - 2
Lierse K. - KMSK Deinze 4 - 1
Club Brugge NXT - Beerschot VA - A 1 - 2
Standard Luik 16 FC - Jong RC. Genk 2 - 2


Speeldag 5 (11 september 2022)
FC Dender EH - Lierse K. 2 - 3
SK Beveren - Standard Luik 16 FC 2 - 1
KMSK Deinze - RWD Molenbeek 1 - 2
Beerschot VA - A - Lommel SK 0 - 2
Anderlecht Futures - Club Brugge NXT 1 - 1
Jong RC. Genk - Excelsior Virton 0 - 1


Speeldag 6 (18 september 2022)
RWD Molenbeek - Jong RC. Genk 1 - 1
Excelsior Virton - Beerschot VA - A 1 - 2
KMSK Deinze - FC Dender EH 0 - 2
Lommel SK - Standard Luik 16 FC 0 - 1
Lierse K. - Anderlecht Futures 2 - 3
Club Brugge NXT - SK Beveren 2 - 2


Speeldag 7 (2 oktober 2022)
Excelsior Virton - Club Brugge NXT 3 - 3
SK Beveren - Lierse K. 5 - 0
Lommel SK - RWD Molenbeek 2 - 1
Beerschot VA - A - KMSK Deinze 2 - 0
Jong RC. Genk - FC Dender EH 0 - 2
Standard Luik 16 FC - Anderlecht Futures 1 - 3


Speeldag 8 (9 oktober 2022)
RWD Molenbeek - Beerschot VA - A 2 - 0
FC Dender EH - SK Beveren 0 - 3
KMSK Deinze - Lommel SK 3 - 0
Lierse K. - Standard Luik 16 FC 2 - 0
Club Brugge NXT - Jong RC. Genk 3 - 1
Anderlecht Futures - Excelsior Virton 3 - 1


Speeldag 9 (16 oktober 2022)
Excelsior Virton - Lierse K. 0 - 0
SK Beveren - KMSK Deinze 2 - 1
Lommel SK - Club Brugge NXT 3 - 4
Beerschot VA - A - FC Dender EH 1 - 1
Jong RC. Genk - Anderlecht Futures 3 - 2
Standard Luik 16 FC - RWD Molenbeek 1 - 4


Speeldag 10 (23 oktober 2022)
RWD Molenbeek - SK Beveren 3 - 1
Lierse K. - Lommel SK 3 - 1
Club Brugge NXT - KMSK Deinze 2 - 0
Anderlecht Futures - FC Dender EH 0 - 2
Jong RC. Genk - Beerschot VA - A 1 - 2
Standard Luik 16 FC - Excelsior Virton 2 - 1


Speeldag 11 (30 oktober 2022)
RWD Molenbeek - Lierse K. 3 - 0
FC Dender EH - Club Brugge NXT 3 - 2
SK Beveren - Jong RC. Genk 3 - 0
KMSK Deinze - Standard Luik 16 FC 4 - 1
Lommel SK - Excelsior Virton 3 - 1
Beerschot VA - A - Anderlecht Futures 1 - 2


Speeldag 12 (6 november 2022)
Excelsior Virton - KMSK Deinze 0 - 1
FC Dender EH - RWD Molenbeek 0 - 1
SK Beveren - Club Brugge NXT 1 - 0
Lommel SK - Beerschot VA - A 1 - 3
Lierse K. - Jong RC. Genk 4 - 2
Anderlecht Futures - Standard Luik 16 FC 3 - 0


Speeldag 13 (13 november 2022)
RWD Molenbeek - Lommel SK 5 - 0
Lierse K. - SK Beveren 1 - 5
Beerschot VA - A - Excelsior Virton 3 - 0
Club Brugge NXT - Anderlecht Futures 2 - 2
Jong RC. Genk - KMSK Deinze 0 - 0
Standard Luik 16 FC - FC Dender EH 1 - 1


Speeldag 14 (20 november 2022)
Excelsior Virton - Standard Luik 16 FC 0 - 2
FC Dender EH - Anderlecht Futures 2 - 1
SK Beveren - RWD Molenbeek 1 - 1
KMSK Deinze - Lierse K. 2 - 1
Lommel SK - Jong RC. Genk 2 - 1
Beerschot VA - A - Club Brugge NXT 1 - 0


Speeldag 15 (27 november 2022)
SK Beveren - Lommel SK 2 - 3
Lierse K. - Excelsior Virton 2 - 2
Club Brugge NXT - FC Dender EH 4 - 1
Anderlecht Futures - Beerschot VA - A 1 - 2
Jong RC. Genk - RWD Molenbeek 2 - 0
Standard Luik 16 FC - KMSK Deinze 1 - 2


Speeldag 16 (4 december 2022)
RWD Molenbeek - Club Brugge NXT 0 - 2
Excelsior Virton - Lommel SK 0 - 1
FC Dender EH - Beerschot VA - A 2 - 3
KMSK Deinze - SK Beveren 1 - 4
Anderlecht Futures - Jong RC. Genk 2 - 0
Standard Luik 16 FC - Lierse K. 2 - 4


Speeldag 17 (11 december 2022)
RWD Molenbeek - Excelsior Virton 3 - 1
SK Beveren - Anderlecht Futures 4 - 1
Lommel SK - KMSK Deinze 1 - 0
Lierse K. - FC Dender EH 2 - 1
Beerschot VA - A - Standard Luik 16 FC 1 - 0
Jong RC. Genk - Club Brugge NXT 1 - 2


Speeldag 18 (18 december 2022)
Excelsior Virton - SK Beveren 0 - 0
FC Dender EH - Jong RC. Genk 0 - 1
KMSK Deinze - Beerschot VA - A 3 - 2
Club Brugge NXT - Lierse K. 1 - 0
Anderlecht Futures - RWD Molenbeek 1 - 2
Standard Luik 16 FC - Lommel SK 0 - 3


Inhaalwedstrijden (zondag 15 januari 2023)
KMSK Deinze - Beerschot VA - A 3 - 2 Speeldag 18


Speeldag 19 (22 januari 2023)
RWD Molenbeek - KMSK Deinze 2 - 1
FC Dender EH - Excelsior Virton 3 - 4
SK Beveren - Beerschot VA - A 2 - 0
Club Brugge NXT - Lommel SK 2 - 1
Anderlecht Futures - Lierse K. 3 - 3
Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 2 - 2


Inhaalwedstrijden (dinsdag 24 januari 2023)
FC Dender EH - Jong RC. Genk 0 - 1 Speeldag 18


Speeldag 20 (29 januari 2023)
Excelsior Virton - Anderlecht Futures 1 - 3
KMSK Deinze - Club Brugge NXT 2 - 1
Lommel SK - FC Dender EH 1 - 1
Lierse K. - RWD Molenbeek 1 - 2
Beerschot VA - A - Jong RC. Genk 3 - 2
Standard Luik 16 FC - SK Beveren 2 - 2


Inhaalwedstrijden (woensdag 1 februari 2023)
Club Brugge NXT - Lierse K. 1 - 0 Speeldag 18


Speeldag 21 (5 februari 2023)
RWD Molenbeek - Standard Luik 16 FC 3 - 1
FC Dender EH - KMSK Deinze 0 - 1
Lierse K. - Beerschot VA - A 1 - 0
Club Brugge NXT - Excelsior Virton 1 - 0
Anderlecht Futures - Lommel SK 2 - 2
Jong RC. Genk - SK Beveren 2 - 2


Speeldag 22 (12 februari 2023)
Excelsior Virton - Jong RC. Genk 0 - 1
SK Beveren - FC Dender EH 5 - 2
KMSK Deinze - Anderlecht Futures 2 - 3
Lommel SK - Lierse K. 0 - 2
Beerschot VA - A - RWD Molenbeek 0 - 1
Standard Luik 16 FC - Club Brugge NXT 0 - 0


Inhaalwedstrijden (zondag 19 februari 2023)
Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 2 - 2 Speeldag 19


EXTRA STATISTIEKEN VAN ALLE PLOEGEN - 1B PRO LEAGUE

Na elke speeldag ziet u hier een aantal interessante statistieken van alle clubs in 1e Klasse B.

Verliespunten Laatste 4 wedstrijden
Gescoorde doelpunten Tegendoelpunten
Lopende reeksen Nul goals tegen
Minimaal 1 keer gescoord Niet gescoord
Cijfers thuis alle teams Cijfers uit alle teams


BEHAALDE PUNTEN NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1RWD Molenbeek 462620
2SK Beveren 432617
3Beerschot VA - A 381919
4Lierse K. 362214
5Club Brugge NXT 362412
6Anderlecht Futures 341420
7Lommel SK 321319
8KMSK Deinze 301911
9Jong RC. Genk 20128
10FC Dender EH 19613
11Standard Luik 16 FC 19811
12Excelsior Virton 1459


VERLIESPUNTEN NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1RWD Molenbeek 20713
2SK Beveren 23716
3Beerschot VA - A 281414
4Lierse K. 301119
5Club Brugge NXT 30921
6Anderlecht Futures 321913
7Lommel SK 342014
8KMSK Deinze 361422
9Jong RC. Genk 462125
10FC Dender EH 472720
11Standard Luik 16 FC 472522
12Excelsior Virton 522824


PUNTEN UIT DE LAATSTE 4 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1RWD Molenbeek 1266
2Anderlecht Futures 826
3SK Beveren 862
4Club Brugge NXT 761
5KMSK Deinze 633
6Lierse K. 633
7Jong RC. Genk 523
8Excelsior Virton 303
9Standard Luik 16 FC 321
10Beerschot VA - A 330
11Lommel SK 211
12FC Dender EH 101


GESCOORDE DOELPUNTEN NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1SK Beveren 522923
2Anderlecht Futures 421824
3Lierse K. 422517
4RWD Molenbeek 412516
5Club Brugge NXT 382216
6Lommel SK 331320
7Beerschot VA - A 331518
8KMSK Deinze 29227
9Jong RC. Genk 281513
10FC Dender EH 271314
11Standard Luik 16 FC 251411
12Excelsior Virton 21714


TEGENDOELPUNTEN NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1RWD Molenbeek 21912
2SK Beveren 251114
3Beerschot VA - A 281117
4Club Brugge NXT 301218
5KMSK Deinze 331914
6Anderlecht Futures 351520
7Lommel SK 361818
8Excelsior Virton 381523
9FC Dender EH 402416
10Jong RC. Genk 401723
11Lierse K. 421824
12Standard Luik 16 FC 432419


MEESTE WEDSTRIJDEN NA ELKAAR
GEWONNEN / NIET VERLOREN NA 22 SPEELDAGEN
"x" = nog lopende reeks (LR)

P. Ploeg Gewonnen
na elkaar
LR Zonder
nederlaag
LR
1RWD Molenbeek 6x7 
2Beerschot VA - A 6 6 
3Lommel SK 5 5 
4Club Brugge NXT 4 6 
5Lierse K. 4 4 
6Anderlecht Futures 3 8 
7SK Beveren 3 8 
8KMSK Deinze 2 5 
9FC Dender EH 2 3 
10Excelsior Virton 1 5 
11Standard Luik 16 FC 1 4 
12Jong RC. Genk 1 3x


AANTAL KEER NUL GOALS TEGEN
NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1SK Beveren 743
2RWD Molenbeek 642
3KMSK Deinze 514
4Lommel SK 514
5Club Brugge NXT 532
6Beerschot VA - A 550
7Standard Luik 16 FC 413
8Jong RC. Genk 422
9Lierse K. 422
10Anderlecht Futures 431
11FC Dender EH 303
12Excelsior Virton 321


AANTAL KEER MINIMAAL 1 KEER GESCOORD
NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Anderlecht Futures 20911
2RWD Molenbeek 201010
3SK Beveren 20119
4Club Brugge NXT 19118
5Lierse K. 18117
6Beerschot VA - A 1798
7Standard Luik 16 FC 1798
8FC Dender EH 16610
9Jong RC. Genk 1679
10Lommel SK 1679
11KMSK Deinze 16106
12Excelsior Virton 1459


AANTAL KEER NIET GESCOORD
NA 22 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1Anderlecht Futures 220
2RWD Molenbeek 211
3SK Beveren 202
4Club Brugge NXT 303
5Lierse K. 404
6Beerschot VA - A 523
7Standard Luik 16 FC 523
8FC Dender EH 651
9Jong RC. Genk 642
10Lommel SK 642
11KMSK Deinze 615
12Excelsior Virton 862


THUISWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 22 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AT WT GT VT D+T D-T TPT
1 SK Beveren 11 8 2 1 29 11 26
2 RWD Molenbeek 11 8 2 1 25 9 26
3 Club Brugge NXT 11 7 3 1 22 12 24
4 Lierse K. 11 7 1 3 25 18 22
5 Beerschot VA - A 11 6 1 4 15 11 19
6 KMSK Deinze 11 6 1 4 22 19 19
7 Anderlecht Futures 11 3 5 3 18 15 14
8 Lommel SK 11 4 1 6 13 18 13
9 Jong RC. Genk 11 3 3 5 15 17 12
10 Standard Luik 16 FC 11 1 5 5 14 24 8
11 FC Dender EH 11 2 0 9 13 24 6
12 Excelsior Virton 11 0 5 6 7 15 5

Legende:
UITWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 22 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AU WU GU VU D+U D-U TPU
1 Anderlecht Futures 11 6 2 3 24 20 20
2 RWD Molenbeek 11 6 2 3 16 12 20
3 Lommel SK 11 6 1 4 20 18 19
4 Beerschot VA - A 11 6 1 4 18 17 19
5 SK Beveren 11 4 5 2 23 14 17
6 Lierse K. 11 4 2 5 17 24 14
7 FC Dender EH 11 3 4 4 14 16 13
8 Club Brugge NXT 11 3 3 5 16 18 12
9 KMSK Deinze 11 3 2 6 7 14 11
10 Standard Luik 16 FC 11 3 2 6 11 19 11
11 Excelsior Virton 11 2 3 6 14 23 9
12 Jong RC. Genk 11 2 2 7 13 23 8

Legende:
Kalender en uitslagen per ploeg

Hieronder ziet u de kalender en uitslagen per ploeg. Via de keuzelijst kan u rechtstreeks naar een bepaalde ploeg klikken.

Bij de uitslag wordt ook een kleurcode vermeld:
= gewonnen = verloren = gelijk



Anderlecht Futures

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Anderlecht Futures - KMSK Deinze 0 - 0
21/08/2022 2 Lommel SK - Anderlecht Futures 0 - 2
28/08/2022 3 Anderlecht Futures - SK Beveren 2 - 2
04/09/2022 4 RWD Molenbeek - Anderlecht Futures 2 - 2
11/09/2022 5 Anderlecht Futures - Club Brugge NXT 1 - 1
18/09/2022 6 Lierse K. - Anderlecht Futures 2 - 3
02/10/2022 7 Standard Luik 16 FC - Anderlecht Futures 1 - 3
09/10/2022 8 Anderlecht Futures - Excelsior Virton 3 - 1
16/10/2022 9 Jong RC. Genk - Anderlecht Futures 3 - 2
23/10/2022 10 Anderlecht Futures - FC Dender EH 0 - 2
30/10/2022 11 Beerschot VA - A - Anderlecht Futures 1 - 2
06/11/2022 12 Anderlecht Futures - Standard Luik 16 FC 3 - 0
13/11/2022 13 Club Brugge NXT - Anderlecht Futures 2 - 2
20/11/2022 14 FC Dender EH - Anderlecht Futures 2 - 1
27/11/2022 15 Anderlecht Futures - Beerschot VA - A 1 - 2
04/12/2022 16 Anderlecht Futures - Jong RC. Genk 2 - 0
11/12/2022 17 SK Beveren - Anderlecht Futures 4 - 1
18/12/2022 18 Anderlecht Futures - RWD Molenbeek 1 - 2
22/01/2023 19 Anderlecht Futures - Lierse K. 3 - 3
29/01/2023 20 Excelsior Virton - Anderlecht Futures 1 - 3
05/02/2023 21 Anderlecht Futures - Lommel SK 2 - 2
12/02/2023 22 KMSK Deinze - Anderlecht Futures 2 - 3

Beerschot VA - A

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Beerschot VA - A - SK Beveren 1 - 0
21/08/2022 2 Standard Luik 16 FC - Beerschot VA - A 2 - 2
28/08/2022 3 Beerschot VA - A - Lierse K. 2 - 3
04/09/2022 4 Club Brugge NXT - Beerschot VA - A 1 - 2
11/09/2022 5 Beerschot VA - A - Lommel SK 0 - 2
18/09/2022 6 Excelsior Virton - Beerschot VA - A 1 - 2
02/10/2022 7 Beerschot VA - A - KMSK Deinze 2 - 0
09/10/2022 8 RWD Molenbeek - Beerschot VA - A 2 - 0
16/10/2022 9 Beerschot VA - A - FC Dender EH 1 - 1
23/10/2022 10 Jong RC. Genk - Beerschot VA - A 1 - 2
30/10/2022 11 Beerschot VA - A - Anderlecht Futures 1 - 2
06/11/2022 12 Lommel SK - Beerschot VA - A 1 - 3
13/11/2022 13 Beerschot VA - A - Excelsior Virton 3 - 0
20/11/2022 14 Beerschot VA - A - Club Brugge NXT 1 - 0
27/11/2022 15 Anderlecht Futures - Beerschot VA - A 1 - 2
04/12/2022 16 FC Dender EH - Beerschot VA - A 2 - 3
11/12/2022 17 Beerschot VA - A - Standard Luik 16 FC 1 - 0
18/12/2022 18 KMSK Deinze - Beerschot VA - A 15/01   Speeldag 
15/01/2023 18 KMSK Deinze - Beerschot VA - A 3 - 2
22/01/2023 19 SK Beveren - Beerschot VA - A 2 - 0
29/01/2023 20 Beerschot VA - A - Jong RC. Genk 3 - 2
05/02/2023 21 Lierse K. - Beerschot VA - A 1 - 0
12/02/2023 22 Beerschot VA - A - RWD Molenbeek 0 - 1

Club Brugge NXT

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Club Brugge NXT - Standard Luik 16 FC 2 - 2
21/08/2022 2 Lierse K. - Club Brugge NXT 3 - 1
28/08/2022 3 Club Brugge NXT - RWD Molenbeek 2 - 1
04/09/2022 4 Club Brugge NXT - Beerschot VA - A 1 - 2
11/09/2022 5 Anderlecht Futures - Club Brugge NXT 1 - 1
18/09/2022 6 Club Brugge NXT - SK Beveren 2 - 2
02/10/2022 7 Excelsior Virton - Club Brugge NXT 3 - 3
09/10/2022 8 Club Brugge NXT - Jong RC. Genk 3 - 1
16/10/2022 9 Lommel SK - Club Brugge NXT 3 - 4
23/10/2022 10 Club Brugge NXT - KMSK Deinze 2 - 0
30/10/2022 11 FC Dender EH - Club Brugge NXT 3 - 2
06/11/2022 12 SK Beveren - Club Brugge NXT 1 - 0
13/11/2022 13 Club Brugge NXT - Anderlecht Futures 2 - 2
20/11/2022 14 Beerschot VA - A - Club Brugge NXT 1 - 0
27/11/2022 15 Club Brugge NXT - FC Dender EH 4 - 1
04/12/2022 16 RWD Molenbeek - Club Brugge NXT 0 - 2
11/12/2022 17 Jong RC. Genk - Club Brugge NXT 1 - 2
18/12/2022 18 Club Brugge NXT - Lierse K. 01/02   Speeldag 
22/01/2023 19 Club Brugge NXT - Lommel SK 2 - 1
29/01/2023 20 KMSK Deinze - Club Brugge NXT 2 - 1
01/02/2023 18 Club Brugge NXT - Lierse K. 1 - 0
05/02/2023 21 Club Brugge NXT - Excelsior Virton 1 - 0
12/02/2023 22 Standard Luik 16 FC - Club Brugge NXT 0 - 0

Excelsior Virton

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Excelsior Virton - RWD Molenbeek 1 - 1
21/08/2022 2 SK Beveren - Excelsior Virton 2 - 2
28/08/2022 3 KMSK Deinze - Excelsior Virton 1 - 1
04/09/2022 4 Excelsior Virton - FC Dender EH 1 - 1
11/09/2022 5 Jong RC. Genk - Excelsior Virton 0 - 1
18/09/2022 6 Excelsior Virton - Beerschot VA - A 1 - 2
02/10/2022 7 Excelsior Virton - Club Brugge NXT 3 - 3
09/10/2022 8 Anderlecht Futures - Excelsior Virton 3 - 1
16/10/2022 9 Excelsior Virton - Lierse K. 0 - 0
23/10/2022 10 Standard Luik 16 FC - Excelsior Virton 2 - 1
30/10/2022 11 Lommel SK - Excelsior Virton 3 - 1
06/11/2022 12 Excelsior Virton - KMSK Deinze 0 - 1
13/11/2022 13 Beerschot VA - A - Excelsior Virton 3 - 0
20/11/2022 14 Excelsior Virton - Standard Luik 16 FC 0 - 2
27/11/2022 15 Lierse K. - Excelsior Virton 2 - 2
04/12/2022 16 Excelsior Virton - Lommel SK 0 - 1
11/12/2022 17 RWD Molenbeek - Excelsior Virton 3 - 1
18/12/2022 18 Excelsior Virton - SK Beveren 0 - 0
22/01/2023 19 FC Dender EH - Excelsior Virton 3 - 4
29/01/2023 20 Excelsior Virton - Anderlecht Futures 1 - 3
05/02/2023 21 Club Brugge NXT - Excelsior Virton 1 - 0
12/02/2023 22 Excelsior Virton - Jong RC. Genk 0 - 1

FC Dender EH

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 FC Dender EH - Lommel SK 1 - 4
21/08/2022 2 RWD Molenbeek - FC Dender EH 1 - 0
28/08/2022 3 FC Dender EH - Standard Luik 16 FC 0 - 1
04/09/2022 4 Excelsior Virton - FC Dender EH 1 - 1
11/09/2022 5 FC Dender EH - Lierse K. 2 - 3
18/09/2022 6 KMSK Deinze - FC Dender EH 0 - 2
02/10/2022 7 Jong RC. Genk - FC Dender EH 0 - 2
09/10/2022 8 FC Dender EH - SK Beveren 0 - 3
16/10/2022 9 Beerschot VA - A - FC Dender EH 1 - 1
23/10/2022 10 Anderlecht Futures - FC Dender EH 0 - 2
30/10/2022 11 FC Dender EH - Club Brugge NXT 3 - 2
06/11/2022 12 FC Dender EH - RWD Molenbeek 0 - 1
13/11/2022 13 Standard Luik 16 FC - FC Dender EH 1 - 1
20/11/2022 14 FC Dender EH - Anderlecht Futures 2 - 1
27/11/2022 15 Club Brugge NXT - FC Dender EH 4 - 1
04/12/2022 16 FC Dender EH - Beerschot VA - A 2 - 3
11/12/2022 17 Lierse K. - FC Dender EH 2 - 1
18/12/2022 18 FC Dender EH - Jong RC. Genk 24/01   Speeldag 
22/01/2023 19 FC Dender EH - Excelsior Virton 3 - 4
24/01/2023 18 FC Dender EH - Jong RC. Genk 0 - 1
29/01/2023 20 Lommel SK - FC Dender EH 1 - 1
05/02/2023 21 FC Dender EH - KMSK Deinze 0 - 1
12/02/2023 22 SK Beveren - FC Dender EH 5 - 2

Jong RC. Genk

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Jong RC. Genk - Lierse K. 4 - 1
21/08/2022 2 KMSK Deinze - Jong RC. Genk 3 - 2
28/08/2022 3 Jong RC. Genk - Lommel SK 0 - 3
04/09/2022 4 Standard Luik 16 FC - Jong RC. Genk 2 - 2
11/09/2022 5 Jong RC. Genk - Excelsior Virton 0 - 1
18/09/2022 6 RWD Molenbeek - Jong RC. Genk 1 - 1
02/10/2022 7 Jong RC. Genk - FC Dender EH 0 - 2
09/10/2022 8 Club Brugge NXT - Jong RC. Genk 3 - 1
16/10/2022 9 Jong RC. Genk - Anderlecht Futures 3 - 2
23/10/2022 10 Jong RC. Genk - Beerschot VA - A 1 - 2
30/10/2022 11 SK Beveren - Jong RC. Genk 3 - 0
06/11/2022 12 Lierse K. - Jong RC. Genk 4 - 2
13/11/2022 13 Jong RC. Genk - KMSK Deinze 0 - 0
20/11/2022 14 Lommel SK - Jong RC. Genk 2 - 1
27/11/2022 15 Jong RC. Genk - RWD Molenbeek 2 - 0
04/12/2022 16 Anderlecht Futures - Jong RC. Genk 2 - 0
11/12/2022 17 Jong RC. Genk - Club Brugge NXT 1 - 2
18/12/2022 18 FC Dender EH - Jong RC. Genk 24/01   Speeldag 
22/01/2023 19 Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 19/02   Speeldag 
24/01/2023 18 FC Dender EH - Jong RC. Genk 0 - 1
29/01/2023 20 Beerschot VA - A - Jong RC. Genk 3 - 2
05/02/2023 21 Jong RC. Genk - SK Beveren 2 - 2
12/02/2023 22 Excelsior Virton - Jong RC. Genk 0 - 1
19/02/2023 19 Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 2 - 2

KMSK Deinze

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Anderlecht Futures - KMSK Deinze 0 - 0
21/08/2022 2 KMSK Deinze - Jong RC. Genk 3 - 2
28/08/2022 3 KMSK Deinze - Excelsior Virton 1 - 1
04/09/2022 4 Lierse K. - KMSK Deinze 4 - 1
11/09/2022 5 KMSK Deinze - RWD Molenbeek 1 - 2
18/09/2022 6 KMSK Deinze - FC Dender EH 0 - 2
02/10/2022 7 Beerschot VA - A - KMSK Deinze 2 - 0
09/10/2022 8 KMSK Deinze - Lommel SK 3 - 0
16/10/2022 9 SK Beveren - KMSK Deinze 2 - 1
23/10/2022 10 Club Brugge NXT - KMSK Deinze 2 - 0
30/10/2022 11 KMSK Deinze - Standard Luik 16 FC 4 - 1
06/11/2022 12 Excelsior Virton - KMSK Deinze 0 - 1
13/11/2022 13 Jong RC. Genk - KMSK Deinze 0 - 0
20/11/2022 14 KMSK Deinze - Lierse K. 2 - 1
27/11/2022 15 Standard Luik 16 FC - KMSK Deinze 1 - 2
04/12/2022 16 KMSK Deinze - SK Beveren 1 - 4
11/12/2022 17 Lommel SK - KMSK Deinze 1 - 0
18/12/2022 18 KMSK Deinze - Beerschot VA - A 15/01   Speeldag 
15/01/2023 18 KMSK Deinze - Beerschot VA - A 3 - 2
22/01/2023 19 RWD Molenbeek - KMSK Deinze 2 - 1
29/01/2023 20 KMSK Deinze - Club Brugge NXT 2 - 1
05/02/2023 21 FC Dender EH - KMSK Deinze 0 - 1
12/02/2023 22 KMSK Deinze - Anderlecht Futures 2 - 3

Lierse K.

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Jong RC. Genk - Lierse K. 4 - 1
21/08/2022 2 Lierse K. - Club Brugge NXT 3 - 1
28/08/2022 3 Beerschot VA - A - Lierse K. 2 - 3
04/09/2022 4 Lierse K. - KMSK Deinze 4 - 1
11/09/2022 5 FC Dender EH - Lierse K. 2 - 3
18/09/2022 6 Lierse K. - Anderlecht Futures 2 - 3
02/10/2022 7 SK Beveren - Lierse K. 5 - 0
09/10/2022 8 Lierse K. - Standard Luik 16 FC 2 - 0
16/10/2022 9 Excelsior Virton - Lierse K. 0 - 0
23/10/2022 10 Lierse K. - Lommel SK 3 - 1
30/10/2022 11 RWD Molenbeek - Lierse K. 3 - 0
06/11/2022 12 Lierse K. - Jong RC. Genk 4 - 2
13/11/2022 13 Lierse K. - SK Beveren 1 - 5
20/11/2022 14 KMSK Deinze - Lierse K. 2 - 1
27/11/2022 15 Lierse K. - Excelsior Virton 2 - 2
04/12/2022 16 Standard Luik 16 FC - Lierse K. 2 - 4
11/12/2022 17 Lierse K. - FC Dender EH 2 - 1
18/12/2022 18 Club Brugge NXT - Lierse K. 01/02   Speeldag 
22/01/2023 19 Anderlecht Futures - Lierse K. 3 - 3
29/01/2023 20 Lierse K. - RWD Molenbeek 1 - 2
01/02/2023 18 Club Brugge NXT - Lierse K. 1 - 0
05/02/2023 21 Lierse K. - Beerschot VA - A 1 - 0
12/02/2023 22 Lommel SK - Lierse K. 0 - 2

Lommel SK

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 FC Dender EH - Lommel SK 1 - 4
21/08/2022 2 Lommel SK - Anderlecht Futures 0 - 2
28/08/2022 3 Jong RC. Genk - Lommel SK 0 - 3
04/09/2022 4 Lommel SK - SK Beveren 0 - 2
11/09/2022 5 Beerschot VA - A - Lommel SK 0 - 2
18/09/2022 6 Lommel SK - Standard Luik 16 FC 0 - 1
02/10/2022 7 Lommel SK - RWD Molenbeek 2 - 1
09/10/2022 8 KMSK Deinze - Lommel SK 3 - 0
16/10/2022 9 Lommel SK - Club Brugge NXT 3 - 4
23/10/2022 10 Lierse K. - Lommel SK 3 - 1
30/10/2022 11 Lommel SK - Excelsior Virton 3 - 1
06/11/2022 12 Lommel SK - Beerschot VA - A 1 - 3
13/11/2022 13 RWD Molenbeek - Lommel SK 5 - 0
20/11/2022 14 Lommel SK - Jong RC. Genk 2 - 1
27/11/2022 15 SK Beveren - Lommel SK 2 - 3
04/12/2022 16 Excelsior Virton - Lommel SK 0 - 1
11/12/2022 17 Lommel SK - KMSK Deinze 1 - 0
18/12/2022 18 Standard Luik 16 FC - Lommel SK 0 - 3
22/01/2023 19 Club Brugge NXT - Lommel SK 2 - 1
29/01/2023 20 Lommel SK - FC Dender EH 1 - 1
05/02/2023 21 Anderlecht Futures - Lommel SK 2 - 2
12/02/2023 22 Lommel SK - Lierse K. 0 - 2

RWD Molenbeek

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Excelsior Virton - RWD Molenbeek 1 - 1
21/08/2022 2 RWD Molenbeek - FC Dender EH 1 - 0
28/08/2022 3 Club Brugge NXT - RWD Molenbeek 2 - 1
04/09/2022 4 RWD Molenbeek - Anderlecht Futures 2 - 2
11/09/2022 5 KMSK Deinze - RWD Molenbeek 1 - 2
18/09/2022 6 RWD Molenbeek - Jong RC. Genk 1 - 1
02/10/2022 7 Lommel SK - RWD Molenbeek 2 - 1
09/10/2022 8 RWD Molenbeek - Beerschot VA - A 2 - 0
16/10/2022 9 Standard Luik 16 FC - RWD Molenbeek 1 - 4
23/10/2022 10 RWD Molenbeek - SK Beveren 3 - 1
30/10/2022 11 RWD Molenbeek - Lierse K. 3 - 0
06/11/2022 12 FC Dender EH - RWD Molenbeek 0 - 1
13/11/2022 13 RWD Molenbeek - Lommel SK 5 - 0
20/11/2022 14 SK Beveren - RWD Molenbeek 1 - 1
27/11/2022 15 Jong RC. Genk - RWD Molenbeek 2 - 0
04/12/2022 16 RWD Molenbeek - Club Brugge NXT 0 - 2
11/12/2022 17 RWD Molenbeek - Excelsior Virton 3 - 1
18/12/2022 18 Anderlecht Futures - RWD Molenbeek 1 - 2
22/01/2023 19 RWD Molenbeek - KMSK Deinze 2 - 1
29/01/2023 20 Lierse K. - RWD Molenbeek 1 - 2
05/02/2023 21 RWD Molenbeek - Standard Luik 16 FC 3 - 1
12/02/2023 22 Beerschot VA - A - RWD Molenbeek 0 - 1

SK Beveren

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Beerschot VA - A - SK Beveren 1 - 0
21/08/2022 2 SK Beveren - Excelsior Virton 2 - 2
28/08/2022 3 Anderlecht Futures - SK Beveren 2 - 2
04/09/2022 4 Lommel SK - SK Beveren 0 - 2
11/09/2022 5 SK Beveren - Standard Luik 16 FC 2 - 1
18/09/2022 6 Club Brugge NXT - SK Beveren 2 - 2
02/10/2022 7 SK Beveren - Lierse K. 5 - 0
09/10/2022 8 FC Dender EH - SK Beveren 0 - 3
16/10/2022 9 SK Beveren - KMSK Deinze 2 - 1
23/10/2022 10 RWD Molenbeek - SK Beveren 3 - 1
30/10/2022 11 SK Beveren - Jong RC. Genk 3 - 0
06/11/2022 12 SK Beveren - Club Brugge NXT 1 - 0
13/11/2022 13 Lierse K. - SK Beveren 1 - 5
20/11/2022 14 SK Beveren - RWD Molenbeek 1 - 1
27/11/2022 15 SK Beveren - Lommel SK 2 - 3
04/12/2022 16 KMSK Deinze - SK Beveren 1 - 4
11/12/2022 17 SK Beveren - Anderlecht Futures 4 - 1
18/12/2022 18 Excelsior Virton - SK Beveren 0 - 0
22/01/2023 19 SK Beveren - Beerschot VA - A 2 - 0
29/01/2023 20 Standard Luik 16 FC - SK Beveren 2 - 2
05/02/2023 21 Jong RC. Genk - SK Beveren 2 - 2
12/02/2023 22 SK Beveren - FC Dender EH 5 - 2

Standard Luik 16 FC

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
14/08/2022 1 Club Brugge NXT - Standard Luik 16 FC 2 - 2
21/08/2022 2 Standard Luik 16 FC - Beerschot VA - A 2 - 2
28/08/2022 3 FC Dender EH - Standard Luik 16 FC 0 - 1
04/09/2022 4 Standard Luik 16 FC - Jong RC. Genk 2 - 2
11/09/2022 5 SK Beveren - Standard Luik 16 FC 2 - 1
18/09/2022 6 Lommel SK - Standard Luik 16 FC 0 - 1
02/10/2022 7 Standard Luik 16 FC - Anderlecht Futures 1 - 3
09/10/2022 8 Lierse K. - Standard Luik 16 FC 2 - 0
16/10/2022 9 Standard Luik 16 FC - RWD Molenbeek 1 - 4
23/10/2022 10 Standard Luik 16 FC - Excelsior Virton 2 - 1
30/10/2022 11 KMSK Deinze - Standard Luik 16 FC 4 - 1
06/11/2022 12 Anderlecht Futures - Standard Luik 16 FC 3 - 0
13/11/2022 13 Standard Luik 16 FC - FC Dender EH 1 - 1
20/11/2022 14 Excelsior Virton - Standard Luik 16 FC 0 - 2
27/11/2022 15 Standard Luik 16 FC - KMSK Deinze 1 - 2
04/12/2022 16 Standard Luik 16 FC - Lierse K. 2 - 4
11/12/2022 17 Beerschot VA - A - Standard Luik 16 FC 1 - 0
18/12/2022 18 Standard Luik 16 FC - Lommel SK 0 - 3
22/01/2023 19 Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 19/02   Speeldag 
29/01/2023 20 Standard Luik 16 FC - SK Beveren 2 - 2
05/02/2023 21 RWD Molenbeek - Standard Luik 16 FC 3 - 1
12/02/2023 22 Standard Luik 16 FC - Club Brugge NXT 0 - 0
19/02/2023 19 Jong RC. Genk - Standard Luik 16 FC 2 - 2

LINKS NAAR ANDERE REEKSEN

Nationaal - Heren
1e Klasse A - Profv. 1e Klasse B - Profv.    
1e Nationale 2e Afdeling VV - A 2e Afdeling VV - B Division 2 ACFF
3e Afdeling VV - A 3e Afdeling VV - B Division 3 ACFF - A Division 3 ACFF - B

Nationaal - Vrouwen
Lotto Super League 1e Nationale 2e Nationale A 2e Nationale B

Provincie Antwerpen - Heren
1e Provinciale 2e Provinciale A 2e Provinciale B 3e Provinciale A
3e Provinciale B 3e Provinciale C 4e Provinciale A 4e Provinciale B
4e Provinciale C 4e Provinciale D 4e Provinciale E 4e Provinciale F

Provincie Antwerpen - Vrouwen
1e Provinciale 2e Provinciale 3e Provinciale A 3e Provinciale B
4e Provinciale A 4e Provinciale B    

JUPILER PRO LEAGUE - CHALLENGER PRO LEAGUE - 2022-2023 - KAMPIOENSCHAP EN PLAY-OFFS

- De Algemene Vergadering van de leden van de Pro League besliste op 31 juni 2020 dat er, ook in het seizoen 2022-2023, 18 ploegen uitkomen in 1A.
- Op 14 juni 2021 werd er eveneens beslist om ook de competitievorm in het seizoen 2022-2023 te behouden, inclusief de play-offs voor plaatsen één tot vier én vijf tot acht, met halvering van de punten.
- Er zou dus ook in het seizoen 2022-2023 slechts één rechtstreekse daler naar 1B zijn, maar op vrijdag 17 juni 2022 werd het nieuwe competitiesysteem van de Jupiler Pro League (1A) goedgekeurd voor 2023-2024. Dan zullen er in plaats van 18 opnieuw 16 ploegen uitkomen in 1A.

- Dat betekent dat aan het einde van dit seizoen 2022-2023 er 3 rechtstreekse dalers zullen zijn.

** Samengevat:
* De Jupiler Pro League:
1. Achttien ploegen spelen een reguliere competitie met 34 speeldagen.
2. De nummers 1 tot en met 4 in de eindstand spelen een "Champions Play-Off" met zes speeldagen. Daar wordt beslist over de titel en het resterende Champions League-ticket.
3. De nummers 5 tot en met 8 in de eindstand van de reguliere competitie spelen de "Europa League Play-Off" met zes speeldagen.
4. De laatste drie uit de eindklassering, de nummers 16, 17 en 18, zakken rechtstreeks naar 1B.
5. Voor de nummers 9 tot en met 15 eindigt het seizoen na de reguliere competitie.

>>> Hieronder ziet u de wijzigingen voor het seizoen 2023-2024, zoals ze op 17 juni 2022 werden goedgekeurd.
- Na de gewone competitie van 2023-2024, die 30 speeldagen zal tellen, volgen er opnieuw Play-offs.
- De Champions Play-off wordt gespeeld volgens het al gekende systeem: de nummers 1 tot 6 spelen nog een competitie van tien wedstrijden voor de titel en vier Europese tickets. Ze beginnen met de helft van de punten uit de reguliere competitie.
- De Europe Play-off zal opnieuw worden opgevist zoals we dat al kenden: de nummers 7 tot 12 spelen eveneens een competitie van tien wedstrijden voor het vijfde Europese ticket. Ze beginnen met de helft van de punten uit de reguliere competitie.
- Nieuw zijn de Play-downs, een nacompetitie met de nummers 13 tot 16. Zij beginnen met hun behaald puntentotaal, zonder halvering. Deze vier ploegen spelen een onderlinge competitie van zes wedstrijden. De derde en de vierde uit dat eindklassement zakken naar 1B.
De tweede uit dat eindklassement speelt barragewedstrijden met een ploeg uit 1B, voor een plaats in 1A. Die ploeg uit 1B is de winnaar van de eindronde die door de nummers 3 tot 6 uit 1B gespeeld wordt.

* De Challenger Pro League - 1B:
1. Twaalf ploegen spelen in het seizoen 2022-2023 een reguliere competitie met 22 speeldagen.
2. Er is slechts één stijger uit 1B naar 1A, in principe de kampioen.
3. Na de reguliere competitie van 22 speeldagen worden de twaalf teams onderverdeeld in twee poules van telkens zes clubs: de Promotion play-offs en de Relegation play-offs. De punten na de reguliere competitie blijven behouden.
4. Wie na tien speeldagen bovenaan staat in de Promotion play-offs, kroont zich tot kampioen van 1B en promoveert rechtstreeks naar de Jupiler Pro League behalve wanneer het om een U23-ploeg gaat. In dat geval promoveert volgende in het eindklassement van de Promotion play-offs.
5. De laatste uit de Relegation play-offs zakt naar de hoogste amateurafdeling. Dat kan ook een U23-ploag zijn.
6. Degradaties kunnen eventueel ook afhangen van o.a. de licenties en eventuele vereffeningen.

!! Vanaf het seizoen 2023-2024 wordt er in 1B met 16 ploegen gespeeld.
- De nummers 1 en 2 in de eindstand stijgen rechtstreeks naar 1A.
- De nummers 3 tot en met 6 spelen play-offs met een knock-outsysteem.
- De winnaar daarvan plaatst zich voor een barragewedstrijd tegen de tweede uit de play-down van 1A.

* De Jupiler Pro League en de Challenger Pro League - Play-Offs:
°° De winnaar van de "Europa League Play-Off" speelt één finalewedstrijd tegen de nummer 4 van de "Champions Play-off" om het laatste Europese ticket (tweede voorronde van de Europa League), tenzij de bekerwinnaar ook in de "Champions Play-off" zit. In dat geval krijgt de winnaar van de "Europa League Play-Off" automatisch het laatste Europese ticket en wordt er dus geen finale gespeeld.
°° Beide play-offs ("Champions Play-Off" - punt 2 en "Europa League Play-Off" - punt 3) werken met halvering van de punten na de reguliere competitie. De eerder voorgestelde Play-off 2 verdwijnt in 2021.

>>> Zie verder hieronder voor de verdeling van de Europese tickets na het seizoen 2022-2023. Klik hier.

* De Pro League heeft verder nog een aantal bindende modaliteiten opgesteld die door de leden werden goedgekeurd.
- Wedstrijden in 1A en 1B die door de lokale overheid worden verboden, resulteren in een forfaitscore van 0 - 3 ten nadele van de thuisclub. Die behoudt wel de mogelijkheid om toch op neutraal terrein te spelen, op de voorziene datum.
- Alle clubs engageren zich om de reguliere competitie en de play-offs volledig af te werken.
- Indien door overmacht zou blijken dat de reguliere competitie niet volledig kan afgewerkt worden, gaan alle clubs akkoord met het principe om het sportieve klassement op het moment van afsluiting te aanvaarden mét de sportieve conclusies op basis van dit klassement (titel, Europese tickets en degradatie), zonder compensatie.
- Na het seizoen 2022-2023, zouden er drie (rechtstreekse) dalers zijn in 1A, waarin er dus vanaf 2022-2023 opnieuw 16 clubs in competitie zouden uitkomen, inclusief de "gewone" play-offs met de eerste zes. Die regeling werd echter nog niet bevestigd.one" play-offs met de eerste zes.

VOORTIJDIGE STOPZETTING VAN DE COMPETITIE 2022-2023 - REGLEMENT

Vanwege de coronacrisis en het mogelijk effect daarvan op de voetbalcompetitie in de Pro League (1A en 1B) werd er door de RBFA een nieuw artikel in het reglement uitgevaardigd.

Artikel P7.134 (NIEUW ARTIKEL).
** Indien tot definitieve stopzetting van de competitie omwille van overmacht wordt beslist, wordt het klassement na de laatste effectief gespeelde wedstrijddag aanvaard en beschouwd als zijnde het eindklassement voor wat betreft de sportieve gevolgen (kampioen, Europese tickets en degradatie), indien aan onderstaande voorwaarden wordt voldaan.
1. Indien alle clubs uit de competitie ten minste 1x tegen elkaar hebben gespeeld in hetzelfde seizoen of 50% van de wedstrijden van het reguliere kampioenschap zijn afgewerkt, dan wordt het klassement op het moment van de stopzetting beschouwd als zijnde definitief (inclusief sportieve gevolgtrekking). De regel van drie wordt toegepast indien niet alle clubs evenveel wedstrijden hebben afgewerkt.
2. Indien deze voorwaarde van punt 1 niet is vervuld, dan wordt het seizoen geannuleerd.
3. Er zal in dat geval bijgevolg geen kampioen zijn, geen sportieve dalers en geen stijgers.
4. De Europese tickets (met uitzondering van het ticket dat aan de winnaar van de Beker van België toekomt) worden in dat geval toegekend op basis van de prestaties van de clubs in de nationale profcompetities en/of de Beker van België (dat zijn dus de competities die bepalend zijn voor de kwalificatie voor de Europese competities) in de vorige 5 seizoenen.
5. Indien door overmacht de barragewedstrijd tussen de voorlaatste club uit de competitie 1A en de nummer 2 uit de competitie 1B niet kan worden afgewerkt, wordt de club uit de competitie 1A als winnaar beschouwd van deze barragewedstrijd.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).