EK 2024
Update: 03/12/2023 om 10:39u
Nationaal Rode Duivels EK 2024
Laatste update: 03/12/2023 om 10:39u
Relaxen in de Ardennen
Erpigny 19 B/C, Erezťe
www.chambres-d-erpigny.be
Meer info...
Verschueren BV - Schrijnwerkerij
Ramen & Deuren - Meer-Hoogstraten
Meer info...
HET EK 2024 - VAN VRIJDAG 14 JUNI TOT EN MET ZONDAG 14 JULI 2024

Logo EK 2024 >>> DIT IS EEN VOORLOPIGE EN DUS NOG ONVOLLEDIGE PAGINA.

Het EK 2024 in Duitsland begint op 14 juni. De finale wordt gespeeld op 14 juli 2024.
Er worden in totaal 51 wedstrijden gespeeld, verspreid over tien speelsteden:
Berlijn, MŁnchen, DŁsseldorf, Stuttgart, Keulen, Hamburg, Leipzig, Dortmund, Gelsenkirchen en Frankfurt.

De loting vond plaats op zaterdag 2 december 2023 in de Elbphilharmonie in Hamburg.
Voor alle gegevens van de kwalificatie-voorronde, klik hier.

Het Europees Kampioenschap voor landenteams werd voor de eerste keer georganiseerd in 1960, in Frankrijk.
Winnaar werd toen de Sovjet-Unie, voor JoegoslaviŽ en Tsjechoslovakije.

Deze tien landen wonnen het EK voetbal in het verleden:
West-Duitsland 3x: in 1972, 1980 en 1996. Spanje 3x: in 1964, 2008 en 2012. Frankrijk 2x: in 1984 en 2000.
ItaliŽ 2x: in 1968 en 2022, de Sovjet-Unie in 1960, Nederland in 1988, Tsjechoslovakije in 1976,
Denemarken in 1992, Griekenland in 2004 en Portugal in 2016.

* Behalve de links bij de groepsindeling ziet u verder op deze pagina ook nog een schema waarin u snel naar de groepen kan klikken.
* En helemaal onderaan staat ook nog een kaart van Duitsland met alle locaties, inclusief de steden waar de Rode Duivels hun wedstrijden van de voorronde spelen. Klik hier.

DE GROEPSINDELING

Dit zijn de landen in de zes groepen. Klik op de links voor de aparte groepspagina's.

* Groep A : Duitsland, Hongarije, Schotland en Zwitserland.
* Groep B : Spanje, AlbaniŽ, KroatiŽ en ItaliŽ.
* Groep C : Engeland, Denemarken, SloveniŽ en ServiŽ.
* Groep D : Frankrijk, Oostenrijk, Nederland en de winnaar van de EQPO A, bestaande uit Polen, Estland, Wales en Finland.
* Groep E : BelgiŽ, Slovakije, RoemeniŽ en de winnaar van de EQPO B, bestaande uit BosniŽ-Herzegovina, IsraŽl, OekraÔne en IJsland.
* Groep F : Portugal, Turkije, TsjechiŽ en de winnaar van de EQPO C, bestaande uit GeorgiŽ, Luxemburg, Griekenland en Kazakhstan.

Bekijk de wedstrijden van de "European Qualifiers Play-Offs" op onze pagina "Nationaal-Rode Duivels-Voorronde EK 2024".
Of klik rechtstreeks hier.


* Elke groep van het EK 2024 krijgt zijn eigen pagina op "Voetbalexpress". Daar staat ook telkens het wedstrijdschema op, net als de uitslagen, het klassement en de kalender per ploeg. Alle wedstrijdschema's, uitslagen en klassementen van de voorrondes ziet u ook via onze mobiele website www.voetbalexpress.be

WEDSTRIJDSCHEMA EK 2024 - ALLE GROEPEN - CHRONOLOGISCH
Groep Dag Uur Wedstrijd Uitslag Schema
A Vrij. 14 juni 21:00u Duitsland - Schotland - groep A
        
A Zat. 15 juni 15:00u Hongarije - Zwitserland - groep A
B Zat. 15 juni 18:00u Spanje - KroatiŽ - groep B
B Zat. 15 juni 21:00u ItaliŽ - AlbaniŽ - groep B
        
D Zon. 16 juni 15:00u Winnaar PO A - Nederland - groep D
C Zon. 16 juni 18:00u SloveniŽ - Denemarken - groep C
C Zon. 16 juni 21:00u ServiŽ - Engeland - groep C
        
E Maa. 17 juni 15:00u RoemeniŽ - Winnaar PO B - groep E
E Maa. 17 juni 18:00u BelgiŽ - Slovakije - groep E
D Maa. 17 juni 21:00u Oostenrijk - Frankrijk - groep D
        
F Din. 18 juni 18:00u Turkije - Winnaar PO C - groep F
F Din. 18 juni 21:00u Portugal - TsjechiŽ - groep F
        
B Woe. 19 juni 15:00u KroatiŽ - AlbaniŽ - groep B
A Woe. 19 juni 18:00u Duitsland - Hongarije - groep A
A Woe. 19 juni 21:00u Schotland - Zwitserland - groep A
        
C Don. 20 juni 15:00u SloveniŽ - ServiŽ - groep C
C Don. 20 juni 18:00u Denemarken - Engeland - groep C
B Don. 20 juni 21:00u Spanje - ItaliŽ - groep B
        
E Vrij. 21 juni 15:00u Slovakije - Winnaar PO B - groep E
D Vrij. 21 juni 18:00u Winnaar PO A - Oostenrijk - groep D
D Vrij. 21 juni 21:00u Nederland - Frankrijk - groep D
        
F Zat. 22 juni 15:00u Winnaar PO C - TsjechiŽ - groep F
F Zat. 22 juni 18:00u Turkije - Portugal - groep F
E Zat. 22 juni 21:00u BelgiŽ - RoemeniŽ - groep E
        
A Zon. 23 juni 21:00u Zwitserland - Duitsland - groep A
A Zon. 23 juni 21:00u Schotland - Hongarije - groep A
        
B Maa. 24 juni 21:00u KroatiŽ - ItaliŽ - groep B
B Maa. 24 juni 21:00u AlbaniŽ - Spanje - groep B
        
D Din. 25 juni 18:00u Nederland - Oostenrijk - groep D
D Din. 25 juni 18:00u Frankrijk - Winnaar PO A - groep D
C Din. 25 juni 21:00u Engeland - SloveniŽ - groep C
C Din. 25 juni 21:00u Denemarken - ServiŽ - groep C
        
E Woe. 26 juni 18:00u Slovakije - RoemeniŽ - groep E
E Woe. 26 juni 18:00u Winnaar PO B - BelgiŽ - groep E
F Woe. 26 juni 21:00u TsjechiŽ - Turkije - groep F
F Woe. 26 juni 21:00u Winnaar PO C - Portugal - groep F

* Klik op de groep A tot en met F, in de rechtse kolom, voor het wedstrijdschema en de klassementen, op de aparte groepspagina's.

CRITERIA GROEPSKLASSEMENT

** De eerste twee landen uit elke groep en de vier beste nummers drie gaan door naar de 8e finales.

Wanneer landenteams na het beŽindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee ploegen kan ordenen.
Bij een gelijk puntenaantal gelden volgende criteria:
: 1. Het onderling resultaat tussen de ploegen met een gelijk puntentotaal.
2. Het doelsaldo van de onderlinge duels.
3. Het hoogste aantal doelpunten in de onderlinge duels.

4. Bij gelijkheid na het toepassen van criteria 1 tot en met 3, dan gelden deze criteria opnieuw, maar dan op de resultaten van de gehele poule, dus:
Het resultaat tegen de andere landen uit de poule (dus opnieuw volgens de criteria 1 tot en met 3).
5. Het totale doelsaldo in de poule.
6. Het hoogste aantal doelpunten in de poule.
7. Het hoogste aantal zeges in de poule.
8. Het Fair-Playklassement van het toernooi (1 strafpunt voor een enkele gele kaart, 3 strafpunten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 strafpunten voor een directe rode kaart, 4 strafpunten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart).
9. Mochten alle bovenstaande punten gelijk zijn, dan wordt naar de positie in de EK-kwalificatie gekeken. De hoogst geklasseerde gaat door.

EK 2024 - ACHTSTE FINALES - CHRONOLOGISCH
* = Naar de kwartfinales
Ws.Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
38 Zat. 29 juni 18:00u 2e Groep A - 2e Groep B - -
37 Zat. 29 juni 21:00u Winnaar Groep A - 2e Groep C - -
        
40 Zon. 30 juni 18:00u Winnaar Groep C - 3e Groep D/E/F - -
39 Zon. 30 juni 21:00u Winnaar Groep B - 3e Groep A/D/E/F - -
        
42 Maa. 1 juli 18:00u 2e Groep D - 2e Groep E - -
41 Maa. 1 juli 21:00u Winnaar Groep F - 3e Groep A/B/C - -
        
43 Din. 2 juli 18:00u Winnaar Groep E - 3e Groep A/B/C/D - -
44 Din. 2 juli 21:00u Winnaar Groep D - 2e Groep F - -

EK 2024 - KWARTFINALES - CHRONOLOGISCH
* = Naar de halve finales
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
45 Vrij. 5 juli 18:00u Winnaar wds. 39 - Winnaar wds. 37 - -
46 Vrij. 5 juli 21:00u Winnaar wds. 41 - Winnaar wds. 42 - -
48 Zat. 6 juli 18:00u Winnaar wds. 40 - Winnaar wds. 38 - -
47 Zat. 6 juli 21:00u Winnaar wds. 43 - Winnaar wds. 44 - -

EK 2024 - HALVE FINALES
* = Naar de finale
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
49 Din. 9 juli 21:00u Winnaar wds. 45 - Winnaar wds. 46 - -
50 Woe. 10 juli 21:00u Winnaar wds. 47 - Winnaar wds. 48 - -

EUROPEES LANDENKAMPIOENSCHAP 2024 - DE FINALE
Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
Zondag 14 juli 21:00u Winnaar wds. 49 - Winnaar wds. 50 - -

EK 2024 - DE GROEPEN - LINKS NAAR DE GROEPSPAGINA'S
Hieronder ziet u een schema om snel naar de verschillende groepspagina's te klikken. Groep X met BelgiŽ staat in bold.
Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E Groep F

EK 2024 - DE LOCATIES

De groene dots op de kaart hieronder zijn de locaties waar BelgiŽ de voorrondewedstrijden speelt.
1. Wedstrijd 1 op maandag 17 juni om 18 uur : BelgiŽ - Slovakije in Frankfurt.
2. Wedstrijd 2 op zaterdag 22 juni om 21 uur : BelgiŽ - RoemeniŽ in Keulen.
3. Wedstrijd 3 op woensdag 26 juni om 18 uur : Winnaar EQ Play-off B - BelgiŽ in Stuttgart.

HET EK 2024 IN DUITSLAND - DE TIEN SPEELSTEDEN EN DE STADIONS

Logo EK 2024 * De wedstrijden van het EK 2024 zullen gespeeld worden in 10 Duitse steden.

** In elk van deze steden wordt er ťťn stadion gebruikt (zie de kaart voor hun ligging):
1. Olympiastadion (Berlijn): 74.500 zitplaatsen.
2. Allianz Arena (MŁnchen): 70.000 zitplaatsen.
3. Merkur Spiel-Arena (DŁsseldorf): 51.000 zitplaatsen.
4. Mercedes-Benz Arena (Stuttgart): 55.000 zitplaatsen.
5. Rhein Energie Stadion (Keulen): 50.000 zitplaatsen.
6. Volksparkstadion (Hamburg): 52.000 zitplaatsen.
7. Red Bull Arena (Leipzig): 49.500 zitplaatsen.
8. Signal Iduna Park (Dortmund): 66.000 zitplaatsen.
9. Veltins-Arena (Gelsenkirchen): 55.000 zitplaatsen.
10. Deutsche Bank Park (Frankfurt am Main): 48.000 zitplaatsen.


EK 2024 - Stadions

BESTE DERDES NA DE VOORRONDE - SYSTEEM - LOTING - CRITERIA

- In elk van de zes groepen wordt er gekeken naar het land dat derde eindigt in de voorronde.
- De vier landen met het beste resultaat gaan door naar de 8e finales.
- Dat gebeurt volgens deze criteria: behaalde punten-doelpuntensaldo-aantal gescoorde goals
(daarna eventueel volgens gele en rode kaarten, en tot slot de positie in de UEFA-ranking).

* Dit is, na de drie gespeelde wedstrijden van de voorrondes, het resultaat en het klassement van de derde geklasseerde landen.

LAND 3e IN GROEP PUNTEN DOELSALDO GOALS VOOR
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Die vier "beste derdes" zijn .
De "bepalende combinatie" van hun groepen is dus xxxx.

Zij worden in de 8e finales gekoppeld aan de winnaars van de groepen B, C, E en F, volgens het vooraf (volgens lottrekking) bepaalde schema hieronder (copyright UEFA).

In de linkse kolom ziet u de 15 mogelijke combinaties van de vier groepen waaruit de vier beste derdes komen. In de andere kolommen staat telkens de derde uit de groepen waartegen de winnaars van de groepen B, C, E en F in de achtste finales uitkomen.

Groepen Winnaar B Winnaar C Winnaar E Winnaar F
A B C D3e Groep A3e Groep D3e Groep B3e Groep C
A B C E3e Groep A3e Groep E3e Groep B3e Groep C
A B C F3e Groep A3e Groep F3e Groep B3e Groep C
A B D E3e Groep D3e Groep E3e Groep A3e Groep B
A B D F3e Groep D3e Groep F3e Groep A3e Groep B
A B E F3e Groep E3e Groep F3e Groep B3e Groep A
A C D E3e Groep E3e Groep D3e Groep C3e Groep A
A C D F3e Groep F3e Groep D3e Groep C3e Groep A
A C E F3e Groep E3e Groep F3e Groep C3e Groep A
A D E F3e Groep E3e Groep F3e Groep D3e Groep A
B C D E3e Groep E3e Groep D3e Groep B3e Groep C
B C D F3e Groep F3e Groep D3e Groep C3e Groep B
B C E F3e Groep F3e Groep E3e Groep C3e Groep B
B D E F3e Groep F3e Groep E3e Groep D3e Groep B
C D E F3e Groep F3e Groep E3e Groep D3e Groep C

De combinatie van de vier groepen waarin de vier beste derdes speelden staat (na de voorronde) in bold, en de achtste finales zijn dan gekend. Zie het schema van de 8e Finales op deze pagina.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens op deze pagina's is exclusief in handen van de FIFA (c), de UEFA (c) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond RBFA (c).