Heren 1e Klasse B
Update: 24/02/2018 om 11:29u
Deze website is gemaakt voor moderne browsers. Uw browser wordt helaas niet meer ondersteund. Gelieve een nieuwere versie van Internet Explorer, of de gratis browser Google Chrome te installeren.
Onze excuses voor het ongemak.

Voor technische vragen kunt de webmaster via e-mail contacteren.

Ambachtstraat 7,
2322 Hoogstraten-Minderhout, België.
Tel: +32 (0)3 314.73.48 / +32 (0)477-52.01.63
Fax: +32 (0)3 340.26.50
info@spranco-matic.be
www.spranco-matic.be
BEZOEK OOK ONZE MOBIELE SITE
www.voetbalexpress.be
Alle uitslagen via GSM,
Tablet, Blackberry,
iPad & Smartphone
Deze pagina is niet beschikbaar in mobiel formaat. Klik hier om terug naar de mobiele site te gaan.
Laatste update: 24/02/2018 om 11:29u
Archief  /  Seizoen 2016-2017  /  Nationaal  /  Profvoetbal  /  Heren 1e Klasse B
DE VOETBALCOMPETITIE 2016 - 2017
1e KLASSE B - DE PROXIMUS LEAGUE

Op deze pagina ziet u alles over de competitie in de Nationale 1e Klasse B, de "Proximus League" inclusief de volledige wedstrijdkalender. Deze afdeling komt "in de plaats" van de vroegere 2e Nationale afdeling. Alle gegevens en reglementen vindt u onderaan deze pagina.

De acht ploegen zijn: OH Leuven, R. Antwerp FC, Tubeke FC, Cercle Brugge, Union Sint Gillis, Lierse SK, Lommel United en KSV Roeselare.

De winnaars van beide periodekampioenschappen, KSV Roeselare en R Antwerp FC, spelen een heen- en terugwedstrijd volgens het "Europees" systeem. Hieronder ziet u het wedstrijdschema.

Heen- en terugwedstrijd - Zondag 5 maart en zaterdag 11 maart 2017
Zon. 05/03 14u30 R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 3 - 1
Zat. 11/03 20u00 KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 1 - 2

Het eerste deel van de competitie in 1e Klasse B werd gewonnen door Roeselare. Het tweede deel werd gewonnen door R Antwerp FC.

De winnaars van beide periodekampioenschappen speelden na de reguliere competitie een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om de kampioen van de afdeling Profvoetbal 1e Klasse B aan te duiden.

De heenwedstrijd voor de promotie eindigde op 3 - 1 voor Antwerp, dat ook de terugwedstrijd won met 1 - 2. Antwerp promoveert dus naar de 1e Klasse A.

Voor alle gegevens van het vorig seizoen 2015-2016 in 2e nationale, klik hier.

Speeldagen op nummer Wedstrijdschema Klassement
Reeks-Statistieken Kalender per ploeg Play-offs

Voor de aparte pagina's van de Play-Offs 1, 2A, 2B en de degradatie-Play-Off 3, klik op de rechtstreekse links hieronder.
Play-Off 1 Play-Off 2A Play-Off 2B Play-Off 3
Stand P-O 1 Stand P-O 2A Stand P-O 2B Stand P-O 3
WEDSTRIJDSCHEMA EN UITSLAGEN
Speeldag 28 (26 februari 2017) - 2e periode
Zon. 26/02 16u00 LIERSE SK - KSV ROESELARE 1 - 1
Zon. 26/02 16u00 FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 1 - 3
Zon. 26/02 16u00 OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 2 - 0
Zon. 26/02 16u00 R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 1 - 0

Vorige speeldag Huidig klassement  

Hieronder ziet u alle speeldagen in 1e Klasse B, ook op nummer.
Bekijk ook alle statistieken en de kalender per ploeg.
Speeldagen

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Speeldag 1 (6 augustus 2016) - 1e periode
KSV ROESELARE - LIERSE SK 2 - 2
FC TUBEKE - UNION SINT-GILLIS 2 - 2
LOMMEL UNITED - OH LEUVEN 2 - 2
CERCLE BRUGGE - R ANTWERP FC 1 - 1


Speeldag 2 (13 augustus 2016) - 1e periode
OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 0 - 3
R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 1 - 0
LIERSE SK - CERCLE BRUGGE 2 - 0
FC TUBEKE - LOMMEL UNITED 0 - 4


Speeldag 3 (20 augustus 2016) - 1e periode
R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 0 - 1
KSV ROESELARE - OH LEUVEN 2 - 2
UNION SINT-GILLIS - LIERSE SK 2 - 2
CERCLE BRUGGE - FC TUBEKE 4 - 1


Speeldag 4 (3 september 2016) - 1e periode
LIERSE SK - OH LEUVEN 2 - 2
LOMMEL UNITED - CERCLE BRUGGE 1 - 1
FC TUBEKE - KSV ROESELARE 4 - 1
UNION SINT-GILLIS - R ANTWERP FC 1 - 1


Speeldag 5 (10 september 2016) - 1e periode
R ANTWERP FC - LIERSE SK 1 - 2
LOMMEL UNITED - KSV ROESELARE 1 - 2
CERCLE BRUGGE - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
OH LEUVEN - FC TUBEKE 0 - 1


Speeldag 6 (17 september 2016) - 1e periode
UNION SINT-GILLIS - LOMMEL UNITED 3 - 1
LIERSE SK - FC TUBEKE 5 - 1
KSV ROESELARE - CERCLE BRUGGE 2 - 1
OH LEUVEN - R ANTWERP FC 1 - 1


Speeldag 7 (24 september 2016) - 1e periode
KSV ROESELARE - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
LOMMEL UNITED - LIERSE SK 0 - 3
FC TUBEKE - R ANTWERP FC 2 - 2
CERCLE BRUGGE - OH LEUVEN 2 - 4


Speeldag 8 (1 oktober 2016) - 1e periode
UNION SINT-GILLIS - FC TUBEKE 0 - 1
LIERSE SK - KSV ROESELARE 0 - 2
OH LEUVEN - LOMMEL UNITED 2 - 2
R ANTWERP FC - CERCLE BRUGGE 2 - 1


Speeldag 9 (5 oktober 2016) - 1e periode
R ANTWERP FC - UNION SINT-GILLIS 4 - 0
KSV ROESELARE - LOMMEL UNITED 2 - 0
FC TUBEKE - OH LEUVEN 0 - 1
CERCLE BRUGGE - LIERSE SK 0 - 0


Speeldag 10 (8 oktober 2016) - 1e periode
UNION SINT-GILLIS - CERCLE BRUGGE 3 - 2
LIERSE SK - R ANTWERP FC 2 - 0
LOMMEL UNITED - FC TUBEKE 3 - 6
OH LEUVEN - KSV ROESELARE 1 - 1


Speeldag 11 (15 oktober 2016) - 1e periode
KSV ROESELARE - FC TUBEKE 1 - 0
R ANTWERP FC - OH LEUVEN 2 - 1
LIERSE SK - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
CERCLE BRUGGE - LOMMEL UNITED 3 - 1


Speeldag 12 (22 oktober 2016) - 1e periode
UNION SINT-GILLIS - KSV ROESELARE 1 - 2
LOMMEL UNITED - R ANTWERP FC 1 - 1
FC TUBEKE - LIERSE SK 1 - 3
OH LEUVEN - CERCLE BRUGGE 2 - 0


Speeldag 13 (29 oktober 2016) - 1e periode
R ANTWERP FC - FC TUBEKE 2 - 0
CERCLE BRUGGE - KSV ROESELARE 0 - 3
UNION SINT-GILLIS - OH LEUVEN 2 - 0
LIERSE SK - LOMMEL UNITED 0 - 2


Speeldag 14 (5 november 2016) - 1e periode
LOMMEL UNITED - UNION SINT-GILLIS 1 - 2
FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 4 - 1
KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 2 - 1
OH LEUVEN - LIERSE SK 0 - 1


Speeldag 15 (12 november 2016) - 2e periode
KSV ROESELARE - FC TUBEKE 1 - 1
R ANTWERP FC - CERCLE BRUGGE 0 - 0
LOMMEL UNITED - OH LEUVEN 2 - 2
LIERSE SK - UNION SINT-GILLIS 1 - 0


Speeldag 16 (19 november 2016) - 2e periode
UNION SINT-GILLIS - KSV ROESELARE 0 - 0
CERCLE BRUGGE - LOMMEL UNITED 1 - 0
FC TUBEKE - LIERSE SK 0 - 3
OH LEUVEN - R ANTWERP FC 0 - 0


Speeldag 17 (26 november 2016) - 2e periode
OH LEUVEN - CERCLE BRUGGE 1 - 0
KSV ROESELARE - LIERSE SK 2 - 1
R ANTWERP FC - UNION SINT-GILLIS 2 - 0
LOMMEL UNITED - FC TUBEKE 1 - 2


Speeldag 18 (3 december 2016) - 2e periode
LIERSE SK - R ANTWERP FC 2 - 2
UNION SINT-GILLIS - CERCLE BRUGGE 1 - 2
FC TUBEKE - OH LEUVEN 0 - 2
KSV ROESELARE - LOMMEL UNITED 2 - 1


Speeldag 19 (10 december 2016) - 2e periode
OH LEUVEN - KSV ROESELARE 1 - 2
R ANTWERP FC - FC TUBEKE 1 - 1
UNION SINT-GILLIS - LOMMEL UNITED 1 - 1
CERCLE BRUGGE - LIERSE SK 0 - 1


Speeldag 20 (17 december 2016) - 2e periode
LIERSE SK - OH LEUVEN 1 - 1
LOMMEL UNITED - R ANTWERP FC 2 - 4
FC TUBEKE - UNION SINT-GILLIS 3 - 0
KSV ROESELARE - CERCLE BRUGGE 3 - 1


Speeldag 21 (7 januari 2017) - 2e periode
R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 1 - 0
LIERSE SK - LOMMEL UNITED 5 - 1
CERCLE BRUGGE - FC TUBEKE 2 - 1
UNION SINT-GILLIS - OH LEUVEN 4 - 0


Speeldag 22 (14 januari 2017) - 2e periode
UNION SINT-GILLIS - LIERSE SK 0 - 0
CERCLE BRUGGE - R ANTWERP FC 0 - 1
LOMMEL UNITED - KSV ROESELARE 1 - 1
OH LEUVEN - FC TUBEKE 1 - 3


Speeldag 23 (21 januari 2017) - 2e periode
KSV ROESELARE - UNION SINT-GILLIS 0 - 1
R ANTWERP FC - OH LEUVEN 2 - 0
FC TUBEKE - LOMMEL UNITED 2 - 0
LIERSE SK - CERCLE BRUGGE 1 - 1


Speeldag 24 (28 januari 2017) - 2e periode
LOMMEL UNITED - UNION SINT-GILLIS 0 - 0
CERCLE BRUGGE - KSV ROESELARE 2 - 2
FC TUBEKE - R ANTWERP FC 2 - 4
OH LEUVEN - LIERSE SK 2 - 3


Speeldag 25 (4 februari 2017) - 2e periode
KSV ROESELARE - OH LEUVEN 2 - 1
LOMMEL UNITED - CERCLE BRUGGE 0 - 1
LIERSE SK - FC TUBEKE 3 - 0
UNION SINT-GILLIS - R ANTWERP FC 1 - 1


Speeldag 26 (11 februari 2017) - 2e periode
CERCLE BRUGGE - UNION SINT-GILLIS 0 - 1
FC TUBEKE - KSV ROESELARE 3 - 1
OH LEUVEN - LOMMEL UNITED 2 - 1
R ANTWERP FC - LIERSE SK 0 - 2


Speeldag 27 (18 februari 2017) - 2e periode
KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 1 - 2
LOMMEL UNITED - LIERSE SK 1 - 1
CERCLE BRUGGE - OH LEUVEN 1 - 0
UNION SINT-GILLIS - FC TUBEKE 2 - 0


Speeldag 28 (26 februari 2017) - 2e periode
LIERSE SK - KSV ROESELARE 1 - 1
FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 1 - 3
OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 2 - 0
R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 1 - 0


Klassement

Algemeen klassement na 28 speeldagen

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 LIERSE SK 28 15 3 10 51 25 55
2 KSV ROESELARE (1) 28 14 6 8 42 32 50
3 R ANTWERP FC 28 13 5 10 40 26 49
4 UNION SINT-GILLIS 28 9 11 8 33 34 35
5 FC TUBEKE 28 10 14 4 42 53 34
6 CERCLE BRUGGE 28 9 13 6 32 40 33
7 OH LEUVEN 28 7 12 9 33 42 30
8 LOMMEL UNITED 28 3 16 9 31 52 18

= gewonnen = verloren = gelijk


Eindklassement van de 2e periode

Ploegen A W V G D+ D- P
1 R ANTWERP FC 14 8 1 5 21 11 29
2 LIERSE SK 14 7 1 6 25 11 27
3 CERCLE BRUGGE 14 6 5 3 14 13 21
4 KSV ROESELARE (1) 14 5 4 5 18 17 20
5 FC TUBEKE 14 5 7 2 19 24 17
6 UNION SINT-GILLIS 14 4 5 5 11 12 17
7 OH LEUVEN 14 4 7 3 15 21 15
8 LOMMEL UNITED 14 0 9 5 11 25 5


Eindklassement van de 1e periode

Ploegen A W V G D+ D- P
1 KSV ROESELARE 14 9 2 3 24 15 30
2 LIERSE SK 14 8 2 4 26 14 28
3 R ANTWERP FC 14 5 4 5 19 15 20
4 UNION SINT-GILLIS 14 5 6 3 22 22 18
5 FC TUBEKE 14 5 7 2 23 29 17
6 OH LEUVEN 14 3 5 6 18 21 15
7 LOMMEL UNITED 14 3 7 4 20 27 13
8 CERCLE BRUGGE 14 3 8 3 18 27 12


EXTRA STATISTIEKEN VAN ALLE PLOEGEN - 1e KLASSE B

Na elke speeldag ziet u hier een aantal interessante statistieken van alle clubs in 1e Klasse B.

Verliespunten Laatste 4 wedstrijden
Gescoorde doelpunten Tegendoelpunten
Lopende reeksen Nul goals tegen
Minimaal 1 keer gescoord Niet gescoord
Cijfers thuis alle teams Cijfers uit alle teams


BEHAALDE PUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 552629
2KSV ROESELARE 503020
3R ANTWERP FC 492920
4UNION SINT-GILLIS 352114
5FC TUBEKE 341717
6CERCLE BRUGGE 332112
7OH LEUVEN 301614
8LOMMEL UNITED 18711


VERLIESPUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 291613
2KSV ROESELARE 341222
3R ANTWERP FC 351322
4UNION SINT-GILLIS 492128
5FC TUBEKE 502525
6CERCLE BRUGGE 512130
7OH LEUVEN 542628
8LOMMEL UNITED 663531


PUNTEN UIT DE LAATSTE 4 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1CERCLE BRUGGE 936
2LIERSE SK 844
3R ANTWERP FC 734
4UNION SINT-GILLIS 743
5OH LEUVEN 660
6KSV ROESELARE 431
7FC TUBEKE 330
8LOMMEL UNITED 110


GESCOORDE DOELPUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 512724
2FC TUBEKE 422418
3KSV ROESELARE 422418
4R ANTWERP FC 401921
5OH LEUVEN 331518
6UNION SINT-GILLIS 332112
7CERCLE BRUGGE 321814
8LOMMEL UNITED 311615


TEGENDOELPUNTEN NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 251411
2R ANTWERP FC 26818
3KSV ROESELARE 321517
4UNION SINT-GILLIS 341321
5CERCLE BRUGGE 401723
6OH LEUVEN 421824
7LOMMEL UNITED 522824
8FC TUBEKE 532726


MEESTE WEDSTRIJDEN NA ELKAAR
GEWONNEN / NIET VERLOREN NA 28 SPEELDAGEN
"x" = nog lopende reeks (LR)

P. Ploeg Gewonnen
na elkaar
LR Zonder
nederlaag
LR
1KSV ROESELARE 5 16 
2R ANTWERP FC 5 11 
3LIERSE SK 3 11x
4UNION SINT-GILLIS 2 7 
5OH LEUVEN 2 5 
6LOMMEL UNITED 2 4 
7CERCLE BRUGGE 2x3 
8FC TUBEKE 2 2 


AANTAL KEER NUL GOALS TEGEN
NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 1147
2R ANTWERP FC 1082
3UNION SINT-GILLIS 954
4OH LEUVEN 642
5KSV ROESELARE 523
6CERCLE BRUGGE 532
7LOMMEL UNITED 413
8FC TUBEKE 422


AANTAL KEER MINIMAAL 1 KEER GESCOORD
NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 241212
2KSV ROESELARE 241311
3R ANTWERP FC 231112
4LOMMEL UNITED 211110
5FC TUBEKE 201010
6OH LEUVEN 201010
7CERCLE BRUGGE 19910
8UNION SINT-GILLIS 19118


AANTAL KEER NIET GESCOORD
NA 28 SPEELDAGEN

P. Ploeg Alle Wds. Thuis Uit
1LIERSE SK 422
2KSV ROESELARE 413
3R ANTWERP FC 532
4LOMMEL UNITED 734
5FC TUBEKE 844
6OH LEUVEN 844
7CERCLE BRUGGE 954
8UNION SINT-GILLIS 936


THUISWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 28 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AT WT GT VT D+T D-T TPT
1 KSV ROESELARE 14 9 3 2 24 15 30
2 R ANTWERP FC 14 9 2 3 19 8 29
3 LIERSE SK 14 7 5 2 27 14 26
4 CERCLE BRUGGE 14 6 3 5 18 17 21
5 UNION SINT-GILLIS 14 5 6 3 21 13 21
6 FC TUBEKE 14 5 2 7 24 27 17
7 OH LEUVEN 14 4 4 6 15 18 16
8 LOMMEL UNITED 14 0 7 7 16 28 7

Legende:
  • AT = aantal thuiswedstrijden gespeeld
  • WT = aantal gewonnen thuiswedstrijden
  • GT = thuiswedstrijden gelijkgespeeld
  • VT = verloren thuiswedstrijden
  • D+T = thuisdoelpunten voor
  • D-T = thuisdoelpunten tegen
  • TPT = totaal punten thuiswedstrijden

UITWEDSTRIJDEN
STATISTIEKEN NA 28 WEDSTRIJDEN

P. Ploeg AU WU GU VU D+U D-U TPU
1 LIERSE SK 14 8 5 1 24 11 29
2 KSV ROESELARE 14 5 5 4 18 17 20
3 R ANTWERP FC 14 4 8 2 21 18 20
4 FC TUBEKE 14 5 2 7 18 26 17
5 UNION SINT-GILLIS 14 4 2 8 12 21 14
6 OH LEUVEN 14 3 5 6 18 24 14
7 CERCLE BRUGGE 14 3 3 8 14 23 12
8 LOMMEL UNITED 14 3 2 9 15 24 11

Legende:
  • AU = aantal uitwedstrijden gespeeld
  • WU = aantal gewonnen uitwedstrijden
  • GU = uitwedstrijden gelijkgespeeld
  • VU = verloren uitwedstrijden
  • D+U = uitdoelpunten voor
  • D-U = uitdoelpunten tegen
  • TPU = totaal punten uitwedstrijden
Kalender en uitslagen per ploeg

Hieronder ziet u de kalender en uitslagen per ploeg. Via de keuzelijst kan u rechtstreeks naar een bepaalde ploeg klikken.

Bij de uitslag wordt ook een kleurcode vermeld:
= gewonnen = verloren = gelijk




1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 CERCLE BRUGGE - R ANTWERP FC 1 - 1
13/08/2016 2 LIERSE SK - CERCLE BRUGGE 2 - 0
20/08/2016 3 CERCLE BRUGGE - FC TUBEKE 4 - 1
03/09/2016 4 LOMMEL UNITED - CERCLE BRUGGE 1 - 1
10/09/2016 5 CERCLE BRUGGE - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
17/09/2016 6 KSV ROESELARE - CERCLE BRUGGE 2 - 1
24/09/2016 7 CERCLE BRUGGE - OH LEUVEN 2 - 4
01/10/2016 8 R ANTWERP FC - CERCLE BRUGGE 2 - 1
05/10/2016 9 CERCLE BRUGGE - LIERSE SK 0 - 0
08/10/2016 10 UNION SINT-GILLIS - CERCLE BRUGGE 3 - 2
15/10/2016 11 CERCLE BRUGGE - LOMMEL UNITED 3 - 1
22/10/2016 12 OH LEUVEN - CERCLE BRUGGE 2 - 0
29/10/2016 13 CERCLE BRUGGE - KSV ROESELARE 0 - 3
05/11/2016 14 FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 4 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 R ANTWERP FC - CERCLE BRUGGE 0 - 0
19/11/2016 16 CERCLE BRUGGE - LOMMEL UNITED 1 - 0
26/11/2016 17 OH LEUVEN - CERCLE BRUGGE 1 - 0
03/12/2016 18 UNION SINT-GILLIS - CERCLE BRUGGE 1 - 2
10/12/2016 19 CERCLE BRUGGE - LIERSE SK 0 - 1
17/12/2016 20 KSV ROESELARE - CERCLE BRUGGE 3 - 1
07/01/2017 21 CERCLE BRUGGE - FC TUBEKE 2 - 1
14/01/2017 22 CERCLE BRUGGE - R ANTWERP FC 0 - 1
21/01/2017 23 LIERSE SK - CERCLE BRUGGE 1 - 1
28/01/2017 24 CERCLE BRUGGE - KSV ROESELARE 2 - 2
04/02/2017 25 LOMMEL UNITED - CERCLE BRUGGE 0 - 1
11/02/2017 26 CERCLE BRUGGE - UNION SINT-GILLIS 0 - 1
18/02/2017 27 CERCLE BRUGGE - OH LEUVEN 1 - 0
26/02/2017 28 FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 1 - 3


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 FC TUBEKE - UNION SINT-GILLIS 2 - 2
13/08/2016 2 FC TUBEKE - LOMMEL UNITED 0 - 4
20/08/2016 3 CERCLE BRUGGE - FC TUBEKE 4 - 1
03/09/2016 4 FC TUBEKE - KSV ROESELARE 4 - 1
10/09/2016 5 OH LEUVEN - FC TUBEKE 0 - 1
17/09/2016 6 LIERSE SK - FC TUBEKE 5 - 1
24/09/2016 7 FC TUBEKE - R ANTWERP FC 2 - 2
01/10/2016 8 UNION SINT-GILLIS - FC TUBEKE 0 - 1
05/10/2016 9 FC TUBEKE - OH LEUVEN 0 - 1
08/10/2016 10 LOMMEL UNITED - FC TUBEKE 3 - 6
15/10/2016 11 KSV ROESELARE - FC TUBEKE 1 - 0
22/10/2016 12 FC TUBEKE - LIERSE SK 1 - 3
29/10/2016 13 R ANTWERP FC - FC TUBEKE 2 - 0
05/11/2016 14 FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 4 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 KSV ROESELARE - FC TUBEKE 1 - 1
19/11/2016 16 FC TUBEKE - LIERSE SK 0 - 3
26/11/2016 17 LOMMEL UNITED - FC TUBEKE 1 - 2
03/12/2016 18 FC TUBEKE - OH LEUVEN 0 - 2
10/12/2016 19 R ANTWERP FC - FC TUBEKE 1 - 1
17/12/2016 20 FC TUBEKE - UNION SINT-GILLIS 3 - 0
07/01/2017 21 CERCLE BRUGGE - FC TUBEKE 2 - 1
14/01/2017 22 OH LEUVEN - FC TUBEKE 1 - 3
21/01/2017 23 FC TUBEKE - LOMMEL UNITED 2 - 0
28/01/2017 24 FC TUBEKE - R ANTWERP FC 2 - 4
04/02/2017 25 LIERSE SK - FC TUBEKE 3 - 0
11/02/2017 26 FC TUBEKE - KSV ROESELARE 3 - 1
18/02/2017 27 UNION SINT-GILLIS - FC TUBEKE 2 - 0
26/02/2017 28 FC TUBEKE - CERCLE BRUGGE 1 - 3


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 KSV ROESELARE - LIERSE SK 2 - 2
13/08/2016 2 R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 1 - 0
20/08/2016 3 KSV ROESELARE - OH LEUVEN 2 - 2
03/09/2016 4 FC TUBEKE - KSV ROESELARE 4 - 1
10/09/2016 5 LOMMEL UNITED - KSV ROESELARE 1 - 2
17/09/2016 6 KSV ROESELARE - CERCLE BRUGGE 2 - 1
24/09/2016 7 KSV ROESELARE - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
01/10/2016 8 LIERSE SK - KSV ROESELARE 0 - 2
05/10/2016 9 KSV ROESELARE - LOMMEL UNITED 2 - 0
08/10/2016 10 OH LEUVEN - KSV ROESELARE 1 - 1
15/10/2016 11 KSV ROESELARE - FC TUBEKE 1 - 0
22/10/2016 12 UNION SINT-GILLIS - KSV ROESELARE 1 - 2
29/10/2016 13 CERCLE BRUGGE - KSV ROESELARE 0 - 3
05/11/2016 14 KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 2 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 KSV ROESELARE - FC TUBEKE 1 - 1
19/11/2016 16 UNION SINT-GILLIS - KSV ROESELARE 0 - 0
26/11/2016 17 KSV ROESELARE - LIERSE SK 2 - 1
03/12/2016 18 KSV ROESELARE - LOMMEL UNITED 2 - 1
10/12/2016 19 OH LEUVEN - KSV ROESELARE 1 - 2
17/12/2016 20 KSV ROESELARE - CERCLE BRUGGE 3 - 1
07/01/2017 21 R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 1 - 0
14/01/2017 22 LOMMEL UNITED - KSV ROESELARE 1 - 1
21/01/2017 23 KSV ROESELARE - UNION SINT-GILLIS 0 - 1
28/01/2017 24 CERCLE BRUGGE - KSV ROESELARE 2 - 2
04/02/2017 25 KSV ROESELARE - OH LEUVEN 2 - 1
11/02/2017 26 FC TUBEKE - KSV ROESELARE 3 - 1
18/02/2017 27 KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 1 - 2
26/02/2017 28 LIERSE SK - KSV ROESELARE 1 - 1


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 KSV ROESELARE - LIERSE SK 2 - 2
13/08/2016 2 LIERSE SK - CERCLE BRUGGE 2 - 0
20/08/2016 3 UNION SINT-GILLIS - LIERSE SK 2 - 2
03/09/2016 4 LIERSE SK - OH LEUVEN 2 - 2
10/09/2016 5 R ANTWERP FC - LIERSE SK 1 - 2
17/09/2016 6 LIERSE SK - FC TUBEKE 5 - 1
24/09/2016 7 LOMMEL UNITED - LIERSE SK 0 - 3
01/10/2016 8 LIERSE SK - KSV ROESELARE 0 - 2
05/10/2016 9 CERCLE BRUGGE - LIERSE SK 0 - 0
08/10/2016 10 LIERSE SK - R ANTWERP FC 2 - 0
15/10/2016 11 LIERSE SK - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
22/10/2016 12 FC TUBEKE - LIERSE SK 1 - 3
29/10/2016 13 LIERSE SK - LOMMEL UNITED 0 - 2
05/11/2016 14 OH LEUVEN - LIERSE SK 0 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 LIERSE SK - UNION SINT-GILLIS 1 - 0
19/11/2016 16 FC TUBEKE - LIERSE SK 0 - 3
26/11/2016 17 KSV ROESELARE - LIERSE SK 2 - 1
03/12/2016 18 LIERSE SK - R ANTWERP FC 2 - 2
10/12/2016 19 CERCLE BRUGGE - LIERSE SK 0 - 1
17/12/2016 20 LIERSE SK - OH LEUVEN 1 - 1
07/01/2017 21 LIERSE SK - LOMMEL UNITED 5 - 1
14/01/2017 22 UNION SINT-GILLIS - LIERSE SK 0 - 0
21/01/2017 23 LIERSE SK - CERCLE BRUGGE 1 - 1
28/01/2017 24 OH LEUVEN - LIERSE SK 2 - 3
04/02/2017 25 LIERSE SK - FC TUBEKE 3 - 0
11/02/2017 26 R ANTWERP FC - LIERSE SK 0 - 2
18/02/2017 27 LOMMEL UNITED - LIERSE SK 1 - 1
26/02/2017 28 LIERSE SK - KSV ROESELARE 1 - 1


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 LOMMEL UNITED - OH LEUVEN 2 - 2
13/08/2016 2 FC TUBEKE - LOMMEL UNITED 0 - 4
20/08/2016 3 R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 0 - 1
03/09/2016 4 LOMMEL UNITED - CERCLE BRUGGE 1 - 1
10/09/2016 5 LOMMEL UNITED - KSV ROESELARE 1 - 2
17/09/2016 6 UNION SINT-GILLIS - LOMMEL UNITED 3 - 1
24/09/2016 7 LOMMEL UNITED - LIERSE SK 0 - 3
01/10/2016 8 OH LEUVEN - LOMMEL UNITED 2 - 2
05/10/2016 9 KSV ROESELARE - LOMMEL UNITED 2 - 0
08/10/2016 10 LOMMEL UNITED - FC TUBEKE 3 - 6
15/10/2016 11 CERCLE BRUGGE - LOMMEL UNITED 3 - 1
22/10/2016 12 LOMMEL UNITED - R ANTWERP FC 1 - 1
29/10/2016 13 LIERSE SK - LOMMEL UNITED 0 - 2
05/11/2016 14 LOMMEL UNITED - UNION SINT-GILLIS 1 - 2

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 LOMMEL UNITED - OH LEUVEN 2 - 2
19/11/2016 16 CERCLE BRUGGE - LOMMEL UNITED 1 - 0
26/11/2016 17 LOMMEL UNITED - FC TUBEKE 1 - 2
03/12/2016 18 KSV ROESELARE - LOMMEL UNITED 2 - 1
10/12/2016 19 UNION SINT-GILLIS - LOMMEL UNITED 1 - 1
17/12/2016 20 LOMMEL UNITED - R ANTWERP FC 2 - 4
07/01/2017 21 LIERSE SK - LOMMEL UNITED 5 - 1
14/01/2017 22 LOMMEL UNITED - KSV ROESELARE 1 - 1
21/01/2017 23 FC TUBEKE - LOMMEL UNITED 2 - 0
28/01/2017 24 LOMMEL UNITED - UNION SINT-GILLIS 0 - 0
04/02/2017 25 LOMMEL UNITED - CERCLE BRUGGE 0 - 1
11/02/2017 26 OH LEUVEN - LOMMEL UNITED 2 - 1
18/02/2017 27 LOMMEL UNITED - LIERSE SK 1 - 1
26/02/2017 28 R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 1 - 0


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 LOMMEL UNITED - OH LEUVEN 2 - 2
13/08/2016 2 OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 0 - 3
20/08/2016 3 KSV ROESELARE - OH LEUVEN 2 - 2
03/09/2016 4 LIERSE SK - OH LEUVEN 2 - 2
10/09/2016 5 OH LEUVEN - FC TUBEKE 0 - 1
17/09/2016 6 OH LEUVEN - R ANTWERP FC 1 - 1
24/09/2016 7 CERCLE BRUGGE - OH LEUVEN 2 - 4
01/10/2016 8 OH LEUVEN - LOMMEL UNITED 2 - 2
05/10/2016 9 FC TUBEKE - OH LEUVEN 0 - 1
08/10/2016 10 OH LEUVEN - KSV ROESELARE 1 - 1
15/10/2016 11 R ANTWERP FC - OH LEUVEN 2 - 1
22/10/2016 12 OH LEUVEN - CERCLE BRUGGE 2 - 0
29/10/2016 13 UNION SINT-GILLIS - OH LEUVEN 2 - 0
05/11/2016 14 OH LEUVEN - LIERSE SK 0 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 LOMMEL UNITED - OH LEUVEN 2 - 2
19/11/2016 16 OH LEUVEN - R ANTWERP FC 0 - 0
26/11/2016 17 OH LEUVEN - CERCLE BRUGGE 1 - 0
03/12/2016 18 FC TUBEKE - OH LEUVEN 0 - 2
10/12/2016 19 OH LEUVEN - KSV ROESELARE 1 - 2
17/12/2016 20 LIERSE SK - OH LEUVEN 1 - 1
07/01/2017 21 UNION SINT-GILLIS - OH LEUVEN 4 - 0
14/01/2017 22 OH LEUVEN - FC TUBEKE 1 - 3
21/01/2017 23 R ANTWERP FC - OH LEUVEN 2 - 0
28/01/2017 24 OH LEUVEN - LIERSE SK 2 - 3
04/02/2017 25 KSV ROESELARE - OH LEUVEN 2 - 1
11/02/2017 26 OH LEUVEN - LOMMEL UNITED 2 - 1
18/02/2017 27 CERCLE BRUGGE - OH LEUVEN 1 - 0
26/02/2017 28 OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 2 - 0


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 CERCLE BRUGGE - R ANTWERP FC 1 - 1
13/08/2016 2 R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 1 - 0
20/08/2016 3 R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 0 - 1
03/09/2016 4 UNION SINT-GILLIS - R ANTWERP FC 1 - 1
10/09/2016 5 R ANTWERP FC - LIERSE SK 1 - 2
17/09/2016 6 OH LEUVEN - R ANTWERP FC 1 - 1
24/09/2016 7 FC TUBEKE - R ANTWERP FC 2 - 2
01/10/2016 8 R ANTWERP FC - CERCLE BRUGGE 2 - 1
05/10/2016 9 R ANTWERP FC - UNION SINT-GILLIS 4 - 0
08/10/2016 10 LIERSE SK - R ANTWERP FC 2 - 0
15/10/2016 11 R ANTWERP FC - OH LEUVEN 2 - 1
22/10/2016 12 LOMMEL UNITED - R ANTWERP FC 1 - 1
29/10/2016 13 R ANTWERP FC - FC TUBEKE 2 - 0
05/11/2016 14 KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 2 - 1

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 R ANTWERP FC - CERCLE BRUGGE 0 - 0
19/11/2016 16 OH LEUVEN - R ANTWERP FC 0 - 0
26/11/2016 17 R ANTWERP FC - UNION SINT-GILLIS 2 - 0
03/12/2016 18 LIERSE SK - R ANTWERP FC 2 - 2
10/12/2016 19 R ANTWERP FC - FC TUBEKE 1 - 1
17/12/2016 20 LOMMEL UNITED - R ANTWERP FC 2 - 4
07/01/2017 21 R ANTWERP FC - KSV ROESELARE 1 - 0
14/01/2017 22 CERCLE BRUGGE - R ANTWERP FC 0 - 1
21/01/2017 23 R ANTWERP FC - OH LEUVEN 2 - 0
28/01/2017 24 FC TUBEKE - R ANTWERP FC 2 - 4
04/02/2017 25 UNION SINT-GILLIS - R ANTWERP FC 1 - 1
11/02/2017 26 R ANTWERP FC - LIERSE SK 0 - 2
18/02/2017 27 KSV ROESELARE - R ANTWERP FC 1 - 2
26/02/2017 28 R ANTWERP FC - LOMMEL UNITED 1 - 0


1e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
06/08/2016 1 FC TUBEKE - UNION SINT-GILLIS 2 - 2
13/08/2016 2 OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 0 - 3
20/08/2016 3 UNION SINT-GILLIS - LIERSE SK 2 - 2
03/09/2016 4 UNION SINT-GILLIS - R ANTWERP FC 1 - 1
10/09/2016 5 CERCLE BRUGGE - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
17/09/2016 6 UNION SINT-GILLIS - LOMMEL UNITED 3 - 1
24/09/2016 7 KSV ROESELARE - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
01/10/2016 8 UNION SINT-GILLIS - FC TUBEKE 0 - 1
05/10/2016 9 R ANTWERP FC - UNION SINT-GILLIS 4 - 0
08/10/2016 10 UNION SINT-GILLIS - CERCLE BRUGGE 3 - 2
15/10/2016 11 LIERSE SK - UNION SINT-GILLIS 2 - 1
22/10/2016 12 UNION SINT-GILLIS - KSV ROESELARE 1 - 2
29/10/2016 13 UNION SINT-GILLIS - OH LEUVEN 2 - 0
05/11/2016 14 LOMMEL UNITED - UNION SINT-GILLIS 1 - 2

2e periode

DATUM DAG WEDSTRIJD Uitslag
12/11/2016 15 LIERSE SK - UNION SINT-GILLIS 1 - 0
19/11/2016 16 UNION SINT-GILLIS - KSV ROESELARE 0 - 0
26/11/2016 17 R ANTWERP FC - UNION SINT-GILLIS 2 - 0
03/12/2016 18 UNION SINT-GILLIS - CERCLE BRUGGE 1 - 2
10/12/2016 19 UNION SINT-GILLIS - LOMMEL UNITED 1 - 1
17/12/2016 20 FC TUBEKE - UNION SINT-GILLIS 3 - 0
07/01/2017 21 UNION SINT-GILLIS - OH LEUVEN 4 - 0
14/01/2017 22 UNION SINT-GILLIS - LIERSE SK 0 - 0
21/01/2017 23 KSV ROESELARE - UNION SINT-GILLIS 0 - 1
28/01/2017 24 LOMMEL UNITED - UNION SINT-GILLIS 0 - 0
04/02/2017 25 UNION SINT-GILLIS - R ANTWERP FC 1 - 1
11/02/2017 26 CERCLE BRUGGE - UNION SINT-GILLIS 0 - 1
18/02/2017 27 UNION SINT-GILLIS - FC TUBEKE 2 - 0
26/02/2017 28 OH LEUVEN - UNION SINT-GILLIS 2 - 0

PROXIMUS LEAGUE 2016-2017 - 1e KLASSE B - HET KAMPIOENSCHAP

* De acht ploegen van de 1e Klasse B spelen een "dubbele" competitie, in totaal dus 2 keer 14, of 28 speeldagen.

* Deze 28 speeldagen worden opgedeeld in twee periodekampioenschappen van veertien wedstrijden. Na elk van deze periodes wordt er een rangschikking opgemaakt volgens deze parameters: meeste punten, aantal gewonnen wedstrijden, doelpuntensaldo. Indien er dan nog gelijkheid is volgt er een testwedstrijd met eventueel verlengingen en strafschoppen.

* Een speeldag bestaat hier dus uit vier wedstrijden.

* De winnaars van beide periodekampioenschappen spelen na de reguliere competitie een heen- en terugwedstrijd (volgens het "Europees" systeem) om de kampioen van de afdeling Profvoetbal 1e Klasse B aan te duiden. Die kampioen stijgt naar de afdeling Profvoetbal 1e Klasse A.

* Opgelet! Als een club na de 28 wedstrijden eerste eindigt in de eindstand, maar géén van de twee periodetitels won, dan wordt die club niet beschouwd als kampioen én... de club zal NIET promoveren naar 1e klasse A. In dat geval zal de "gewone" Play-Off 2 beslissen over de stijger.

1e KLASSE B - DEELNAME AAN PLAY-OFF 2 VAN 1e KLASSE A

* Er mogen maximaal 3 ploegen uit 1e Klasse B deelnemen aan Play-Off 2.

* De drie best geplaatste ploegen uit het eindklassement van de 1e Klasse B komen in aanmerking voor Play-Off 2 van de 1e Klasse A. Dat zijn niet noodzakelijk de eerste drie van het eindklassement in 1e Klasse B.

* Indien er niet voldoende clubs zijn die voldoen aan de licentievoorwaarden voor 1e Klasse A, dan zijn er minder deelnemers (uit de 1e Klasse B) aan Play-Off 2.

* Een voorbeeld: de winnaar van de promotie-finale stijgt naar 1e Klasse A. Eén van de andere drie clubs heeft geen licentie voor 1e Klasse A. Dan wordt er in deze Play-Off 2 één reeks met zes ploegen gevormd, en de tweede reeks met slechts vijf ploegen.

* Indien de promoverende ploeg uit 1e Klasse B op de 1e, 2e of 3e plaats eindigt, dan neemt de volgende ploeg met een licentie Profvoetbal voor 1A in het eindklassement van die afdeling deel aan Play-Off 2. Dat zal bijvoorbeeld de 4e zijn (niet de 5e tot en met 8e, want die spelen Play-Off 3).

* De ploegen die promoveren of aan de eindronde voor promotie deelnemen moeten in het bezit zijn van de licentie Profvoetbal 1A, of hun aanvraag daarvoor mag niet geweigerd zijn.

** Voor de regeling en voorwaarden van Play-Off 2 in de Jupiler Pro League, zie de pagina "1e Klasse A". Of klik rechtstreeks hier.

1e KLASSE B - PLAY-OFF 3 - DEGRADATIE

* De laatste vier ploegen uit het eindklassement komen in aanmerking voor Play-Off 3, om één rechtstreekse daler naar de 1e klasse amateurs aan te duiden.

* Indien één van de periodekampioenen, die de testwedstrijden speelt, op één van de vier laatste plaatsen eindigt, dan speelt de vijfde laatste mee in Play-Off 3.

* De (vier) deelnemers aan Play-Off 3 spelen een mini-competitie van zes wedstrijden.

* Zij beginnen deze mini-competitie met de helft van de behaalde punten in 1e Klasse B, eventueel met afronding van een half punt naar boven.

* De rangschikking van Play-Off 3 wordt volgens de vaste parameters opgemaakt (bij een gelijke stand wordt het eventueel gegeven half punt wel eerst terug afgetrokken): meeste punten, aantal overwinningen, doelpuntensaldo, doelpunten voor, aantal doelpunten gemaakt op verplaatsing, aantal overwinningen op verplaatsing, testwedstrijd, eventueel verlengingen en strafschoppen.

* De ploeg die laatst eindigt in deze Play-Off 3 zakt naar de 1e klasse amateurs.

* Haar plaats in 1e Klasse B wordt ingenomen door de kampioen van de reeks 1e klasse amateurs, indien deze club (minstens) een licentie van 1e Klasse B heeft.
- Indien dat niet het geval is, moet deze club niet (verplicht) stijgen, en mag ze in de 1e klasse amateurs blijven.
- In dat geval mag de volgende in de eindstand van de 1e klasse amateurs promoveren, mits ze de licentie daarvoor bezit.

EXTRA INFORMATIE:
* Wanneer een club uit de 1e Klasse B de licentie voor die afdeling niet behoudt (bijvoorbeeld om redenen van niet-economische aard, of omdat ze niet meer voldoet aan de voorwaarden betreffende de continuïteit van de club), wordt ze ambtshalve verwezen naar de 1e afdeling amateurs.

* Die club wordt in dat geval beschouwd als te zijn geëindigd op de laatste plaats van de eindrangschikking in de 1e Klasse B, en dus als degraderende club. In dat geval is er ook géén andere rechtstreekse daler in de afdeling 1e Klasse B. Ook Play-Off 3 vervalt dan.

* Bij "flagrante" overtredingen in verband met het behouden van de licentie voor 1e Klasse A of B, bijvoorbeeld het in gebreke blijven van betalingen aan spelers, trainers, personeel, sociale zekerheid, bedrijfsvoorheffing, patronale bijdragen, taksen, belastingen, bondsschulden, vorderingen tussen clubs enzovoort, wordt de club ambtshalve verwezen naar de 2e klasse amateurs. In dat geval vervalt ook Play-Off 3.

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens en klassementen op deze pagina's is exclusief in handen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond KBVB (c).